Skocz do zawartości
bilu771

pożywka dla bakterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Akwarium Działa 3 tyd. bakterie dodawane systematycznie. W sklepie sprzedawca zaproponował produkt o nazwie ALGE MANAGEMENT NO3:PO4-X. Czy mam go używać wg, instrukcji ( 1-2 ml. na 100 litrów) cały czas czy tylko w okresie dojrzewania akwa? Dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten preparat to raczej do akwarium po dojrzewaniu, no3 i po4 pewnie jeszcze wysoko, poczekaj na zamknięcie cyklu azotowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) zamknięcie cyklu azotowego to można sprawdzić po zerowym Nh4 i minimalnym albo zerowym No2 na poziomie niewykrywalnym 

jak masz samo No3 i Po4 to cykl azotowy jest zamknięty i możesz dodawać tą pożywkę No3Po4X od RedSea - tak jak jest w instrukcji - dawkowanie jest uzależnione od poziomów No3 i Po4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie powiedział mi że to jest po to żeby bakterie miały pożywke. Dlatego mnie to trochę zmyliło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt mają pożywkę to źródło węgla organicznego, z niego budują swoje komórki bakterie przy okazji wciągając nutrienty z wody :)

ale na start chyba inne pożywki się stosuje - przynajmniej ja stosowałem inne specjalnie na start, ja stosowałem Equo Bio start A&B 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że narazie nie używać tylko łac bakterie i czekać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ura napisał:

:) zamknięcie cyklu azotowego to można sprawdzić po zerowym Nh4 i minimalnym albo zerowym No2

albo przy kosmicznych wartościach no3 po4, a potem testy no2 nh4, można wywalić do kosza czyli ok 100 bo już się nie przydadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, boo12 napisał:

albo przy kosmicznych wartościach no3 po4, a potem testy no2 nh4, można wywalić do kosza czyli ok 100 bo już się nie przydadzą

 

:) nom jak bakterie przerobią No2 to jest pełno No3 - lepiepiej nie wywalać, można sprzedać albo oddać nowemu akwaryście który stawia zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję NO3PO4X red sea, produkt jest dobry, jednak jak bym teraz startował, to bym nie dawał. Dlaczego? Dlatego, że jak już zaczniesz, to dodawać to już musisz cały czas. Odstawienie spowoduje ponowne dojrzewanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.