Skocz do zawartości
Luki

Signigobius biocellatus...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem w piątek tą rybkę.

Po aklimatyzacji i wpuszczeniu do zbiornika ochoczo popływała po akwarium i zaczęła skubać piasek. 

Jak zgasło oświetlenie przycupnęła na piasku i siedziała w miejscu. ( nie karmiłem )

Następnego dnia praktycznie cały dzień od rana siedziała w jednym miejscu na piasku i praktycznie nic nie robiła. Nie chciała nic jeść.

Dzisiaj drugi dzień i rano zaczęła trochę pływać i skubać piasek ale po godzince znowu popłynęła w to samo miejsce i siedzi cały dzień. Nie zauważyłem żeby coś zjadła podczas karmienia.

Czy miał ktoś podobny problem z tą rybą, musi się oswoić z nowym otoczeniem? Pytam bo poczytałem trochę i sporo ludzi pisało, że rybka zdychała dosyć szybko.

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka bardzo ładna, lecz ciężka w utrzymaniu. Trzeba mieć dojrzały zbiornik i dużo drobnego życia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj jej dac mozonke pipeta, sprawdziles w sklepie czy je ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest postęp... 

Dzisiaj podałem jedzonko pipeta i zjadła. 

Ale ciekawostka... przed karmieniem wyłączyłem cyrkulację, podałem rybci jedzonko, które wszamala i ochoczo zaczęła przekopywać piasek ale do momentu aż cyrkulacja się ponownie włączyła.

I znowu siedzi jak jelopka w tym samym miejscu i nic nie robi.

Miał ktoś podobny problem, że babce cyrkulacja nie odpowiadała- za dużo bujalo??

Pozdrawiam 


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Luki napisał:

Jest postęp... 

Dzisiaj podałem jedzonko pipeta i zjadła. 

Ale ciekawostka... przed karmieniem wyłączyłem cyrkulację, podałem rybci jedzonko, które wszamala i ochoczo zaczęła przekopywać piasek ale do momentu aż cyrkulacja się ponownie włączyła.

I znowu siedzi jak jelopka w tym samym miejscu i nic nie robi.

Miał ktoś podobny problem, że babce cyrkulacja nie odpowiadała- za dużo bujalo??

Pozdrawiam 

Możliwe, że problemem jest cyrkulacja, spróbuj powtórzyć eksperyment. Przeczytaj tez proszę z poniższego linku komentarz Tomasza z Ełku, wydaje się sensowny i potwierdza Twoje obserwacje:

https://erybka.pl/product-pol-3263-Signigobius-biocellatus.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś parkę, przepiękny widok. Kopały praktycznie całymi dniami i jadły bez problemu. Niestety do czasu, aż samica padła z niewiadomego mi powodu. Od tamtego momentu samiec zrobił się bardzo apatyczny i przestał jeść. Padł niecałe dwa tygodnie później...

Cyrkulacja nie robiła im różnicy

Edytowane przez bartek123_1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie narazie przekopala tylko ten kawałek przy którym siedzi cały czas. Nie rusza się nigdzie więcej. 

W sklepie przekopywala cały czas piasek i przemieszczala się po zbiorniku. 

Trochę martwi mnie że nie pływa tylko siedzi w jednym miejscu

 


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja..

Babeczka prawdopodobnie już się oswoiła trochę ze zbiornikiem.

Od dzisiaj już zwiedza całe akwarium.

Przekopuje piasek i na wieczór nawet zaczęła sobie kopać norkę.

Bardzo ciekawa rybcia - polecam...

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.