Skocz do zawartości
audiofildb

akwarium 112 L + filtr kubłowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Swoja przyodę z morszczyzna zaczołem w zeszłym roku ale dopiero teraz osmieliłem się pochwalic swoim dobytkiem. Zdobywałem długo wiedze oraz nie ukrywam ze akwarium morskie juz marzyło mi się od paru ładnych lat 
Aktualne wyposażenie:
-Lampa zrobiona pod zamówienie na diodach powr led sterowana arduinio 
- akawarium zadoptowane po poprzednim słodkowodnym 
- odpieniacz wewnetrzny ( chinczyk )
- filtr kubłowy HW-303A   
- skała żywa + woda z działającego obiegu. 
- automatyczna dolewka ( DIY na arduinio )

 

38085652_1920629384896539_8679166720872546304_n.jpg

42474832_1815637055219379_3095521773634977792_n.jpg

42573064_1877202165679965_6169384503937597440_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w posolonych wodach:). Prócz korali masz inne stworzonka? Jak ci się prowadź akwa na kubełku? Parametry stabilne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza kralami to tylko 2x Błazenki 2x  Chromisy, babka piaskowa. Jesli chodzi o kubeł to bardzo przyjemnie rozwiazanie w sobotę zawsze robie podmiane wiec tylko odpinam kubeł i wymieniam wode. Jesli chodzi o parametry to  według mnie to stabilne skoro sa przyrosty acry oraz seriatopor. Nawet przytosty nastepują nie których Zoanthusów. Jestem bardzo zadwolony z akwa oraz korali które posiadam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium:-) Żeby się do czegoś doczepić, to napiszę że lampeczka może trochę za dużo fioletowego jak dla mnie, no ale to kwestia gustu. No i ta półeczka na szczepki kłuje w oczy:-( Jakoś na boczku by tego nie dało rady zamontować?

Witam i życzę powodzenia:-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo Lampa  świeci bardzo ładnie tylko mam słaby telefon i robi mi taki efekt (xiaomi  3 pro) jesli chodzi o półeczke to niestety musi byc tymczasowo na szczepki bo w innym miejscu mam problem z cyrkulacją a akwarium jest półokrągłe. mam nadzieje ze z biegiem czasu przeskoczą na coś wiekszego ale puki co ciese się bardzo z tego .
Jesli chodzi o wkłądy to w śrotku jest gąbka niebieska oraz biała niżej jest siporax, matrix  z Seachem. Aktualnie na soli AF reef salt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, audiofildb napisał:

jesli chodzi o półeczke to niestety musi byc tymczasowo na szczepki bo w innym miejscu mam problem z cyrkulacją

To może jakaś malutka koralia tylko dla szczepek, żeby im zapewnić właściwą cyrkulację w jakimś mniej eksponowanym miejscu? Bo powiem Ci, że półeczka niestety mocno odciąga uwagę od meritum, czyli korali w głębi akwarium. Jeszcze ten efekt podświetlenia pleksi... że aż się człowiek zaczyna zastanawiać, czy to czasem nie jest zamierzone:-/ Tzn, jest super ogólnie, ale bez półeczki byłoby jeszcze dużo lepiej:-) Już się nie czepiam i nie marudzę. Pozostaje tylko czekać z niecierpliwością aż się wszystko ładnie porozrasta. Wtedy to będzie dopiero wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Słony leszcz napisał:

To może jakaś malutka koralia tylko dla szczepek, żeby im zapewnić właściwą cyrkulację w jakimś mniej eksponowanym miejscu? Bo powiem Ci, że półeczka niestety mocno odciąga uwagę od meritum, czyli korali w głębi akwarium. Jeszcze ten efekt podświetlenia pleksi... że aż się człowiek zaczyna zastanawiać, czy to czasem nie jest zamierzone:-/ Tzn, jest super ogólnie, ale bez półeczki byłoby jeszcze dużo lepiej:-) Już się nie czepiam i nie marudzę. Pozostaje tylko czekać z niecierpliwością aż się wszystko ładnie porozrasta. Wtedy to będzie dopiero wyglądało.

Oczywiście zgadzam się jest to rozwiązanie tymczasowe ale dziękuję za dobre słowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.