Skocz do zawartości
kanio10

Uzupełnienie wody - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od komentu kiedy zmieniłem pudełko przelewowe na komin mam problem z odparowana woda w akwarium.

Mianowicie przy pudełko gdyby woda odparowala w sumpieA dokładnie w komorze z pompa obiegowa dolewka dolewalawodę. Teraz, gdy mam komin (i identycznie podłączony i wyglądający sump) poziom wody zamiast spadać w tej ostatniej komorze, jest cały czas ten sam a za to w głównym opada.

Gdzie leży problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykręć trochę zawór na spływie i będzie dobrze


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rewizję?

 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moze glupie pytanie ale, czy poziom wody w kominie jest nizszy niz w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Stefan85 napisał:

moze glupie pytanie ale, czy poziom wody w kominie jest nizszy niz w akwarium?

wyższy nie da rady być


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Sygen napisał:

wyższy nie da rady być

Wystarczy rowny zeby nie dzialalo to jak trzeba. Jezeli bylby nizszy to nie ma prawa opadać w akwarium bo niby jak ponizej grzebienia? Na moja logike jezeli tak sie dzieje to znaczy ze poziom wody w akwarium i kominie jest rowny i za razem duzo nad grzebieniem a przynajmniej na na tyle ze ma miejsce na opadanie zanim zacznie opadac w sumpie. W takim ukladzie problemem jest za slaby splyw - za male srednice, zablokowany czyms albo zawor za mocno skrecony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, bo czy to pudło, czy też komin, to zasada taka sama. We wcześniejszym baniaczku miałem komin, teraz mam pudło i nigdy nie miałem takiego problemu. Może to wada w konstrukcji sumpa? U mnie sump jest dwupoziomowy (komora spadu, skarpety i komora odpieniacza są osobne - taki przedsump - wyżej położone od komory z refugium,  dsb i komorą pompy obiegowej. Nawet przy takim układzie nie mam żadnych problemów z dolewką, a na dodatek odpadł mi problem z przelewaniem odpieniacza - w komorze odpieniacza zawsze jest ten sam poziom wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stefan85 napisał:

Wystarczy rowny zeby nie dzialalo to jak trzeba. Jezeli bylby nizszy to nie ma prawa opadać w akwarium bo niby jak ponizej grzebienia? Na moja logike jezeli tak sie dzieje to znaczy ze poziom wody w akwarium i kominie jest rowny i za razem duzo nad grzebieniem a przynajmniej na na tyle ze ma miejsce na opadanie zanim zacznie opadac w sumpie. W takim ukladzie problemem jest za slaby splyw - za male srednice, zablokowany czyms albo zawor za mocno skrecony.

problem rozwiązuje rewizja ale czy ona tam jest

3 minuty temu, wiesiektbg napisał:

Dziwna sprawa, bo czy to pudło, czy też komin, to zasada taka sama. We wcześniejszym baniaczku miałem komin, teraz mam pudło i nigdy nie miałem takiego problemu. Może to wada w konstrukcji sumpa? U mnie sump jest dwupoziomowy (komora spadu, skarpety i komora odpieniacza są osobne - taki przedsump - wyżej położone od komory z refugium,  dsb i komorą pompy obiegowej. Nawet przy takim układzie nie mam żadnych problemów z dolewką, a na dodatek odpadł mi problem z przelewaniem odpieniacza - w komorze odpieniacza zawsze jest ten sam poziom wody

to może daj zdjęcie sumpa to zobaczymy czy wsio ok


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Sygen napisał:

problem rozwiązuje rewizja ale czy ona tam jest

albo zdlawienie  pompy. poza tym jezeli mam racje, jest za duzo wody w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stefan85 napisał:

albo zdlawienie  pompy. poza tym jezeli mam racje, jest za duzo wody w obiegu.

jeśli za dużo wody to powinna odparować do właściwego poziomu w akwarium i potem powinna opadać w sumpie gdzie pompa i powinno działać właściwie

1 minutę temu, kanio10 napisał:

Rewizja oczywiściejest około 1cm wyżej niż poziom wody w akwarium. Tak jak pisałem, sump i jego rozwiązanie jest identyczne jak przy pudełku przelewowym. 

przelewa się woda delikatnie przez rewizję?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Sygen napisał:

jeśli za dużo wody to powinna odparować do właściwego poziomu w akwarium i potem powinna opadać w sumpie gdzie pompa i powinno działać właściwie

chyba ze nie splywa dosc szybko i poziom w akwarium jest za wysoki. mozna naprawic problem i czekac odparuje nadmiar ale wtedy podakoczy zasolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, wiesiektbg napisał:

Dziwna sprawa, bo czy to pudło, czy też komin, to zasada taka sama. We wcześniejszym baniaczku miałem komin, teraz mam pudło i nigdy nie miałem takiego problemu. Może to wada w konstrukcji sumpa? U mnie sump jest dwupoziomowy (komora spadu, skarpety i komora odpieniacza są osobne - taki przedsump - wyżej położone od komory z refugium,  dsb i komorą pompy obiegowej. Nawet przy takim układzie nie mam żadnych problemów z dolewką, a na dodatek odpadł mi problem z przelewaniem odpieniacza - w komorze odpieniacza zawsze jest ten sam poziom wody

Moglbym prosic o szkic Twojego sumpa? Jestem w trakcie projektowania i taki dwupozimowu uklad moglby bardzo mi pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak teraz czytam to problem masz w rewizji,rewizja musi być około 1 cm nizej niz poziom w akwarium i delikatnie musi się przelewać przez nią woda


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duzy poziom wody w akwarium i opada w akwarium,opóść rewizję 1 cm nizej od grzebienia


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, kanio10 napisał:

Niej tak jak pisze, rewizja jest około 1cm wyżej n iż poziom wody w sumpie 

Nic z tego nie rozumiem. Rewizja ma byc w kominie a nie w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, kanio10 napisał:

I faktycznie poziom wody w akwarium i kominie jest taki sam, ale jakby miało być inaczej? Czym niżej później w akwarium tym niżej w kominie...

w kominie ma byc kilka cm nizej niz w akwarium. masz za wysoko rury wystawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kanio10 napisał:

Czyli rewizja ma być 1cm niżej od początku grzebienie tak?

tak aby w kominie woda był około 1 cm nizej jak w akwarium,ale musi przelewać się przez rewizję delikatnie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.