Skocz do zawartości
MaaXzgr

co to za stworki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam je też u siebie i są nieszkodliwe, tak jakbyś zadał więcej pytań :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MaaXzgr napisał:

Z nikad sie wziely

Ze skały się wzięły (jak u każdego). Też niedawno odkryłem u siebie. Co prawda radzono mi, żeby ich raczej nie dokarmiać, ale się nie powstrzymałem (tym bardziej, że chcę swojego podpaść troszkę, żeby go łatwiej przenieść w przeznaczone dla niego miejsce) - niezły żarłok. Ma może z 5-7 mm średnicy, a potrafi wciągnąć całą artemię. Na takich sztukach widać, że to na prawdę są jednak zwierzęta:-)

14 godzin temu, maciej01 napisał:

Mam je też u siebie i są nieszkodliwe

No, nieszkodliwe - o ile siedzą w ciemnych zakamarkach, gdzie innym koralom nie przeszkadzają. Bo parzące to jednak są, w starciu bezpośrednim z wieloma koralami będą wygrywały. Trochę mało widać na tym zdjęciu... Jeśli rosną w miejscu, gdzie planowane są inne korale kiedyś, to raczej będzie wymagana przeprowadzka corynactisów w bardziej ustronne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Słony leszcz napisał:

 

No, nieszkodliwe - o ile siedzą w ciemnych zakamarkach, gdzie innym koralom nie przeszkadzają. Bo parzące to jednak są, w starciu bezpośrednim z wieloma koralami będą wygrywały. Trochę mało widać na tym zdjęciu... Jeśli rosną w miejscu, gdzie planowane są inne korale kiedyś, to raczej będzie wymagana przeprowadzka corynactisów w bardziej ustronne miejsce.

Bo siedzą w ciemnych zakamarkach, w miejscach z mniejszą ilością światła, a w takich miejscach raczej większości korali w akwarium nie trzymamy. Chyba, że są to jakieś niefoto lub np. jakieś grzybki discosoma. Corynactis mam od początku mojej przygody z akwarium morskim. Nigdy nie zauważyłem, żeby poparzyły mi jakieś inne korale, do tego u mnie nie rosną w jasnych partiach akwarium tylko w cieniu.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako takie światło corynactis'om nie przeszkadza za bardzo. U mnie wyrósł corynactis na szczepce briareum, w oświetlonym miejscu. I mocno parzy briareum. Gdzie sięgają wypustki corynactisa - briareum nie polipuje zupełnie, nawet nie ma mowy nawet o jakiejkolwiek walce w takim miejscu. Dlatego grzybek zostanie przeniesiony w zacieniony zakamarek skały, jak już podrośnie ładnie. Na zdjęciu nie wiele widać, ale wygląda tak, jakby corynactisy rosły na szczycie skały, gdzie mogą jednak kiedyś przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.