Skocz do zawartości
przemas8888

NP Pro czy Tropic Marin NP Bacto Tricks

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkimi krokami zbliża się czas odpalania zbiornika a więc trzeba podjąć decyzję czego będę używał i jak zwykle liczę na Waszą pomoc ;) Filtracja panelowa , odpieniacz tunze 9004, około 90l w obiegu-to co zabierze skała, skała RRR, żywy piasek, sól probiotyczna AF. Oko cieszyć mają głownie miękasy oraz LPS, obsada rybna jeszcze nie ustalona. SPS może w przyszłości kiedy nabiorę doświadczenia ale to odległy temat.  NP Pro zbiera pozytywne opinie natomiast o drugim produkcie jest ich niewiele, pewne jest że w Malawi daje radę.

Odnośnie pierwszego. Rozumiem że stosować w połączeniu z Pro Bio S tylko czy oba specyfiki lać od samego startu czy po okresie dojrzewania ?

Odnośnie drugiego. Start na siporaxie plus np Prodibio Biodigest a "podkówki" dołożyć po dojrzewaniu zbiornika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemas8888 serce :)już na początek chcesz sól probiotyczną w jakim celu? pożywka  NP w jalim celu? w świeżym zalanym akwarium lub w planie zalania.

:)Musisz poczytać trochę kiedy się stosuję sól probiotyczną na jakim etapie... do jakiej obsady itp,na początek Reef Salt polecam Ci..zalać akwarium stosować bakterie  dodaj do panelu siporaxu 1.5 -2 litry i czekać będzie dojrzewanie,i cierpliwość:clapping

Ja przy obsadzie korali miekkich i Lps po upływie roku zaczęłam stosować 50/50 probiotyczną sól z reef salt,przy sporej obsadzie rybnej i przewadze w koralach Lps.(tą samą metodę stosuję Aquaforest u siebie w zbiornikach przy mieszanej obsadzie korali)pisząc wszystko oczywiscie w skrócie:-)

Sól probiotyczna z AF to sól syntetyczna bardzo mocno zbija azotany i fosforany gdzie wyniki potrafią być "0" to jak chcesz utrzymać miekkie i Lps stosujac tylko probiotyczną.Uważam że nie ma sensu stosować tylko tej soli jeszcze na starcie:-)

Skąd taki pomysł u Ciebie  na start z tą solą jeśli to twoja pierwsza solniczka:) zrobisz jak uważasz to tylko moje zdanie,może inni mają inne doświadczenie to się z Tobą podzielą;-)

https://aquaforest.eu/pl/product/probiotic-reef-salt/

Ps.staraj się używać wszystkich preparatów z jednej firmy jak i soli itp...ale jest wiele szkół..życie pokaże:-)

Pozd


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti Będę odpowiadał bez cytowania bo wiadomo do czyjego posta się odnoszę :)

Na stronie produktu nie ma informacji że ta sól nie powinna być stosowana przy starcie a ikonki mówią że nadaje się i do miekasow i lps. Na forum również nie wpadłem na takie info a że wiele osób ją chwali wybór padł właśnie na nią. Oczywiście nie upieram się i mogę zastosować "zwykłą" tym bardziej że jasno wytłumaczyłaś dlaczego tak a nie inaczej.

Spodziewałem się tego że pożywka na starcie nie jest wskazana ale chciałem uzyskać potwierdzenie. W tej sprawie chodziło bardziej o to żeby już na starcie wiedzieć czego będę używał w przyszłości i jeśli trzeba/można odpowiednio się do tego przygotować. Czytałem kilka tematów gdzie bardziej doświadczeni (ode mnie) radzili aby tak postępować.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje akwarium twoje rybki,rób jakimi metodami chcesz płać za sól ile chcesz:thumbup:

Pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje owszem ale wiedza na poziomie... Dlatego zadaje pytania i cieszę się że uzyskuje odpowiedzi takie jak Twoja np. która wyjaśniła dlaczego "zwykła" a nie probiotyczna B)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.