Skocz do zawartości
Fikzzit

Pierwsze akwarium 50l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich morszczaków.

Zakładam post żeby się przedstawić i zaprezentować to co już mam licząc na wskazówki co dalej żeby moje przyszłe zwierzaki miały się dobrze. Dodam że chce prowadzić cierpliwie swoją kostkę bo chce się na niej uczyć tego hobby które jest ciekawe i ciężkie zarazem no ale przejdźmy do rzeczy.

Wystartowałem z zestawem Aquael NanoReef Duo kostka 35x35x40 50l w zestawie był filtr kaskadowy fz-3 lecz zamieniłem go na kubełek Multikani 800 który narazie leci na ceramice i gąbce. Lampa Leddy dual slim, falownik RESUN AQUA SYNCRO HWM2000, grzałka Resun 75(dostałem bedzie zmieniana) . Żywa skała i woda ze zbiornika sklepu eRybka, piasek żywy.

Moja prośba do was chciałbym żebyście dali mi jakieś wskazówki co zmienić może co usunąć coś dodać. Odpieniacz w planach i na sumpa nie mogę sobie niestety pozwolić brak doświadczenia i brak możliwości na jego założenie. Akwarium zostało zalane 3 dni temu.

Bądzcie KRYTYCZNI ;D

IMG_4147.JPG

IMG_4145.JPG

IMG_4146.JPG

Edytowane przez Fikzzit (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leciałem rok na multikani , węgiel ceramika , gąbkę możesz sobie odpuścić . Dolewki nie widzę , to raczej podstawa . Jak dla mnie za dużo piachu ale kopiące zapodasz i ujdzie  , ( skała stawiana na szkle ? czy piachu )  .Lampka spoko choć dwie by się przydały . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewkę zrobię jak wyjdę do pracy xD . Planuje dwa błazny i babke wiec polecono mi mieć ciut więcej piachu , tak skała stawiana na szkle nie klejona. Co do lampki może jesteście mi w stanie coś polecić ledowego bo w internecie jet tego tyle że nie wiem co mam wybrać . A ten nalot na gorze to z piany która zrobiła się przy wlewaniu wody xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Co do odpieniacza jak na taki zbiornik się okaże czy będzie potrzebny po testach ale przy tak nie licznej obsadzie powinna filtracja biologiczna sobie bez odpieniacza z tym poradzić,a piasku fakt faktem troszkę przydużawo jest.A ogólnie na razie bym lał bakterie i czekał aż zbiornik dojrzeje i tyle :D.

Pozdrawiam

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to planuje 2 błazny babkę krewetkę kraba i kilka ślimaków ale nie wiem jeszcze jakie a z korali chciałbym euphylie i zeo na początek. A możecie wytłumaczyć dlaczego za dużo piasku czym ilość piasku warunkuje dodam ze pod skałą i z tylu jest go mniej wiec może zwierzaki podłogę wyrównają ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża warstwa piasku - ciężko jest utrzymać czystość. Nawet zwierzątka kobiece mogą nie dać rady. Generalnie filtry kubełkowe nie są wskazane przy słonym. Lepszą opcją była kaskada. Gąbke wyjmni. By zbytnio nie za syfiać filterka daj na rurkę prefiltr. Myj go przy podmianach wody. Lampkę polecam od kolegi z forum. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubełek kupiłem ze względu miejsca w akwarium ponieważ dojdzie jeszcze odpieniacz a to troszkę zajmuje miejsca ciągle zastanawiam się co do obstawy i pierwszych korali masa tego jest a nie mam pojecia od czego zacząć poza błazenkami i euphyli.  Piasku z tyło jest znacznie mniej nie jestem w satnie zrobić dobrego zdjecia.

Na zdjęciach akwarium po 6 dniach zmieniłem długość rurek z filtra ponieważ była za krótka plus przestawiłem falownik, zastanawia mnie  co to są za glony lecą z nich bąbelki i 2 dni temu zauważyłem pierwszego ślimaka taka mała biała nitka z muszlą chyba że to nie ślimak xD. Na glonach tworzą się brązowe nitki z kulkami. Robię tylko dolewki nic nie dodaje nie czyszczę nie kombinuje i dla.tego pytanie robić coś z tym czy czekać

IMG_4154.JPG

IMG_4161.JPG

IMG_4162.JPG

IMG_4163.JPG

Edytowane przez Fikzzit (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.