Skocz do zawartości
kierowca

Jaki to wynik testu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.07.2018 o 08:03, kierowca napisał:

Dziekuje @beti za zainteresowanie. Reaktor mam 3 l. Glonów miałem tylko trochę ale w tej chwili rosną jak szalone i zarastają prawie cały reaktor. Dostałem kilka spsow i widzę że nie polipuja i cały czas męczę się z delikatnymi glonami na skalę i tylniej szybie. Może zacznę więcej karmić( dwie kostki na 7 ryb w tym dwa pokolce) czy wtedy po4 podskoczy?

Te spsy mogą nie rosnąć bo glony wyciągają mocno micro. Przynajmniej u mnie tak było. Jod spadł prawie do zera, potas w okolice 280-320 a to niedobór zabójczy dla zbiornika, a stront dodawałem po 10ml na 100l i wg icp był w normie. Glony rosły jak szalone. W tydzień z ilości małego luźnego kłębka wielkości pięści zarastał pojemnik 1,8l tak że przepływ blokował całkowicie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie zabójcze dla sps było wysokie no3 po stosowaniu Red sea widzę że spsy które spisałem na straty bo prawie zbielaly zaczynają żyć i polipowac. Glony w reaktorze nie rosną wcale i myślę aby go odłączy . Po teście ivp jodu nie było w ogóle. W tej chwili dodaje jod, potas oraz amino mix od Af i dopiero widzę że wszystko się rusza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, kierowca napisał:

Dzięki za odpowiedź. Czy Af zbija no3 przy nie wykrywalny po4. Red sea świetnie sobie radzi przy zerowym po4

AF Nitra Phos to mocna pożywka trzeba używać według załączonej tabelki , nie zawahania wyczyści nutrienty do zera jeśli dawka będzie nieodpowiednia . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nitraphos minus nie zbija tak mocno no3 i po4. Leje po 3ml/100l i efektu nie widać. Zmieniłem już bakterie z Prodibio BioDigest na microbe lift special Blend. Jak narazie po upływie 6-ciu tygodni bez zmian no3 na poziomie 3 a po4 non stop 0,15. Nie pomogła nawet ośmio dniowa dieta. Karmię jedną kostkę na dobę mrożonki solowca na 6 ryb, 4 duże krewetki i bandę ślimaków z jednym krabem na czele. Jedzenie znika w oczach a od kiedy tak mocno dozuje nitraphos widzę po Chrysusie że potrafi gwałtownie łapać powietrze przy tafli wody. Może to nie ma związku z tym, a tylko zbieg okoliczności. W obiegu mam około 100-110l. Z korali to 15 spsów i 3 lpsy wielkosci dużej pięści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zaczęło u mnie spadać po4. Jest na poziomie 0,08 a no3 2. Nitraphos minus zmniejszyłem do 2,4ml na dobę. Już w pierwszym dniu zmniejszenia dawkowania polskiej wódki z af widzę że chrysus nie pływa pod taflą wody łapiąc powietrze. Jednak jest związek z tą rybą i nitraphos. Poprostu trafił mi się abstynent i pić nie chciał w wiekszych ilosciach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dla syna napisał:

W końcu zaczęło u mnie spadać po4. Jest na poziomie 0,08 a no3 2. Nitraphos minus zmniejszyłem do 2,4ml na dobę. Już w pierwszym dniu zmniejszenia dawkowania polskiej wódki z af widzę że chrysus nie pływa pod taflą wody łapiąc powietrze. Jednak jest związek z tą rybą i nitraphos. Poprostu trafił mi się abstynent i pić nie chciał w wiekszych ilosciach. 

Juz parę osob pisało że ten srodek fajnie zbija ale trzeba czasu,nie ma efektu po paru dniach.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, @Beti napisał:

Juz parę osob pisało że ten srodek fajnie zbija ale trzeba czasu,nie ma efektu po paru dniach.

Nitraphos minus leje już 4 miesiące :-) to rzeczywiście trochę minęło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dla syna napisał:

Nitraphos minus leje już 4 miesiące :-) to rzeczywiście trochę minęło 

No to temu piszę,ze potwierdza sie to co piszesz,trzeba czasu,ja to też lałam ale za krótko i nie było efektu,teraz przy mojej obsadzie rybnej kupilam srodek w 1,5l bańce(koszt uwazam oplacalny) +dodatkowa pompa i od 2tyg ledzi dziennie 6x 3ml,obecnie No3 5 a Po4 0,03 będę dążyła do tego aby tak utrzymać to:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, @Beti napisał:

No to temu piszę,ze potwierdza sie to co piszesz,trzeba czasu,ja to też lałam ale za krótko i nie było efektu,teraz przy mojej obsadzie rybnej kupilam srodek w 1,5l bańce(koszt uwazam oplacalny) +dodatkowa pompa i od 2tyg ledzi dziennie 6x 3ml,obecnie No3 5 a Po4 0,03 będę dążyła do tego aby tak utrzymać to:-)

Też z tego powodu kupiłem at2 i bańkę 2l. Tak samo dzielę na 6 dawek. Dziurka w zakrętce i heja. Tylko że u mnie te dwa litry to na dwa lata jest. Mam nadzieję że nic z tym się nie stanie. Ale wyczuwam lekką woń acetonu w szafce jak ją otworzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dla syna napisał:

Też z tego powodu kupiłem at2 i bańkę 2l. Tak samo dzielę na 6 dawek. Dziurka w zakrętce i heja. Tylko że u mnie te dwa litry to na dwa lata jest. Mam nadzieję że nic z tym się nie stanie. Ale wyczuwam lekką woń acetonu w szafce jak ją otworzę. 

Tak sorki 2litry to ma,tez zrobiłam w nakretce dziurkę,ale wezyk sie gnie i dalam słomkę twarda i do srodka wezyk i trzyma na sztywno:-)

Edit no bo to pewno nic innego jak vsv wlasnej roboty z dodatkami

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.