Skocz do zawartości
kamil162

Sprzęt do 525l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamówiłem akwarium 80x80 w podstawie i wysokości 60cm + SUMP 70x45x45 i...

chciałbym w miarę możliwości skompletować sprzęt ale tak aby nie wydać MILIONA MONET :)

Obsada mieszana, korale + rybki. Stawiam bardziej na korale

Jesli chodzi o dobór sprzętu hmm zamawiać z jakiegoś sklepu czy raczej szukać jakiś super majstrów którzy robią np. oświetlenie LED 'gdzieś w garażu" hehe

więc tak, jakie:

oświetlenie LED

Odpieniacz

Pompa i cyrkulatory polecacie?

Start chciałbym zrobić na suchej skale i żywym piasku.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka, ponoć trudno ustawić cyrkulację. 

Jako cyrkulatory weź jebao OW albo SOW(najnowszą wersję), obiegówkę też jakąś jebao, lecz od podanego przepływu odejmij ok 20%.

Odpieniacz? Zbędny.

Skała Marco Rocks, ale żywej do sumpa bym trochę włożył. Na podłoże wsyp jakiś żwirek, łatwiejszy w utrzymaniu czystości, ładniej wygląda i nie fruwa po akwarium.

Co do lampy to nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przymierzałem do startu akwarium, co trwało grubo ponad rok, to mi ktoś powiedział, żebym się wstrzymał do czasu, aż będę mógł sam z grubsza wybrać sprzęt.

Do kostki to 3-4 cyrkulatory pewnie się przyda. Jakie? Zależy jaki masz budżet i jak wyczulony na hałas jesteś. Lepsze&droższe&cichsze Tunze lub maxpect. Tańsze jakieś Jebao.

Obiegówkę Jebao DCP. Przyzwoite, bardzo ciche pompy.

Światełko - to rzecz na którą warto wydać więcej, żeby potem ku#&*$%%$mi nie rzucać. Przy kostce to nie jest proste zadanie. @Coltrane może ci podpowiedzieć.

13 godzin temu, elespero napisał:

Skała Marco Rocks, ale żywej do sumpa bym trochę włożył. Na podłoże w syp jakiś żwirek, łatwiejszy w utrzymaniu czystości, ładniej wygląda i nie fruwa po akwarium. 

Polać mu bo dobrze gada. Żwirek KZ. Na twoje akwarium 2-3 worki 4,6kg starczy na luzie. Zamiast żywego piasku to weź od kogoś wodę z podmianki i garść piasku z innego akwarium. Skałę do sumpa najlepiej od kogoś odkupić z działającego akwarium (lub likwidowanego, ale dobrze utrzymanego przed likwidacją).

Odpieniacz nie wiem, nie używam. To zależy co oprócz niego chcesz włożyć do sumpa. Jak bywasz we Wro to wodę co tydzień 20l podmieniam. Garść piachu też dostaniesz.

 

Jaką zaplanowałeś hydraulikę? Gdzie zbiornik zamówiłeś? Jaki komin? Wewnętrzny czy zewnętrzny?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, katani napisał:

 

Polać mu bo dobrze gada. Żwirek KZ. Na twoje akwarium 2-3 worki 4,6kg starczy na luzie.

Ja na dno 130x65 mam wsypany jeden worek. Babka i tak go poukłada pod siebie, więc nie ma co się spuszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2018 o 12:14, katani napisał:

Jak się przymierzałem do startu akwarium, co trwało grubo ponad rok, to mi ktoś powiedział, żebym się wstrzymał do czasu, aż będę mógł sam z grubsza wybrać sprzęt.

Do kostki to 3-4 cyrkulatory pewnie się przyda. Jakie? Zależy jaki masz budżet i jak wyczulony na hałas jesteś. Lepsze&droższe&cichsze Tunze lub maxpect. Tańsze jakieś Jebao.

Obiegówkę Jebao DCP. Przyzwoite, bardzo ciche pompy.

Światełko - to rzecz na którą warto wydać więcej, żeby potem ku#&*$%%$mi nie rzucać. Przy kostce to nie jest proste zadanie. @Coltrane może ci podpowiedzieć.

Polać mu bo dobrze gada. Żwirek KZ. Na twoje akwarium 2-3 worki 4,6kg starczy na luzie. Zamiast żywego piasku to weź od kogoś wodę z podmianki i garść piasku z innego akwarium. Skałę do sumpa najlepiej od kogoś odkupić z działającego akwarium (lub likwidowanego, ale dobrze utrzymanego przed likwidacją).

Odpieniacz nie wiem, nie używam. To zależy co oprócz niego chcesz włożyć do sumpa. Jak bywasz we Wro to wodę co tydzień 20l podmieniam. Garść piachu też dostaniesz.

 

Jaką zaplanowałeś hydraulikę? Gdzie zbiornik zamówiłeś? Jaki komin? Wewnętrzny czy zewnętrzny?

Sorki ze tak długo ale czekałem na wycenę, więc plan jest taki

Odpieniacz - Nyos Quantum 160

Pompa obiegowa - Aqua Nova N-RMC 7000

2 cylkulatory - Jebao OW-25 8500l/h z kontrolerem

Lampa Led - Lampa Led Kessil AP700

Dolewka - Levelautomatic EYE

Hydrauliki nie planowałem ale pewnie jakaś prosta :)

Zbiornik Zamówiłem u Przemka w Szczecinie

Komin zew.

Co to ten żwirek KZ, mogę prosić o jakiś link

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

2 cyrkulatory mało. Chyba że większe do ustawienia możliwości rafy falowa lub pulsacyjna. Zakładając że obieg nadrobi.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.