Skocz do zawartości
Daniell

Osłonice - Polycarpa aurata

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie,

 

czy posiadacie może doświadczenie zakończone sukcesem  w posiadaniu w swoim zbiorniku Osłonic (Polycarpa aurata).

Jeżeli tak proszę o podstawowe informacje w prowadzeniu akwarium z tym rodzajem zwierząt morskich (cyrkulacja, karmienie, oświetlenie)

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolonie Polycarpa Aurata od jakiś 3 miesięcy, na początku były 4 sztuki ale jedną odciąłem bo zrobiła się czarna mała i sflaczała, myślałem że gnije ale chyba to był błąd bo one czasami przed wylinką mocno się kurczą i zmieniają barwę na ciemną, później zrzucają skórę i znów się pompują, u mnie trochę bardziej zrobiły się brązowe - może mam za duże no3 - cały czas staram się zbić z 25 do docelowego 5 albo 4,5 

Polycarpy przez większość czasu miałem w cieniu, ostatnio przeniosłem je trochę bardziej do światła - chcę zobaczyć czy wróci na nich ta złota barwa, bo zbrązowiały.

Karmienie - karmie codziennie zielonym planktonem w żelu (wersja nano) na 250l daje jakieś 3ml, oraz raz na tydzień staram się dawać reef pearsl, do tego amino LPS - codziennie 1kr/100l, Sponge Power - co 3 dni 1kr/100l , Coral Vitalizer - codziennie 1kropla/100l

Jak narazie oprócz zbrązowienia nic im nie dolega - przechodzą wylinki i rosną coraz większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie to jest to że co piszesz czarnieją i zamykają swoje dziubki. Już mi tak zeszły 2 szt. a kolejne 2 idą w tym kierunku mam je z 4 miesiące.

Też zauważyłem że amino kwasy im pomagają, od paru dni dodaje Sponage Power ale widze jak w oczach się kurczą. 

Może ten zielony plankton w żelu spróbuje może w tym jest rzecz.

Karmisz bezpośrednio do pyszczka tym żelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do pyska po prostu leje na pompę falownik i to się ładnie rozpuszcza w wodzie, u mnie się kurczą też ale nie dłużej niż na jeden dzień, jedną wywaliłem bo była skurczona długo i myślałem że padła - może i padła ale reszta się trzyma jak narazie, to trudne zwierzaki do utrzymania niestety. Jak zmieniają skórę to nie odrywaj jej czasami na siłę, niech sama spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.