Jump to content

Pawelo2222

Klubowicz
 • Content count

  194
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  Red Sea Reefer XL 425

Recent Profile Visitors

852 profile views
 1. Pawelo2222

  Hydra 32 spektrum

  Cześć, mam obydwie hydry i jak dla mnie biały świeci podobnie. Może 32 jest ciut cieplejsza od 26 ale naprawdę niewiele.
 2. Pawelo2222

  Maxspect RSX opinie

  800W w maxspect a 800W w hydrach to 2 różne bajki. W hydrach można przekierować moc z nieużywanych kanałów do niebieskich w razie potrzeby. Druga sprawa, zawsze można kupić mniej modułów na start, a potem w razie potrzeby dokupić kolejne, albo dołożyć orpheki. Akwarium na hydrze wygląda mega w porównaniu do maxspecta moim zdaniem.
 3. Pawelo2222

  Maxspect RSX opinie

  Cześć, miałem rsxa i byłem z niego niezadowolony. Przede wszystkim ciemno, korale średnio rosły i barwa mi nie pasowała. Po za tym jak dla mnie dziwnie pomieszane kanały. Wymieniłem na hydry i z nich jestem bardzo zadowolony. Jest mega jasno, a barwę mogę ustawić jaką chcę. Ewentualnie przemyśl jeszcze orpheki bo też fajny kolor dają. Fajnie wygląda combo hydry + orphek blue plus na przodzie
 4. Pawelo2222

  Hydra 26

 5. Pawelo2222

  Zasilacz buforowy - awaryjny UPS

  Czysto teoretycznie: mnożysz pojemność akumulatora przez 90% i dzielisz przez prąd pobierany przez obciążenie czyli np. 20Ah * 90% / 4,5A i wychodzi Ci przybliżony czas w godzinach. Dla upsa musisz uwzględnić wydajność konwersji 24V > 230V i sprawność zasilacza 230V> 24V. Kiedyś mierzyłem pobór mocy bezpośrednio na aku upsa i zasilacza buforowego w chwili zaniku zasilania i na zasilaczu wyszedł mi 2x albo 2,5 raza dłuższy czas działania. Moim zdaniem warto. Przykładowo taki battery backup ecotecha do vortechów to właśnie taki zasilacz buforowy.
 6. Pawelo2222

  Zasilacz buforowy - awaryjny UPS

  Przy konwersji na 230V teoretycznie tak, ale w praktyce przy 24V będą ciut mniejsze straty. Wyższe napięcie jest łatwiejsze w konwersji, ale to już uwzględniamy w upsach. W buforowych zasilanie przy zamku porodu idzie bezpośrednio z aku czyli nie ma konwersji napięcia. Tak jest.
 7. Pawelo2222

  Zasilacz buforowy - awaryjny UPS

  Tak jest. Tylko na wyjściu nie na wyjściu. Urządzenia na 12V o mocy 60W pobiera dwukrotnie większy prąd niż urządzenie na 24V o tej samej mocy czyli to też prawda (60W/12V=5A i 60W/24V=2,5A). Ale żeby nie było urządzenia na 12V nie podłączysz pod 24V i odwrotnie.
 8. Pawelo2222

  Zasilacz buforowy - awaryjny UPS

  Cześć, 19V to raczej będzie jak już aku będą trochę rozładowane. Do tej pory wszystko będzie działać. Mam takie rozwiązanie u siebie i wszystko hula. W pełni naładowane aku mają około 27V także o te 19V bym się nie martwił. Druga sprawa, na jaką wydajność masz ustawione pompy? Pobór prądu, który podałeś będzie przy ustawieniu wszystkiego na 100%.
 9. Pawelo2222

  SPS-y - 18 miesięcy pod ledami...

  Ogólnie to zależy co kto rozumie przez dużo światła a mało światła. Przy zbyt dużej ilości światła koral nie zbrązowieje to na pewno, a wyrzuci zooksantele, bo bodajże wtedy produkują jakieś substancje czy wolne rodniki, które szkodzą koralowi - jakie konkretnie to nie pamiętam. Przy odpowiedniej ilości światła koral będzie miał mniej lub więcej zooksanteli (zależy to też od poziomu nutrientów), ale będzie miał też pigment chroniący przed uv co daje mu kolor. Przy małej ilości światła ( ale nie w cieniu) koral będzie miał dużo zooksanteli i mało pigmentu przez co będzie brązowy. W cieniu koral nie będzie trzymał zooksanteli, czyli będzie przezroczysty bądź lekko zabarwiony bo raz, że zooksantele nie będą w stanie wyprodukować pożywienia nawet dla siebie, a dwa kolonia korala mając miejsca lepiej oświetlone nie będzie trzymał zooksanteli tam, gdzie nie ma światła. A z kolei zeolitowe pastele nie wynikają z prześwietlenia korali, a trzymania go przy niewykrywalnych NO3 i PO4 przez co zooksantele nie mają pożywienia. Koral wtedy moim zdaniem balansuje na granicy śmierci głodowej.
 10. Pawelo2222

  SPS-y - 18 miesięcy pod ledami...

  No na zdjęciu wygląda na białe;) No tak i to całkiem normalne. Koralowi w ciemności nie są do niczego potrzebne zooksantele. Ani pigment chronący przed uv.
 11. Pawelo2222

  SPS-y - 18 miesięcy pod ledami...

  Sorki, że się wtrącam, ale sam mam zbiornik na samych led i według mnie, acropory nie powinny być białe od strony światła. Moim zdaniem są prześwietlone i/lub zaszła reakcja fototoksyczna i koral wyrzucił zooksantele. U mnie zazwyczaj w cieniu były właśnie białe - no bo po co koralowi zooksantele w cieniu, a od strony światła miały zooksantele. I nie dotyczy to tylko akropor, bo nawet taka milka jak zacieni mocno niższe partie to też robi się jasna w tych miejscach, a nie ciemna.
 12. Pawelo2222

  AI Hydra 32HD

  Prime 16hd łączy się po bluetooth - wybierasz nero/ai light zamiast ai-fi device.
 13. Pawelo2222

  GHL KH Director; PS Core 7th KH Edition; Apex TRIDENT

  Cześć, 5 minut minęło, odpalajcie chmurę!:D
 14. Pawelo2222

  GHL KH Director; PS Core 7th KH Edition; Apex TRIDENT

  Dzięki, miałem to samo. Teraz mam 132.
 15. Pawelo2222

  GHL KH Director; PS Core 7th KH Edition; Apex TRIDENT

  Cześć, z czystej ciekawości, na jaką prędkość masz ustawione mieszadło magnetyczne w khlabie?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.