Skocz do zawartości
pajak04

Fluval sea evo 52l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , planuje powrócić do morszczyzny. W Polsce posiadałem zbiornik zaledwie 30l który zapowiadał się obiecująco. Wyjechałem do uk i niestety nie ma się kogo poradzic tutaj wiec wróciłem na forum. Mam nadzieje ze pomożecie :) bo im więcej czytam tym bardziej zdezorientowany jestem :P

planuje zakup tego oto zbiornika. 

https://www.fishkeeper.co.uk/product/fluval-sea-evo-52l-aquarium

co o nim sądzicie ?

czy trzeba by go przerabiać czy jest ok ? 

Planuje ze startem za kilka tygodni bo najpierw chce wszystko skompletować i uporządkować. 

Co będę potrzebować oprócz wody z działającego zbiornika (o ile ja znajdę) , żywego piachu i zywej Skały .

co myślicie o zbiorniku startującym na żywej skale ale wodzie ro z solą ?

Docelowo planuje głównie korale 

zoa, xenia, clavularia, euphilia 

ekipa czyszcząca i  pare błazenkow

pozostaje mi jeszcze kwestia która mi spedza sen z powiek... dolewka.

zdarza mi się wyjechać na tydzień lub 2 i zastanawiam czy założyć automatyczna (która polecacie ? ) czy grawitacyjna .

 

z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez pajak04 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jak akwarium. Na każdym da się załżyżyć małą rafę. Ja startowałem na żywej skale, żywym piasku i świeżej solance, wszystko miało się dobrze. Akwarium szybko przeszło cykl azotowy, glonów i innych plag specjalnie nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2018 o 18:26, silvia napisał:

właśnie nie jak (każde) akwarium bo to "zestaw" z panelem i np. odpieniaczem w komplecie :D

FluvalEvo2X555X498X.jpg

zerknij choćby tutaj

https://www.youtube.com/results?search_query=Fluval+Sea+EVO

Dla mnie jak każde, da się dostosować, poprawić jak ktoś chce bo mu fabryczny zestaw nie pasuje. Sam mam Fluval M60 z panelem i odpieniaczem w komplecie. Przerobiłem panel bo mi nie pasowało fabryczne rozwiązanie. Do tego napisałem w poprzednim poście, że na każdym akwarium da się założyć małą rafę bo takie jest moje zdanie na ten temat. A czy jedne fabryczne rozwiązania są lepsze od innych to nie zmienia faktu, że można na każdym wystartować akwarium morskie z lepszym lub gorszym skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, maciej01 napisał:

Dla mnie jak każde, da się dostosować, poprawić jak ktoś chce bo mu fabryczny zestaw nie pasuje.

oczywiście że się da - tylko w niektórych zestawach trzeba wywalić .. praktycznie wszystko  ...  a patrząc na pomysł na budowę i działanie tego panela to chyba wolałbym zamówić nowy zbiornik (o modyfikacji filtracji jest kilka filmów) bo skoro pomysł jest na "filtrację gąbką" ... to trzeba by napisać w instrukcji że gąbkę czyścimy co 2-3dni :) - ale tego nikt nie napisze , bo nie po to się kupuje "super zestaw" by go czyścić co 2 dni ...

ps. tu np jest filmik o "poprawkach" do wersji 13.5

wymieniona pompa na 2x mocniejszą dodany falownik wymieniona lampa - słowem z org. zestawu zostaje ... samo szkło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) mam jeszcze pytanie dotyczące urlopu. Jak karmić ryby i korale przy 10 dniowym wyjeździe ? Jak sobie z tym radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko karmnik taki co będzie odizolowany pokarm od wilgoci. Na Youtube znajdziesz testy karmników automatycznych. U mnie po 4-5 dniach pokarm był sklejony przez wilgoć i ryby jeść nie dostały - na szczęście nikt na tym nie ucierpiał.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fresz33 napisał:

U mnie po 4-5 dniach pokarm był sklejony przez wilgoć i ryby jeść nie dostały - na szczęście nikt na tym nie ucierpiał.
 

I tego się trochę obawiam chodź czytałem tez o awaryjności karmników automatycznych gdzie potrafiły wsypać cały pokarm na raz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.