Skocz do zawartości
greggoldi

pytanie o ups, może być ten?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz do czego Ci ten ups, co ma zasilać, jak długo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • kominka z płaszczem wodnym - celujący
  • pieca z nadmuchem i pompami - celujący
  • pieca gazowego - celujący
  • wszystkich kolektorów słonecznych - celujący
  • komputera PC z monitorem , drukarką itp - celujący
  • osprzętu akwariowego - celujący
  • inne urządzenia biurowe i domowe: kasy fiskalne , telewizory itp. o mocy do 900W - celujący

oczywiście, że się nadaje przecież jest napisane. Nawet i elektrownie wiatrową ogarnie sprecyzuj się

 

:clowning

 

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi mi o standardowe podtrzymanie "techniki": Dwie pompy cyrkulacyjne, pompa obiegowa, może odpieniacz. Bez lampy i grzałek. W sumie ile? ok. 100/200w? Na pewno zamknę się w takim przedziale.   

O ile pytanie Pawła rozumiem, o tyle pytanie Boo to już jest jakieś szukanie "gdzie by tu szpilę wbić",  

Skoro pytam na tym forum, dość oczywistym jest że nie chodzi mi o zasilanie pieca c.o., ani tym bardziej o elektrownię wiatrową. 

Edytowane przez greggoldi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam cyrkulacje i pompę obiegową jakieś 50 W łącznie trzyma przez 3 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, nie widzę problemu, tyle że podobno do akwarium musi być tzw "pełny sinus" a w opisie nie ma o tym ani słowa, na dodatek opis jest niejednoznaczny, w tytule jest 2x 7Ah, jednak w opisie nie ma o tym ani słowa, jest wręcz napisane że aku są do kupienia na innych aukcjach. Poza tym nie widzę nigdzie ani kabla zasilającego ani gniazda "out" a ja chciałbym po prostu włączyć do prądu i zapomnieć. Ewentualnie gdy w inych zasilaczach będzie trzeba podpiąć wolnostojący akumulator do przygotowanych klem, też mogę to zrobić bo dam radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się szukaj z pełnym sinusem i 230 V na wyjściu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że dobre pompy obiegowe i cyrkulacja jest robiona pod 24VDC, więc jak najbardziej się nada. Wystarczy podpiąć się z takiego zasilacza prosto pod sterownik standardowym wtykiem 2,5/5mm. Osobiście mam takie rozwiązanie, zasilacz znalazłem i kupiłem chyba za niecałe 50zł + do tego aku także trzeba by było pogrzebać.

Z kolei jeśli koniecznie chcemy ups 230VAC, to pełny sinus do niczego nie jest Ci potrzebny. Chyba, że masz pompę czy falownik, który jest zasilany bezpośrednio z 230VAC (bez sterownika).

Na stronie pulsara często są dobre promocje takie jak na przykład ta:

https://www.epulsar.pl/esklep/psb-27-6v-1-3a-zasilacz-buforowy-impulsowy-do-zabu,3,29862,4741

tylko akurat w tym przypadku ciut mała moc.

Edytowane przez Pawelo2222 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, greggoldi napisał:

 tyle że podobno do akwarium musi być tzw "pełny sinus"

jak masz pompy DC to nie musi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2018‎-‎09‎-‎21 o 22:58, Pawelo2222 napisał:

A może coś takiego?

https://allegro.pl/zasilacz-buforowy-pulsar-hpsb3524b-24v-3a-2x7ah-i6735421969.html

Wyjdzie Ci taki sam czas podtrzymania a o połowę tańsze. Jak pogrzebiesz trochę to można nawet taniej znaleźć.

Ciekawe rozwiązanie (mniejsze straty)
Ale jak można go podłączyć pod sterownik pompy z regulację mocy? (np. Jebao czy pompy cyrkulacyjne maxpect)
 


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Jebao na pewno pasuje takie coś:

https://allegro.pl/wtyk-zasilania-dc-2-1-5-5-szybkozlaczka-meska-hq-i6553525894.html

Mam to u siebie i pasuje do sterownika DCS-5000 oraz OW-25. A maxspect to nie wiem, bo nie mam, a i nie widziałem jaki tam jest wtyk. Nawet jakby było jakieś niestandardowe, to  zawsze można upitolić kabel i zarobić do zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.