Jump to content

Pawelo2222

Klubowicz
 • Content Count

  206
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  Red Sea Reefer XL 425

Recent Profile Visitors

937 profile views
 1. Mam lampkę tunze, która jest tuż pod taflą wody, ciężko by było odbłyśnik zamontować. Rozumiem, że coś takiego: https://allegro.pl/oferta/pcw-spienione-pcv-czarny-reklamy-3mm-50x100cm-plyt-8978975728?utm_medium=app_share&utm_source=facebook A czy czarna folia, taka jak na przykład przykleja się na tył akwarium dałaby radę w słonej wodzie? Oczywiście taka bez kleju.
 2. Cześć, mam pytanko; czy ma ktoś jakieś sprawdzone patenty na osłonięcie odpieniacza od światła? Aktualnie mam w sumpie małe szczepkarium i odrobina światła pada na odpieniacz, przez co zrobił się cały różowy od glonów wapiennych. Pozdrawiam. Paweł
 3. Spoko, ale nie pisałem, że był jakiś osad czy coś. Płyn był zawsze klarowny, a przerobiłem sporo butelek. Dodatkowo rozcieńczałem go w rodi, także wymieszany też był dobrze.
 4. Na dzień dzisiejszy leje ok. 105ml/dzień z tym, że 1 i 2 jest rozcieńczony 4-krotnie a 3a/3b 2-krotnie. Zbiornik 425l w obiegu, obsada sps/lps.
 5. Cześć, jak na razie używałem 3 rodzaje ballinga: AF + strongi, ATI PRO i Triton OM. AF - na tym startowałem, podstawa działa jak instrukcja przewiduje, strongi to moim zdaniem pomyłka, zawsze miałem braki we wszystkich mikro. Prochy nieco brudne - zawsze zostaje rudy osad w zbiornikach, wapń jest lekko rudy nawet od razu po zmieszaniu. ATI PRO - na tym parametry mi lekko pływały, mam wrażenie, że r-r KH działa z lekkim opóźnieniem - KH potrafiło mi rosnąć przez dzień po wyłączeniu dozowania. Dobrze uzupełnia mikro, jedynie co to potas i stront musiałem nieco uzupełniać. Triton OM - używam od 2 miesięcy i jak na razie jestem pod wrażeniem. Mega podbija pH (na ati miałem 7,9-8,2 na tritonie 8,3-8,5) dzięki czemu korale dostały turbo do kalcyfikacji. Parametry stabilne, jak z uzupełnianiem mikro dowiem się za miesiąc.
 6. Pawelo2222

  Małża

  T. Derasa
 7. Pawelo2222

  AI Prime 16HD

  Cześć, zauważyłem, że nowe lampy ai identyfikują porę światła nocnego w zależności od ustawienia kanału moon light. Musisz mieć go przynajmniej na 1% ustawiony wtedy gdy chcesz mieć tryb nocny.
 8. Cześć, 3a i 3b to jest dokładnie to samo. Kiedyś, chyba reef2reef, czytałem jak gość z Tritona się wypowiadał o tym. A rozbito to na dwie części dlatego, bo łatwiej wytłumaczyć ludziom, żeby wszystkiego dozowali po tyle samo, niż jeden x2 więcej niż pozostałe. Ja mam zmieszane razem, nic nie wybuchło.
 9. Głównie po4 bo no3 tak i tak muszę dozować.
 10. Można i jest to bardzo przydatne. Przynajmniej u mnie to działa. W tej chwili świecę 6-8h dziennie i jest git.
 11. Nie bardzo rozumiem o co chodzi, ale ja dodaję Ati essential pro i ustawiam kanał 4 i 5 na automat. Czyli jak kh jest np. za niskie to podnosi oba kanały - leje po równo. Nie wiem co się stanie jak się ustawi różne początkowe dawki na różnych kanałach np. kanał 4 - 20ml, kanał 5 - 40ml, czy będzie po równo oba podnosił, czy 5 dwa razy więcej niż 4.
 12. Można sterować wszystkimi kanałami które zostają w kore 7 czyli max 4. Po prostu pstrykasz przełącznik którymi kanałami na sterować i już.
 13. Cześć, mam obydwie hydry i jak dla mnie biały świeci podobnie. Może 32 jest ciut cieplejsza od 26 ale naprawdę niewiele.
 14. 800W w maxspect a 800W w hydrach to 2 różne bajki. W hydrach można przekierować moc z nieużywanych kanałów do niebieskich w razie potrzeby. Druga sprawa, zawsze można kupić mniej modułów na start, a potem w razie potrzeby dokupić kolejne, albo dołożyć orpheki. Akwarium na hydrze wygląda mega w porównaniu do maxspecta moim zdaniem.
 15. Cześć, miałem rsxa i byłem z niego niezadowolony. Przede wszystkim ciemno, korale średnio rosły i barwa mi nie pasowała. Po za tym jak dla mnie dziwnie pomieszane kanały. Wymieniłem na hydry i z nich jestem bardzo zadowolony. Jest mega jasno, a barwę mogę ustawić jaką chcę. Ewentualnie przemyśl jeszcze orpheki bo też fajny kolor dają. Fajnie wygląda combo hydry + orphek blue plus na przodzie
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.