Skocz do zawartości
Daro73

No3 na poziomie 0

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim zbiorniku mam poziom po4 około 0.02 testy robione fotometrem oraz no3 na poziomie całkowicie niewykrywalnym wykonywane testem Saliferta. Test jak i metoda wykonywania jest poprawna, sprawdzałem wodę ze zbiornika człowieka od którego kupiłem koralowce, test wykonywany na jego wodzie trochę się zaróżowił co pokazało małą obecność no3, u mnie jest całkowice przeźroczysta woda. O ile się orientuję to w zbiorniku powinien być jednak niski poziom no3 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Daro73 napisał:

W swoim zbiorniku mam poziom po4 około 0.02 testy robione fotometrem oraz no3 na poziomie całkowicie niewykrywalnym wykonywane testem Saliferta. Test jak i metoda wykonywania jest poprawna, sprawdzałem wodę ze zbiornika człowieka od którego kupiłem koralowce, test wykonywany na jego wodzie trochę się zaróżowił co pokazało małą obecność no3, u mnie jest całkowice przeźroczysta woda. O ile się orientuję to w zbiorniku powinien być jednak niski poziom no3 ???

A dzieje się coś złego w zbiorniku? Masz glony które są plagą? Jaką masz metodę filtracji, ile masz życia i czym karmisz i jak często? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wielkiej tragedii nie ma, walczę z zielonkawo-brązowym nalotem na szybach ale to jest do ogarnięcia. Problem mam w tym że miałem duże bio pelletki które się nie rozpuszczały, tyle ile włożyłem po kilku miesiącach wyjąłem, to samo mam z bakteriami reef balls w postaci kulek które powinny się rozpuszczać, jest dokładnie to samo. Z tego co się kiedyś doczytałem jeżeli nie będzie no3 to żadne kulki czy biopelletki nie zadziałają . W zbiorniku mam parę błazenków, mandaryna, salariasa i niedużego garbika, rozgwiazdę paskową/ Ryby karmię co drugi dzień kostką marine mix . Obsada mieszana z przewagą miękasów ale kilka mało wymagających sps też mam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bym się nie przejmował tymi wartościami. Na dodatek fotometr ma błąd pomiaru +/- 0,04.  Nie mam doświadczenia z tymi tabletkami, ale z Twojej relacji wynika, że nie rozpuszczają się z powodu niskich poziomów nutreinów. Widocznie z tego powodu nie są wchłaniane przez system. Glony zawsze mogą się pojawić pomimo dobrych parametrów ale do momentu aż nie będą zmieniały się w plagę, nie zmieniał bym nic. Długo masz ten zbiornik uruchomiony? 

A co do osadu na szybach, jest nawet wskazany. To oznaka że jest fitoplankton, czyli pozywienie dla korali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, po jakimś czasie zrobiłem test na po3, pierwszy raz test lekko się zaróżowił pokazując na skali kolorystycznej 2-3, no może 4, test Saliferta ze skalą kolorystyczną. Zbiornik mam uruchomiony około 3 lat, chociaż część życia dołożyłem z mniejszego zbiornika na którym startowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie puki co masz idealne wartości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to usłyszeć, zwierzaki też nie narzekają, co prawda mam problem że nie chcą mi się utrzymać ślimaki. W przeciągu krótkiego czasu padło mi 3 turbo, potem dwie babilonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie mają co jeść? Albo jod i stront niski i nie mają z czego muszli budować? Tu już musiał byś icp zrobić, ewentualnie wrzucić zdjęcie akwarium z opisem o suplementacji i filtracji. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, Daro73 napisał:

 W przeciągu krótkiego czasu padło mi 3 turbo, potem dwie babilonki

może jakiś płaziniec się przyplątał i zżera ? (albo krab ma nowe domki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

może jakiś płaziniec się przyplątał i zżera ? (albo krab ma nowe domki)

To też prawda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że rację ma kolega który zasugerował mi problem z suplementacją jodu i strontu, problem jest taki że nie udało mi się utrzymać żadnego kraba, krewetki, ślimaka na dłużej. Po jakimś czasie wszystko pada wszystko, z ryb nie straciłem ani jednej przez okres 3 lat. Ze ślimakami był problem że przed padnięciem zachowywały się jakby chciały wyrwać się z muszli, z głodu na pewno nie padły bo czyściły glony na szybach których nie brakuje. Przymierzam się do wysłania próbek do testu icp, wtedy będę wiedział dokładnie co jest nie tak. Być może to jest moja wina, zaniedbałem trochę suplementację, dopiero od jakiegoś czasu dodaję Grotech ABCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.