Skocz do zawartości
plawikonik

Teleportujący się Leon :( ... wyparowała krewetka boksująca

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie nazywam się Klaudia i piszę tu do Was chyba w rozpaczy i bezsilności. Dwa dni temu moja krewetka o imieniu  Leonardo   wyparowała z akwarium i to dosłownie ZNIKŁA :( krewetka duuuuża nawet bardzo, nie dałoby się jej przeoczyć.  Dziś wyciągnęłam wszystko z akwa nie ma jej nigdzie.  Odsunęłam szafkę by sprawdzić czy gdzieś nie wypadła , szukam w całym mieszkaniu nie ma nawet jej kawałeczka :( Mija drugi dzień i dziś dopiero zaczęłam poszukiwania ponieważ myślałam że schowała się w skale, co do niej nie podobne. Umieram w rozpaczy za moim ulubionym stworkiem w akwarium. Jak myślicie co mogło się z nią podziać? W akwarium mam błazna, Chrysiptera parasema, ślimaka Turbo ( który chyba dziś skonał widziałam go przewróconego na skrupie)  i trzy Trochusy, obserwuję od niedawna asteriny jedna nawet wielkości 2 cm , i mam jakiegoś dzikiego kraba który przybył ze skałą (dziś przy wyjmowaniu całej skały go nie widziałam) ma jakieś nie więcej jak 2 cm. Czy to naprawdę jakieś tajemnicze siły? Czy coś ją mogło zjeść ? Czy jest jakakolwiek szansa że jeszcze moglaby żyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta krewetka Leonardo co to za krewetka amboinensis? Jeśli nie znasz nazwy to opisz jej wygląd. Może to coś pomoże w ustaleniu zniknięcia. Podaj jeszcze litraż zbiornika i ile miesięcy zbiornik ma od uruchomienia. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdechła i biologia/wieloszczety /kraby posprzątały trupa i tyle w temacie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Raffy14 napisał:

Zdechła i biologia/wieloszczety /kraby posprzątały trupa i tyle w temacie :P

Najprawdopodobniej, ale niekoniecznie. Moja kiedyś żyła sobie w panelu prawie dwa tygodnie. I miała się dobrze. W końcu ją złapałem o dałem do zbiornika. Żyje do dzisiaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

moja krewetka kiedyś wyskoczyła z akwarium, a akwarium stało w kuchni przeczołgała się przez kuchnie, salon i swoją podróż zakończyła w sypialny pod łóżkiem, po kilku dniach zona znalazła suchego trupa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wcześniej pisali biologia zrobiła swoje i nie będzie ani śladu druga sprawa masz ukwial? Bardzo często krewetki padają ich ofiarą i też nic nie znajdziesz. Musiała byś napisać konkretnie co to za gatunek.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie stoi , że boksująca ...


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś w kostce 30 l padła kukenthali, od razu doskoczyly do niestety już zdychającej krewetki nasariusy i wieloszczety... Odwróciłem wzrok od akwarium dosłownie na 15 min i tak jak napisałaś w temacie krewetka wyparowala wręcz zniknęła. Dodam że wówczas wieloszczetow miałem w nadmiarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.