Skocz do zawartości
Xcome

Zielona narośl na skale...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy ta "narośl" na skale jest wynikiem dojrzewania i czy również samoistnie z czasem zejdzie ? Jakiś czas temu miałem cyjano,potem chyba dino odsysałem przy podmianach ,częściowo jeszcze trochę na pisaku zostało w niektórych miejscach.Akwarium ma 4 miesiące : no2-0 no3-0 po4-0 sól 34ppt ,kh 6,5

fff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

patrząc na tą fotkę oraz pamiętając Twój wcześniejszy temat ...

poczytaj o dojrzewaniu i plagach - bo to co masz to dopiero początki ... a Ty juz tam SPSy pakowałeś

masz suchą skałę która dopiero teraz zaczyna dojrzewać - to co było poprzednio to było z "żywego" piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi spsami to było przegięcie , trzy szczepki poleciały , na szczęście reszta korali ma się dobrze i rośnie. dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Xcome napisał:

No z tymi spsami to było przegięcie , trzy szczepki poleciały , na szczęście reszta korali ma się dobrze i rośnie. dzięki za odpowiedź.

No jakoś za bardzo się nie przejmuj,każdy popełnia na początku błędy i nawet zdarzają się do dziś...;-)  (każdemu)

co do skały,to już Marek Ci napisał,świeża sucha była wkładana wszystkie plagi przed tobą-_-za 6 miesięcy zacznie powstawać zbiornik i w tedy możesz pomyśleć nad koralami typu SPS choć też nie do końca wszystkie...bakterie,bakterie i czekać jeszcze się parametry nie raz zachwieją

Dobra rada-im mniej będziesz wkładał paluchów do młodego akwarium tym będzie lepiej dla niego;-)

Pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, @Beti napisał:

No jakoś za bardzo się nie przejmuj,każdy popełnia na początku błędy i nawet zdarzają się do dziś...;-)  (każdemu)

amen :P

a wracając do fotki - wygląda to na kępki jakiegoś glona

skałę masz pewno poklejoną więc nie wyjmiesz ... zrób sobie coś w rodzaju rurki do odsysania ze szczoteczką na końcu , przejedź tym od czasu do czasu po skale jednocześnie odsysając co się da , przefiltruj wodę przez watę / włókninę i z powrotem do zbiornika

albo kup parę ślimaków Turbo i Trochus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, @Beti napisał:

Dobra rada-im mniej będziesz wkładał paluchów do młodego akwarium tym będzie lepiej dla niego;-)

 

Pozd.

Tego właśnie mam zamiar się trzymać :) Co do ślimaków to mam 6 Trochusów ,więc może powoli uporają się z tym nalotem. Mam binotatusa ale on skałą się nie interesuje ,ale za to wyczyścił mi całą tylną szybę za co oczywiście mu bardzo dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Xcome napisał:

Tego właśnie mam zamiar się trzymać :) Co do ślimaków to mam 6 Trochusów ,więc może powoli uporają się z tym nalotem. Mam binotatusa ale on skałą się nie interesuje ,ale za to wyczyścił mi całą tylną szybę za co oczywiście mu bardzo dziękuję.

 

ślimaki ,krewetki,krabik może być,jeżowiec-ale SPS-ów jeszcze nie wkładaj:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 krewetki czyszczące, jednego kraba pustelnika z czerwonymi odnóżami i właśnie myślę o jeżowcu. Spsów na pewno nie będę tak szybko wkładał po ostatnich stratach :) Jak na razie walczę i czekam cierpliwie aż akwarium dojrzeje oraz aż z hepatusa zejdzie ospa całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Xcome napisał:

.Akwarium ma 4 miesiące : no2-0 no3-0 po4-0 sól 34ppt ,kh 6,5

A jakie to wielkie akwarium ? i czym mierzone parametry wody ? Wszystko na zero ? Radzę poczytać o współczynniku Redfielda. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
33 minuty temu, Xcome napisał:

Mam 2 krewetki czyszczące, jednego kraba pustelnika z czerwonymi odnóżami i właśnie myślę o jeżowcu.

ale wiesz że "czyszczące" się zwą bo "czyszczą" ryby a nie skały :)

na jeżowca też za wcześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dewoitine.roman napisał:

A jakie to wielkie akwarium ? i czym mierzone parametry wody ? Wszystko na zero ? Radzę poczytać o współczynniku Redfielda. 

 

Małe, bo tylko 250l w obiegu.Testy na KH od AF ,reszta salifert i jak pisałem same zera w wynikach.Odpieniacz mam ustawiony specjalnie na "sucho" żeby mi wody tak nie trzepał.

12 godzin temu, silvia napisał:

ale wiesz że "czyszczące" się zwą bo "czyszczą" ryby a nie skały :)

tak wiem ,że krewetki Lysmata amboinensis czyszczą ryby a nie skały :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dewoitine.roman napisał:

Hepatus  się nie nadaje do tak małego akwarium. Ten pokolec osiąga nawet 30 cm 

 

Wiem o tym, niestety trafił do mnie w postaci prezentu od osoby nie znającej się zupełnie a sugerującej się jedynie wyglądem ryby.Hepatus na razie ma 5cm i wygląda na radosnego ,ale na pewno jak podrośnie trafi do kogoś z dużym basenem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xcome napisał:

Wiem o tym, niestety trafił do mnie w postaci prezentu od osoby nie znającej się zupełnie a sugerującej się jedynie wyglądem ryby.Hepatus na razie ma 5cm i wygląda na radosnego ,ale na pewno jak podrośnie trafi do kogoś z dużym basenem.

Sam miałem podobny ,, PREZENT " kłopot w tym że hepatus  najprawdopodobniej ma ospę a to bardzo duży problem dla akwarium. Skuteczne środki lecznicze są na bazie miedzi, gdzie nie można stosować w ogólnym zbiorniku z koralami. Musisz podjąć męską decyzję bo na starcie choróbsko to nic dobrego. Pozbycie się ryb w twoim przypadku na trzy cztery miesiące by cysty popadały bez żywicieli to chyba najlepszy sposób. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dewoitine.roman napisał:

Sam miałem podobny ,, PREZENT " kłopot w tym że hepatus  najprawdopodobniej ma ospę a to bardzo duży problem dla akwarium. Skuteczne środki lecznicze są na bazie miedzi, gdzie nie można stosować w ogólnym zbiorniku z koralami. Musisz podjąć męską decyzję bo na starcie choróbsko to nic dobrego. Pozbycie się ryb w twoim przypadku na trzy cztery miesiące by cysty popadały bez żywicieli to chyba najlepszy sposób. 

 

Są dni, że hepatus ma jedną, góra dwie kropki lub nie widać ich wcale. Pływa u mnie już drugi miesiąc. Od 2 tygodni mam odpaloną UV 36w , staram się jak najbardziej urozmaicić żarcie, temperaturę trzymam 27-28stopni. Słyszałem ,że ospa co u niektórych na małych hepatusach potrafiła i 4msc się trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.