Skocz do zawartości
mgubala

[260L] Pierwsza] solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Przez natłok pracy zbierałem się do wystartowania tego baniaka ponad pół roku ale się udało :lol:

Wystartował 01.06.2018r .

Wymiary baniaka  : 59,5cm 59,5cm x 50cm  + 80L sump 

Sprzęt :

- lampa ATI Sunpower 4x24W

- odpieniacz samoróbka

- pompa obiegowa Jebao DCS 5000

- 1x cyrkulator jebao RW4

Baniak został uruchomiony wyłącznie na ceramice + do sumpa trafiły dwa bloki filtracyjne Maxspect Bio-Media Nano-Tech Block , 160L dojrzałej wody + reszta świeżej. 

Tak prezentował się po zalaniu :

750054545_Zrzutekranu2018-09-30o22_15_52.png.0c8ddfe1a85a93469bafdabef1600b5d.png

 

Po 2 tygodniach  zostały dodane koralowce :

42819717_1202741576565942_4413299924246986752_n.jpg.7823c4e0c72e3b727e3ddb0249b93c66.jpg

Pierwsze plagi przyszły w lipcu  :

1051333676_Zrzutekranu2018-09-30o22_15_25.png.6fac708737d178acf4038f40424f96d4.png

 

Później pojawiły się glony  i inne złe rzeczy .

Po 4 miesiącach dalej walczę z lekkim glonem i minimalną ilością cyjano - ale nie odbywało się to bardzo dynamicznie ( na czym mi zależało , gdyż zbiornik znajduje się na poczekalni w firmie)

Oto jego aktualny stan

71977654_Zrzutekranu2018-09-30o22_15_15.png.672dcbbeeda1665cd576abd5684061e3.png

Edytowane przez mgubala (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna ta ceramika. Ja bym zdjęła xenię na osobną skałkę, jeśli jeszcze nie przyrosła, bo może Ci opanować całą konstrukcję. Uważaj tez z briareum, żeby nie weszło na skałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Rzeczywiscie cudna ta ceramika z duza iloscia wygodnych polek, proszacych sie by ustawic na nich cos falujaco - zwisajacego...

Xenie tez bym trzymal tylko jedna mala kolonie na osobnej polce, tam gdzie najlatwiej jest raz na tydzien ciachnac nozycami i chwycic odcieta czesc...

Jako ze mam gole dno, pomyslalem o briareum, ktore tworzyloby fajny, falujacy dywan...

Powodzenia...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nik@ napisał:

Piekna ta ceramika. Ja bym zdjęła xenię na osobną skałkę, jeśli jeszcze nie przyrosła, bo może Ci opanować całą konstrukcję. Uważaj tez z briareum, żeby nie weszło na skałę.

No właśnie xenia przyrosła - szybko rośnie i obawiam się ekspansji - jest jakiś sposób aby ja zmniejszyć bez rozsiewania ?

briareum planuje za niedługo przykleić na tylna ścianę akwarium

19 minut temu, Iceberg napisał:

 

Xenie tez bym trzymal tylko jedna mala kolonie na osobnej polce, tam gdzie najlatwiej jest raz na tydzien ciachnac nozycami i chwycic odcieta czesc...

 

To wystarczy żeby się nie rozplewila? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mgubala napisał:

To zalezy jak Ci bedzie rosla a wiesz ze kazde akwarium jest inne i trudno przewidziec zachowania i przyrosty danych gatunkow...U mnie w poprzednim zbiorniku rosla tak ze przycinanie co tydzien w zupelnosci wystarczalo a jak bedzie w tym?....Xenia zawsze mi sie podobala i w tym zbiorniku tez chce ja miec a w poprzednim sluzyla tez jako pewnego rodzaju barometr, podczas uzywania ozonu w odpieniaczu.Kiedy zaczela sie troszeczke zwijac, wiedzialem ze czas by ozon wylaczyc...

To wystarczy żeby się nie rozplewila? 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w poprzednim akwarium rosła na tylnej szybie. Jeden kawałek gdzieś mi odpadł i przyczepił się w innym miejscu, ale nie miał dostępu do odpowiedniej ilości światła i tam sobie tylko wegetował.

Spróbuj oderwać z podstawką ile się da, a resztki oczyść szczoteczką.  Ja bym na to miejsce położyła na jakiś czas płaski kawałek skały. Xenia potrafi odrosnąć z niewielkich fragmentów tkanki, ale jak nie będzie miała dostępu do światła to pewnie nie odrośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2018 o 19:40, maciej01 napisał:

Na pewno masz lampę 4x39W? 

Faktycznie -sprawdziłem dzisiaj i jednak 4x24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.