Skocz do zawartości
Gość

karmienie produktami AF

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witajcie,mam pytanie odnośnie 2 produktów firmy Aquaforest a mianowicie Ricco food oraz Power food ,jak często je stosować ? raz na tydzień czy np co 2 dzień ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario 84 napisał:

Witajcie,mam pytanie odnośnie 2 produktów firmy Aquaforest a mianowicie Ricco food oraz Power food ,jak często je stosować ? raz na tydzień czy np co 2 dzień ?

 

Karmienie koralowców uzależnione jest od obsady w zbiorniku, kondycji koralowców, ilości i jakości światła oraz parametrów wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, szutarek78 napisał:

Karmienie koralowców uzależnione jest od obsady w zbiorniku, kondycji koralowców, ilości i jakości światła oraz parametrów wody. 

Co do kondycji koralowców to wyglądają dobrze stosuje codziennie  af build  co 2 dzień af amino mix, af vitality oraz af phyto mix  i zastanawiam się właśnie czy zacząć stosować ricco food oraz power food.

co do obsady :sarcophyton 2 szt,euphylia glabrescens,pseudogorgonia 2szt,briareum,discosoma,pachyclavularia greenfluo,goniopora diiboutensis green,parę skałek zoa,stylophora pistillata,caulastrea sp,rurówki 2 szt,rhodactis sp (przepraszam za ewentualne błędy w pisowni)

co do światła to posiadam 3 x 24 w t5   (ati blue plus,giesemann aquablue azure,aqua medic reff white 10000k)

co do parametrów wody to może was to zaskoczy ale nie mierzę :) miałem na początku tylko na start no2 no3 i nh3 i ph :) 

sól red sea salt (ta zwykła)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo tego dajesz. :). Zmierz NO3 i PO4 i pokaż zdjęcie zbiornika. A ryby jakieś masz ? . Ile czasu ma zbiornik  ?, pojemność zbiornika ?, filtracja  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, szutarek78 napisał:

Trochę dużo tego dajesz. :). Zmierz NO3 i PO4 i pokaż zdjęcie zbiornika. A ryby jakieś masz ? . Ile czasu ma zbiornik  ?, pojemność zbiornika ?, filtracja  ?

generalnie stosuje wg zaleceń producenta,dlatego pytam o ricco food oraz power food bo nie umie nigdzie zobaczyć dawkowania,myślałem że ktoś z forumowiczów może stosuje   :)

Przepraszam już mam :) 

https://aquaforest.eu/pl/product/riccofood/

temat do zamknięcia :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario 84 napisał:

Witajcie,mam pytanie odnośnie 2 produktów firmy Aquaforest a mianowicie Ricco food oraz Power food ,jak często je stosować ? raz na tydzień czy np co 2 dzień ?

 

To co producent podaje  to się stosuje na gęsto obsadzone akwaria. 80% żarcia to koral ma z światła.Jak masz ryby to korale maja co jeść. lpsy  możesz karmić do mordek jak jest ich mało. pamiętaj ,że lepiej  mniej jak więcej.


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, smash86 napisał:

To co producent podaje  to się stosuje na gęsto obsadzone akwaria. 80% żarcia to koral ma z światła.Jak masz ryby to korale maja co jeść. lpsy  możesz karmić do mordek jak jest ich mało. pamiętaj ,że lepiej  mniej jak więcej.

dziękuję :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.