Jump to content

Xcome

Klubowicz
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdynia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Xcome

  Vibrant Liquid + UV

  ok dzięki za pomoc, a powiedz długo masz tego chelmona ? Bo bardzo dobrze wygląda.
 2. Xcome

  Vibrant Liquid + UV

  No właśnie mam wrażenie ,że łatwiej odrywają się te kulki, tylko teraz ten wysyp dino i cyjano...Od jutra aplikuję special blenda i zobaczę jak to się wszystko ułoży. A u Ciebie też coś wysypało od vibranta ?
 3. Xcome

  Vibrant Liquid + UV

  Mała aktualizacja, minęło około 3tyg od podawania vibranta , valonia raczej nie ubywa natomiast mam wysyp dino i cyjano...jak by akwarium na nowo zaczęło dojrzewać... Jestem załamany , czy mogę podawać inne bakterie podczas kuracji tym vibrantem ?
 4. Xcome

  Vibrant Liquid + UV

  oki , w takim razie działam dalej z vibrantem i uv-ką , wielkie dzięki za pomoc.
 5. Xcome

  Vibrant Liquid + UV

  Tylko pytanie czy zaprzestać całkowicie lania vibrantu do wody na czas intensywnego świecenia uv ? Nie jest to tani środek i nie chciał bym ryzykować ,że zostanie na tyle osłabione jego działanie ,że nie będzie żadnych efektów...
 6. Xcome

  Vibrant Liquid + UV

  Ospa nie od vibrantu tylko od wpuszczonej nowej ryby ecsenius midas który żył 4 dni kończąc swój żywot w białych kropach.( ponoć po kwarantanie...) .. A vibrant jako ostatnia deska ratunku przed likwidacją zbiornika stosuję na valonię ,która jest moją zmorą od 3 lat, opanowała około 80% skał, przez 3 lata byłem zdesperowany i wymieniałem prawie cała skałę na dojrzałą ,ale wolną od żadnych plag , oczywiście po roku nadal wszystko pokryte valonią. Były kraby mitraxy, percony , żóltek nie ruszam valoni za bardzo, hapetaus też. Borsuk był ale szybko się zmył przez żółtka...
 7. Xcome

  Vibrant Liquid + UV

  Witam, Pech chciał ,że podczas stosowania Vibrant Liquid pokazała mi się ospa i zabrała na wieczną rafę 2 pokolce 6 letnie , czy podczas stosowania tego środka lapa UV może pracować cały czas ? Wyłączając UV na 3-4godziny zaraz po aplikacji vibranta do wody ?
 8. Generalnie bym nie poruszał tego tematu, tylko zawsze podobały mi się glony wapienne i niestety prawie wszystkie poleciały...,ale nie będę chyba dla nich ryzykował i zbijał na siłę to Po4 może samo się kiedyś wyrówna W dodatku mam tylko 7 acropor więc nie mam parcia na wyciąganie nie wiadomo jakich barw ,brązowe nie są i nawet rosną.
 9. Ja planowałem u siebie na pierwszy ogień podać atrament a potem lecieć na seachem phosguard tylko wcześniej hankę muszę zakupić żeby nie przegiąć i za bardzo nie skasować Po4...Na razie się wstrzymuję bo to jednak duża ingerencja w biologie i pewnie cyjano wywali... A jakie masz No3 przy takim Po4 ?
 10. Witam, Mam dylemat czy walczyć i zbijać PO4 na teście salifert 0,25 przy No3 2,5 wg RR stosunek niemal idealny. Plag żadnych nie mam, korale wyglądają ok , jedynie glony wapienne zaczęły zanikać. Zbiornik SPS/LPS . Zbiornik ma ok 3 lat. Zasolenie : 35ppt , Ca 420 , Kh 7,5
 11. Proponujesz w takim razie aby dać 4x BP i 2xCP ?
 12. Witam, Posiadam akwarium 100x40x50 i lampę ATI 6x39 z świetlówkami ATI 3x Blue plus ,2x ATI Coral plus, 1x ATI purple plus , docelowo chcę zbiornik głównie z Acroporami i pytanie czy tak zostawić te świetlówki czy może dokonać modyfikacji i zamiast tej purple plus dać jakąś inną ?
 13. Xcome

  Cerpofor Mycosidol

  Hej, czy orientuje się ktoś po jakim czasie i w jakiej ilości należy zrobić podmianę wody po zastosowaniu mycosidolu w starej wersji (ta co była w kapsułkach) ?
 14. Xcome

  MYCOSIDOL BIO CURE

  Czy orientuje się ktoś po jakim czasie i w jakiej ilości należy zrobić podmianę wody po zastosowaniu mycosidolu w starej wersji (ta co była w kapsułkach) ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.