Skocz do zawartości
Heweliusz

Wysoki poziom Mg i Ca

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od poczatku borykam sie w wysokimi wartosciami ww pierwiastków, pierwsze pomiary wysokie bo przesolona woda - ok rozumiem, akwarium ma 6 miesiecy, zasolenie zbite z 1,028 do 1,025,dzis robilem testy i tak:

kH 8

Ca 540

Mg 1500

Testy robione salifertem,zasolenie sprawdzone na dużej hance, sól reef salt AF, dziennie spadek kH ok 0.4 uzupelniane NaHCO3, oswietlenie 5x24W, dodatko amino mix i vitality AF, jak tu dalej żyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Sprawdź innymi testami zanim cokolwiek zaczniesz zmieniać.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
A czy lejąc samo kH uzupelniac tez taką samą ilością SBS?
Są różne szkoły. Osobiście leję ballinga po równo.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, balinga jako całość a mi chodzi w moim przypadku czy lac kH i SBS i czekac aż Mg i Ca spadnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Sbs bym nie lał. Bo w sbs AF jest Ca i Mg.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 6 miesiecy wiec lej tylko KH, no chyba ze masz las spsow. Mg i Ca same spadna wraz z podmiankami wody i konsumpcja w akwarium. Po za tym sprawdz innym testem i wodeczka na uspokojenie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Heweliusz napisał:

sól reef salt AF

Witaj w klubie. Świeża solanka na 35 ppt: kH 8, Ca 460, Mg ~1690. 


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe,mam tą samą sól i przy zasoleniu 35ppt =1.0264 jest kh8 ale Ca 430 Mg 1380 testy swierze Colombo,jeśli kolega miał 1.028 zasolenia to się zgodzę,i uważam że ma błędny pomiar.

Czasem warto samego siebie sprawdzić przed wydaniem wyroku:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Też używam AF Reefsalt i nie ma problemów.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti - możesz uważać co tam sobie chcesz :) Mówię jakie jest u mnie. Sprawdzane wielokrotnie. Nie ma mowy o błędzie pomiarowym. Robiłem pomiary w innym baniaku na tej samej soli (z innego wiadra) i tam było OK. 


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, premiero napisał:

@Beti - możesz uważać co tam sobie chcesz :) Mówię jakie jest u mnie. Sprawdzane wielokrotnie. Nie ma mowy o błędzie pomiarowym. Robiłem pomiary w innym baniaku na tej samej soli (z innego wiadra) i tam było OK. 

A ja tam nic nie uważam,to nie mój problem:-)podpowiadam jak jest w moim przypadku,nie tak dawno byla afera tu ma forum o soli AF,bo ktoś tam miał Mg za wysokie.

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti - wybacz, ale napisałaś że to jest niemożliwe. A ja Ci mówię że możliwe :) 


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, premiero napisał:

@Beti - wybacz, ale napisałaś że to jest niemożliwe. A ja Ci mówię że możliwe :) 

A ja Ci chcę powiedzieć że używam tej soli od 17miesiecy i nie miałam takiego przypadku,a jeśli tak jest,proponuje zrobić reklamację:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti, znam wiele baniaków na tej soli, nawet sklepowe i parametry tam są ok. Niestety ja trafiłem na jakieś felerne wiadro. A reklamacja już w drodze. :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, @Beti napisał:

To jest niemożliwe,mam tą samą sól i przy zasoleniu 35ppt =1.0264 jest kh8 ale Ca 430 Mg 1380 testy swierze Colombo,jeśli kolega miał 1.028 zasolenia to się zgodzę,i uważam że ma błędny pomiar.

Czasem warto samego siebie sprawdzić przed wydaniem wyroku:D

:) czasami są wyjątki od reguły i ta Twoja pewność jest niepokojąca i niezbyt pewna :) i wiarygodna :) ja od prawie 4 lat używam soli Blue Tresure SE.Tu  to bywa rożnie ,zawsze sprawdzam solankę przed podmiana i są rozbieżności w testach ale generalnie nie ma tragedii:)   Sol soli nie jest równa :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, niwre37 napisał:

czasami są wyjątki od reguły i ta Twoja pewność jest niepokojąca i niezbyt pewna :) i wiarygodna 

Moja pewność to moja,a co do mojej wiarygodności wcale nie musisz jej brać pod uwagę,a niepokojące jest to jak czasem ludzie czegoś do końca nie sprawdzą a potrafią zrobić aferę,czego tu na forum było juz multum,to może na tyle..:)

Pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.