Skocz do zawartości
Gość

Half Cube 0,7x0,7x0,35

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
4 minuty temu, Nik@ napisał:

Na razie wygląda inaczej,

a zerknij na wcześniejsze fotki :)

 

b5syE14.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z prawej strony u góry i z lewej po środku na piasku jest widoczny wyraźny różowy nalot. Więc jest tam z dużym prawdopodobieństwem też cyjano b6d6b8a7475d5a8001d570d367679947.jpg

Godzinę temu, silvia napisał:

na 99,9%

w skrócie :

odsysać , nie podmieniać wody , zmniejszyć oświetlenie lub zaciemnić całkowicie na co najmniej 24h (stosowałem - działa) , odpieniacz na mokro i węgiel

z chemii to chyba ReeFlowers RemAlgae albo .. DinoXal  ? ktoś polecał

ps.

propo cyjano - do poczytania

https://reefhub.pl/cyjano-w-akwarium-plaga-prawie-doskonala/

 

 

ps2. sprawdź też cyrkulację czy wystarcza / jest dobrze ustawiona

a zwłaszcza lewą górną stroną fotki gdzie widać bąble powietrza

 

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, silvia napisał:

a zerknij na wcześniejsze fotki :)

 

b5syE14.jpg

 

Miałam w jednym zbiorniku przez chwilę trochę dino, raz tez widzialam w sklepie epidemię, wyglądało to zupełnie  inaczej, niż na tych zdjeciach. Dla mnie to nadal okrzemki (tym bardziej po wpisie o wpadce z odpadem zamiast rodi), tylko zmasowany atak :) Ale nie będę się wadzić. Ja dałabym najpierw silicarbon i poczekała kilka dni cierpliwie, czy przyniesie efekty zanim przystąpię do bardziej radykalnych procedur.

Zero podmian, zero grzebania, moze mniej białego światła. To młody zbiornik, trzeba mu dać czas na osiągnięcie  równowagi biologicznej. W takim świeżym, to nawet przestawienie kilku skałek potrafi spowodować rozrost okrzemek.  

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki wielkie za odzew, Silvia to zdjęcie z blastomussa jest niefortunne, na tej skale były już takie jakby martwe glony, które obrosły brązowym glonem. Ten kawałek to RRR akurat i on miał takie właśnie zaschnięte gloniska.
Nie mam niestety mikroskopu żeby na 100% określić co to jest, jeśli chodzi o Dino to czytałem że ono znika na noc, umnie nic nie znika.
Może to cyjano albo okrzemki, a może to tylko takie moje myślenie życzeniowe żeby to nie było tylko dino.
Po akcji z dolaniem odpadu z RO sprawdziłem TDS i po żywicy było już 3-4. Wymieniłem prefiltry, żywice i teraz znów jest 0. Możliwe że ogólnie woda, która poszła to akwarium w celu uzupełnienia brakujących 70l nie była najlepszej jakości i taki początek historii z glonami.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, zipke napisał:

 o Dino to czytałem że ono znika na noc,

o ile jest go niewiele - a u Ciebie jest dużo

tak czy siak masz zbiornik po przesiadce - dołożona skała .. a potem dosypany piasek - słowem dojrzewanie w pełni i można się spodziewać wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli co na razie czekać? Na razie na korale nie włazi za dużo i nie widać żeby coś się działo negatywnego koralom czy rybom.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I jeszcze na dokładkę do wszystkich plag, wirki znane jako flatworms:( chyba zdecyduje się na hexe jako jednego z ostatnich mieszkańców akwarium.6574a237bb7636bed24726ff25c0e046.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edit: słabo widać ale są na nodze dunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo na wirki Halichoeres chrysus lub mandaryna. Na zagranicznych portalach pisali też, że chrysiptera springeri zjada wirki, kupiłem i nie zauważyłem żeby zjadała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też odradzam hexę. To wredna ryba. Nigdy jej nie miałam, ale naczytałam się na tym forum. W większych zbiornikach, niż Twój potrafi zameczyc większe od siebie ryby na śmierć. Spróbuj chrysusa, jest spokojniejszy. Mam chrysusa, już dorosłego i nigdy mi żadnej rybki wpuszczonej po nim nie dreczył, choć słyszałam o dotyczącym mojej rybki przypadku, że też potrafi być agresywny. Oddałam moją ptereleotris evides do duzego zbiornika kolegi z forum i po 10 minutach z niego wyskoczyła, uparcie atakowana przez jego wargacze, a w tym "zespole" był chrysus i doktorek. Jednak hexataenia to hexataenia, agresja u niej to nie są przypadki sporadyczne.

https://reefhub.pl/hexataenia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chciałem połączyć przyjemne z pożytecznym, hexa bardzo ładnie się prezentuje

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mały update zdjęciowy, jest lepiej ale piasek jeszcze cały czas brązowy w sumie nadal nie wiem co to za plaga. Na razie nic nie leje chociaż mam otwarty zestaw od Red sea i stoi w lodówce (AB component czy jakoś tak). Lekko przestawiłem kilka skał żeby było bardziej przestrzennie. Korci zakup nowych korali poluje na euphyllie odmianę z długimi polipami i ukwiały dywanowe.9b3b0f391b1072d05d4800db25f5f1e5.jpg80d4f11392acd1b4a397388fafe8fe95.jpg6b882d6cac21a0c0c7713c0a4cc8c7eb.jpg43cf1d31733fa9093ee9452ddcf411fa.jpgde1ff54ce1123caacf9d756020ef708a.jpg71449f4df868ff2bf0c63bbbb880963a.jpg458d770944931d6206427a7279b0fcba.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.