Skocz do zawartości
Solek

Chory chelmon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie chelmon dostał dziwnych białych narosli na pletwach i też już trochę na ciele. Doktorek go troche skubie ale cały czas się to dziadostwo rozrasta 

Miał ktoś coś podobnego?

Link do filmu poniżej 

 

Edytowane przez Solek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ospa, a grzybica - do pokarmu dodaj czosnek oraz wit.C (cebion z apteki).
Dodatkowo można poszukać środków grzybobójczych dla ryb morskich. Niestety nie znam żadnego, który mógłbym polecić.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki

Dodałem już czosnek do jedzenia rzeczywiście troszkę lepiej 

Może nystatyne dodać do żarcia typowy środek przeciwgrzybiczny kiedyś palety tym leczylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie poradzę, byle nie było w tym związków miedzi lub fluorów. 
Polecam Cebion - wit. C w płynie, mocno wzmacnia ryby, ja na 900 litrów daję 50 kropel raz w tygodniu.

Nie pamiętam już kiedy miałem jakąś chorobę czy ospę u pokolców.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprobowac artemiss. U mnie pomogl pobitej rybce, ktorej wdarla sie martwica ogona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kropki to LIMFOCYTOZA .

a tu już przerabiane
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.