Skocz do zawartości
Nik@

Hepatus yellow belly

Rekomendowane odpowiedzi

Mam hepka od wielkosci złotówki. Odkąd go mam, nigdy widziałam, żeby jego ciało było całe niebieskie. Brzuszek zawsze miał biały, no, może szary.

Obecnie rybka urosła, dojrzewa, jej czarny wzorek, to "oczko" na ciele już się prawie zamknęło, co podobno oznacza, że ryba staje się dorosła.   Jest grubiutka, żarłoczna i przetrwala najsilniejszy atak ospy (czy podobnego do niej posaozyta). Ten brzuszek ma jednak ciągle blady. Wydaje się, że u samego dołu jest lekko żółty z naciskiem na "wydaje się".

Kilka osób mówiło mi, że może wyrosnac na odmianę yellow belly i tu mam pytanie do osob, które mają tę odmianę od "oseska".

Czy Wasza yellow belly miała od malucha żółty brzuszek? Szukałam w google ale nie znalazłam odpowiedzi, czy żolte zabarwienie brzucha pojawia się dopiero u dorosłych ryb, czy mają takie od "dziecka". Pytam z ciekawości, jakikolwiek kolor brzucha będzie miała moja Dory nie ma dla mnie znaczenia, i tak jest moim oczkiem w głowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika też mam hepcia z białym brzuszkiem. Wydaje się mi, że jak go kupowałem bo był cały niebieski, ale był wtedy malutki ok. 2-3 cm z ogonem. Teraz ma już prawie 9 cm i brzuszek robi się coraz bardziej biały. W dzień jak świeci światło tego nie zauważyłem, ale obserwowałem hepatusa dziś z rana jak w do akwarium docierało tylko światło zza okna i brzuch hepatusa ma żółtą barwę, może nie tak intensywną jak ogon, ale jednak wyraźnie żółty widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój był wielkości złotówki, brzuszek chwilami wydawał się przezroczysty. Przyjrzałam się właśnie mojemu hepkowi i dzisiaj już tez widzę ewidentnie skupiska żółtego pigmentu. Na razie tylko u samego dołu brzuszka, ale to już nie jest "wydaje się". 

@Pawel_Q, chyba nam się trafiły yellow belly w podobnym wieku. Może one tak mają, że brzuszek wybarwia się na żółto dopiero, kiedy rybka dorasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.