Skocz do zawartości
bilu771

Dojrzewanie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Akwarium ma 3 miesiące. Jest dużo brązowego glona na piachu i skale. Podmiany zacząłem robić 3 tyg. temu co tydzień ok. 10 %. Bakterie dodawane są systematycznie. Moje pytanie brzmi czy jeszcze czekać bo dojrzewanie jeszcze trwa czy już coś działać? Dziękuję za podpowiedź. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś więcej o zbiorniku, jaka skała, co tds pokazuje, no3? 

Ja bym przestał robić podmianki tak jak już poprzednio pisali bo tylko dokarmiasz glony.

Założyłeś drugi taki sam temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, bilu771 napisał:

Jest dużo brązowego glona na piachu i skale.

a dokładniej ? fotka ?

(i po co zakładasz drugi taki sam temat zamiast kontynuować poprzedni wątek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki. Nie zwróciłem uwagi. NO3 10 (SALIFERT) TDS 0 skała sucha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie glony zniknęły po 3 miesiącach na skale z sumpa, wodzie z pracującego zbiornika oraz żywym piasku. U Ciebie może to trwać dłużej, a jak wiadomo każdy zbiornik jest inny, tak jak pisałem przestań podmieniać wodę(obsada raczej nie pobiera tyle składników żebyś musiał to robić), osobiście pierwszą podmiankę zrobiłem właśnie po 3 miesiącach ale jak już nie było żadnego glona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W  moim akwarium w chwili obecnej znajduje się kilka korali miękkich, trzy rybki i ślimaki. Ze względu że jest jeszcze trochę glonów, pomału ustępują, nie podmieniam wody. Bakterie są dodawane raz w tyg. Czy można lub czy trzeba dozować np.jod, stront, czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz korale, ryby, ślimaki, to podmieniaj wodę. Ze wstrzymaniem podmian to można kombinować w pustym akwarium (ja kombinowałem, to teraz nie mam już prawie ślimaków po tych eksperymentach). Suplementacja to byś musiał analizę wody zrobić, żeby zobaczyć czy masz niedobory jakieś. W ciemno to tylko szkód możesz narobić. Na podstawie testów akwarystycznych to można najwyżej balinga ustawić. Do dozowania mikro powinieneś mieć testy dokładne. A poza tym, to się trochę mija z celem. Nie robisz podmianek, żeby nie karmić glonów mikroelementami, a chcesz dodawać mikro z butelek. Gdzie tu logika?

Na glony to jeżowiec się dobrze sprawdza. 90l, to się jakiś mały raczej sam wyżywi potem na osadach ze skały. No i fotę wrzuć, coby te glony zobaczyć, ile ich jest tak na prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jak piszesz;  kilka miękasów , ślimaki , 3 rybki -  zapewniam Cie że w tej chwili te zwierzaki nie potrzebują  żadnej dodatkowej suplementacji:)


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, T.TOM.T napisał:

... jak piszesz;  kilka miękasów , ślimaki , 3 rybki -  zapewniam Cie że w tej chwili te zwierzaki nie potrzebują  żadnej dodatkowej suplementacji:)

i ja tez jestem przekonany jak kolega wyżej ze nic nie musisz dozowac :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.