Skocz do zawartości
Hubert

Tunze 6025 wycofane ze sprzedaży?

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwileczką rozmawiałem ze sprzedawcą w jednym ze sklepów z morszczyzną i usłyszałem, że pompy te zostały wycofane ze sprzedaży z powodu wady konstrukcyjnej. Być może pojawią się na rynku dopiero na przełomie VI - VII.

Czy ktoś z Was jest w stanie potwierdzić tę informację?

Byłem dość poważnie zainteresowany zakupem tej pompy i gdyby nie ta rozmowa pewnie szukałbym jej w innych sklepach ale teraz zastanawiam się nad innym wariantem.

O dziwo 6045 podobno są git. Problem dotyczy tylko 6025


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3 szt 6045 . Polecam ! . Cicha , rzekłbym, bezszelestna praca. Daje dobry strumień. No i ..... ładnie wygląda :wink

Pozdrawiam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubert z tego co sie orientuje to pierwsze partie tych modeli byly walniete. Pozniej producent rozwiazal problem i chyba wymienial wadliwe na nowe (o ile dobrze pamietam)

W tej chwili w Polsce jest juz "kilka" tych pompek i nie slyszalem zeby ktos narzekal :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak gdybym mogl wymienic na nowa prawidlowa wersje to chetnie:Dale poki co ladnie miesza w baniaczku.nie mam porownania do innych tunze a tylko do marea i plastiki tunze sa napewno delikatniejsze jak i sposob jej mocowania do magnesu.i po pewnym czasie sie wycisza pompka.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex ma rację

Od tunze wymagać się powinno więcej, mam marea i porównując to dla mnie marea jest lepsza (niesłyszalna) czego nie można powiedzieć o tunze 6025, warczy jak traktor, dla mnie jedyny jej plus w tej chwili to troche mniejszy rozmiar

Ni ewiecie jak sprawdzić które pompki są z pierwszej partii ? moze moge ja wymienic :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6025 i 6045.

Wersja 6025 musiala sie docierac kilka tygodni zeby sie uciszyc. Mialem z nia klopoty jak duza czesc forumowiczow.

6045 od razu byla jak makiem zasial... moze cos w tym jest:con


/320l zalane na poczštku 2007r. 46 kg skałki, OR3500, nano 6045, 6025, Beast 1200P, HQI 150W + 4x39W T5 ATI plus sump ok 100l 10 miękasów, 1 lps, 1 sps, ocellarisy, chromisy, żółtek, hepcio, lysmaty, krabiki, rozgwiazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie orientowalem to musialbym to wyslac do sprzedawcy a on do tunze i trzeba czekac.dla mnie obecna kultura pracy nie jest zla i wole ja zostawic niz wysylac i byc jakis czas bez cyrkulacji .


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem nie bylo drugiej partii nano 6025 tylko tunze zrobilo testy na tych co byly u nich i te co dzialaly ok zostaly sprzedane ale faktycznie dostepnosc tych pomp jest wstrzymana do okolo polowy czerwca ja w sumie sprzedalem okolo 18 tych pomp z czego wiem od klientow ze 5 halasowalo u mniew domu z 3 ktore mialem halasowala jedna wiec cos w tym jest ale 6045 sa juz chyba poprawione bo nie ma takich przypadkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kupilem 6025 takjak pisalisciebyly felerne i tezniebylo ale dostal sprzedawcanowa dostawe jest naprawde cicha przykladlem nawet ucho i nic jest naprawde cicha cena tutaj 48 euro ale jak sie wiecej kupuje to jeszcze taniej


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert co to za sprzedawca? ;) Bo ma "lekko" przeterminowane informacje, owszem pojawila sie w sklepach partia 6025 z wada konstrukcyjna ale dosc szybko, bodaj w marcu, producent zaczal dostarczac na rynek zmodyfikowana wersje, w tej chwili jest juz tego pelno i zalega na polkach ;) P


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac, to nie był odosobniony przypadek, bo w internetowych sklepach w Polsce ogólnie przez jakis czas pompa była nie dostępna. W rozmowach telefonicznych wszyscy tłumaczyli się wadliwą serią. Wychodzi na to, że Tunze Polski rynek traktuje trochę z opóźnieniem :wink


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się ustosunkujecie do wyboru: marea 2400 a nanostream 6025 ? mam zamiar zmienić mojego atmana na jedną z tych - tylko nie wiem na którą sie zdecydować. akwa ma wymiary 90x40x40


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od ponad miesiaca - pompki idealne, bezszelestne - polecam


pozdrowienia spod samiu?kich Tater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawidowski miałem taki sam dylemat co kupić ,wybrałem marea 2400 pompka jest fajna robi niezły wir w zbiorniku jest bezszelestna zwłaszcza jak ktoś ma akwarium w sypialni ale ma też wady jest bardzo duża i szpeci trochę w akwarium ciężko też jest ją umieścić tak by nie byłą ją widać trzeba przestawiać w akwarium skałki korale itd. musi być umieszczona znacznie niżej niż lustro wody bo potrafi zassać wodę z powietrzem a to jest bardzo wkurzające zwłaszcza jak ktoś ma płytki sen tak jak ja:D - Teraz pewnie bym wybrał 6025 bo jest mała a i system mocowania na magnes bardziej mi odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.