Skocz do zawartości
slipknot1989

Budowa lampy Hybrydowej 2x24w t5 + led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawa dotyczy budowy lampy hybrydowej i tutaj chciałbym na bieżąco zamieszczać etapy z jej budowy.  Na warsztat pójdzie chińska 8x24w t5. Chce zostawić 4 swietlowki i dozłożyć ledy. Moje pytanie brzmi w jaka moc celowac? Obecnie akwarium to 60x60x 50h. Lampa bedzie sterowalna modułem od kolegi Magu dlatego chciałbym mieć zapas mocy na większe szkło. W przyszłości akwa 100x60x50h albo 80z60x50h. Obsada to miekkie i lps może najłatwiejsze SPS. 

Edytowane przez slipknot1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie szerokości zbiornika lampa może się potem okazać za wąska i słabo doświetlaniem boki.

Ja robiłem hybryde do swojego 325l. 2x54W plus 108W w 6 kanałach po 6 sztuk 3W ledów. Ledy świecą teraz na 60% i puki co mieszana obsada ma się dobrze.

Spróbuj poszukać podobnej lampy hybrydowej w sklepach i na niej się wzoruj ponieważ z doborem led nie jest tak łatwo jak przy t5. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób jakiegoś dużego zapasu tej mocy. Do większego akwarium bardziej będzie pasować zastosowanie 39w świetlówek. A to co masz teraz potraktuj jako pole doswiadczalne. Ja dla zbiornika 70x60x50 buduję lampę 2x24 t5 i około 180w Led... Jednak ledy dla zmniejszenia temperatur i wydłużenia ich życia będą ustawione na około 70% czyli mniej więcej około 120w... 5 kanałów (6 steruje swietlowkami) oczywiście Aqma. Główne kanały to biały, niebieski, Royal Blue, UV plus aktynika no i mix z cyjanem i ciepłym białym. Podstawa Led działa już 2lata, teraz tylko rozbudowa o dodatkowe diody... Czekam na podzespoły i mocniejszy zasilacz i w przyszłym tygodniu być może to odpalę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie w przyszłym zbiorniku chce ,mieć trochę niedoświetlone boki. Podoba mi sie taki klimat przy akwa 100cm szerokosci zostaje tylko po 20cm z każdej strony wiec myśle że tragedii nie bedzie bo planuje konstrukcje ze skały właśnie ułożona bardzo centralnie w zbiorniku. 
dadario możesz rozpisać jakich diód użyłeś i na jakie sekcje jer rozdzieliłeś ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.