Jump to content

Xcome

Klubowicz
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdynia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A czy podejdzie taka AquaBee UP 2000/1 ?
 2. Hej, czy jest możliwość zmiany pompy na zdecydowanie cichszą w odpieniaczu Deltec 600i ?
 3. Xcome

  Jaka lampa do 200L...

  No widać definitywnie ,że led robi tutaj robotę. Mimo wszystko zostanę jednak przy tej lampie 6x39w i zrobię jak radzisz i dorzucę jakiś pasek leda. Dzięki wszystkim za pomoc.
 4. Xcome

  Jaka lampa do 200L...

  Na nocnym jakoś specjalnie mi nie zależy, ale jedynie w ciągu dnia chciałbym żeby ten efekt fluo był bardziej uwidoczniony, a tą actynice zamontować jako przed ostatnią czy lepiej gdzieś z przodu ?
 5. Xcome

  Jaka lampa do 200L...

  A oki, poczekam może ktoś się wypowie pozd
 6. Xcome

  Jaka lampa do 200L...

  To szkoda, będą musiał pomyśleć coś z tą listwą...A jakie w takim razie dołożyć te dwie dodatkowe świetlówki 2x coral plus ?
 7. Xcome

  Jaka lampa do 200L...

  No tak też właśnie myślałem Aktualnie mam świetlówki ati 2x Blue plus 1x purple plus 1xcoral plus czy w nowej lampie dokładając 1x actinic jako przedostatnią świetlówkę uzyskam w zbiorniku efekt fluo ? Bo w obecnej konfiguracji korale fluo nie oddają prawie wcale tego efektu ,zresztą z wiadomych przyczyn.
 8. Witam wszystkich, posiadam akwarium o wymiarach 100x40x50 ,aktualnie od 6msc mam oświetlenie klasyczne dwie belki po 2 świetlówki t5,świecę 4x39W. Przymierzam się do kupna "normalnej" lampy T5 z porządnymi odbłyśnikami, tylko mam wątpliwości czy kupić 4x39W czy 6x39W ? W akwarium mam trochę montipor ,seriatopor oraz LPSów. Acry obie daruję. Doradzi ktoś ?
 9. Będę w takim razie dalej obserwował... Jeżeli już pali się światło w akwarium a ma to miejsce od godziny 12 ,to w momencie podsunięcia twarzy w miarę blisko akwarium ,stroszy się i zaczyna atakować tak jak swoje odbicie. Z rana z kolei kiedy jeszcze światło się nie pali, jest bardziej przygaszony i jedynie przygląda się z daleka ewentualnie pływa swobodnie i podejmuje pokarm...
 10. Czy to zjawisko z czasem przejdzie samoistnie ? Na razie nie czyszczę przedniej szyby z nalotu ,zobaczę czy coś to pomoże.
 11. Nic w akwarium nie zmieniałem odkąd u mnie pływa a będą to już dobre 2 miesiące i nigdy nie zauważyłem żeby prężyła się tak przy tej szybie.Agresja jest tylko w tą szybę żadnego atakowania reszty obsady ,żadnego ocierania o skały czy też korale...
 12. Z racji tego ,że incydent trwa już trzeci dzień zaczynam się mocno obawiać o dalsze zdrowie ryby, szyba przednia nie jest idealnie czysta a mimo wszystko żółtej z wielkim impetem bije się ze swoim odbiciem...Wielkość ryby około 5-6cm ,akwarium 6mcs , 100x40x50 , sól: 35ppt, no2-0,no3-10,po4-0 (salifiert), temp. 25,5. podmiany co tydzień 10%, kh-7,7 ,mg 1350 ,ca 420. Zdaję sobie sprawę ,że akwarium nie nadaje się do hodowli żadnych dorosłych pokolców ,jednak liczyłem ,że 5cm żółtek nie zwariuje z dnia na dzień w moim zbiorniku.
 13. Witam, niedawno zakładałem temat z dziwną plamą na czole u mojego żółtka, jak się okazało było to następstwo spotkania z kolcem jadowym hepatusa. Teraz mam kolejny problem ,od dwóch dni żółtek pływa aktywnie przy przedniej szybie i jeżeli ktokolwiek podejdzie pod przednią szybę akwarium, zółtek stroszy się jak kogut i próbuje atakować...Pokarm pobiera normalnie , innych mieszkańców akwarium nie goni... Ktoś wie dlaczego tak robi ?
 14. No czasami się prężą nawzajem z hepatusem ,który zresztą w przyszłym tygodniu zmienia dom. Dzięki wielkie za pomoc Szukałem, pomimo faktu ,że mam zabudowaną koronę.... Ponoć ludziom po 2 tygodniach wypływały czasami jakby nigdy nic... Czekam cierpliwe
 15. Algi podaje 3x w tygodniu. 2x w tygodniu do mrożonek dodaje witaminy. Ryba pływa u mnie już prawie 3 miesiąc i nigdy żadnej plamki nie miała. Nie wiem czy może mieć to jakiś związek z faktem, że kilka dni temu wpuściłem babkę puellaris ? Której zresztą już nigdzie nie widzę...
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.