Skocz do zawartości
Mini

Założenie akwarium 160L

Rekomendowane odpowiedzi

No i takie konkrety to ja rozumiem.

Ja nad moje 325l robiłem hybrydę 2x54W + 108 W led. Ledy świecą na 70% i mam czasem wrażenie że za mało trochę tego światła (choć wszystko ładnie rośnie). Więc te 100 W na 300l może być mało. 

Pompę obiegową mam 12000l/h ustawioną na 70% i przepływ jest w sam raz. Mam DSB i piasek leży nie wzruszony. 3000 l/h też może być za mało. Weź pod uwagę że pompa musi podnieść wodę o jakieś 1,5 m i patrz na jej wydajność na tej wysokości. Podawany przepływ na "pudełku" jest przepływem na wysokości 0m. Na przykład dla Jebao żeby utrzymać przepływ 3000l/h na wysokości 1,5 m minimum to model 5000, ale chodzi wtedy na max obrotach. Jeżeli przyjmujesz przelicznik dla pompy 10 x litraż to celuj w jakieś 7000-8000 l/h minimum.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio aż taka duża pompa ? Czytałem że 4000l/h wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry przepływ to podstawa. Dobrze mieć zapas mocy na pompie. Jak ją dasz na max to będzie głośniej chodzić niż taka skręcona na 70%. Tu masz dla przykładu AQUA NOVA. Pompa o wydajności 3200l/h na wysokości 1,5m ma rzeczywistą wydajność jakichś 1300l/h. Pompa 5000l/h nie osiąga całych 3000l/h na wysokości 1,5m a to są parametry przy max obrotach.

Dopiero model 7200l/h na wysokości 1,5m daje przepływ na oko 4800l/h i to byłby minimalny wybór przy 300l akwarium.

image.png.92503b1d4013cea35f322cb71c87179b.png

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie inne modele polecacie ? :D

AA ale jak skręcę pompę 60w na 70% to będzie przecież mniej prądu brała xd

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa do czego? Ja przy 200L mam 3.000l/h skręcona poniżej 60% i jest ok

no chyba że obieg robi za cyrkulatory - bo ta twoja pompa dmucha tak jak OW-25 ustawiony na maxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 9000l/h była by dla mnie najbardziej optymalna, nie za mała, nie za duża

Nie no fakt 7000l/h jak patrzę to minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje wejdź na dział nasze akwaria i popatrz w danych kategoriach co ludzie mają i na tej podstawie sobie coś dopasuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się obiegówkę co najmniej 10 x litraż, ale nie zapominając o spadku wydajności przy podnoszeniu słupa wody. Osobiście mam AQUA NOVA i jestem zadowolony (Praktycznie Jebao ale na dłuższej gwarancji i serwis w Polsce). Celuj w pompę od 5000 do 7000 i powinno być ok.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Jebao/Jecod DCP-8000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na pompę  aqua nova 9000. Cenowo nie różni się zbytnio od 7000 a faktycznie mieć lepiej trochę więcej zapasu.Zamówiłem dzisiaj także filtr ro4, bez wkładów, które sobie dokupię oraz falownik Jebao Rw 8 8000l/h. Czytałem ,że falowniki JVP ,które chciałem kupić ze względu na niską  cenę, są okropne, bo izolacja może nie wytrzymać a wolałbym żeby rybek za 1000 zł nie poraził prąd.Jebao ma regulację przepływu i różne szmery-bajery, które mogą się przydać.Skałę kupię z innego zbiornika po 20 zł/kg.

Skały planuję koło 25 -27 kg .

 

Właściwie do końca tygodnia będę musiał poczekać na wszystko.

A piach kupuję aragonitowy, nie żywy bo bym się nie wypłacił :D

Tylko nie wiem jak zamotować i tanio zrobić hydraulikę. Rurki i reduktory  z casto się nadają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia używanej pompy Jebao DCT 12000 i nie wiem czy to będzie dobry wybór. Taka pompa zużywa tyle prądu ile jest podane przez producenta? Czy na mniejszym biegu mniej? Bo woda wylatuje na ponad 4m przy 4000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr, pompa Jebao dtc 12000 i grzałka już są. Falownik kupiłem jebao wp-25 :)

received_291554031481703.jpeg

received_265030877694747.jpeg

received_2160101434262215.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update: stelaż stoi na miejscu, deski położone i polakierowane. Rurki zamówione i skała w wiadrze się moczy. Filtr ro też kupiony razem z filtrami. Sól zakupiona reef salt 44 kg w crazy coral. Odpieniek też już jest. Pompa do niego aqua medic ocean runner 3500. 

2018-12-29_20.36.13.jpg

2018-12-08_12.11.40.jpg

Mniejsze akwarium będzie przeznaczone na sumpa. Obiegówka jebao DCP 12000 z regulacją. 

IMG_20181219_183625.jpg

received_291554031481703.jpeg

received_948501058674538.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciłeś za główne akwa i czy to optiwhite oraz jakie ma wymiary? info może być na prv

 

ładnie się zapowiada


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła lampa 165 watów led. 10 000k i 12 000k oraz Royal Blue z trybem nocnym. Ma też tryb świt-zmierzch. 

received_230922637783524.jpeg

received_287625848591782.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2019 o 13:08, Darek S napisał:

Ile płaciłeś za główne akwa i czy to optiwhite oraz jakie ma wymiary? info może być na prv

Akwa 150x46x46. Najprawdopodobniej zalewanie będzie w następnym tygodniu. 

Po wizycie w crazy coral zakupiłem trochę rurek, i potrzebnej hydrauliki oraz filtr biologiczny Nano-tech Bio-sphere. 

Jutro najprawdopodobniej będę wszystko składał do kupy. Szyby do sumpa też już są wystarczy wkleić. 

W dniu 4.11.2018 o 16:36, Roman.P napisał:

Posłuchaj doświadczonych bo dobrze radzą. A do kosztów utrzymania dodaj nie przewidywalne lekarstwa. Zresztą budżet 100 zł na miesiąc to chyba ciut za mało.

Budżet się zwiększył i to wielokrotnie. Pozatym koszty patrząc po kupnie 90% potrzebnych rzeczy nie są aż tak duże. 

W dniu 4.11.2018 o 16:23, @Beti napisał:

l, a sump jak zrobic?prosto wkleić tylko przegrody

I czy ktoś ma jakąś poradę jak wkleić przegrody i sprawdzić szczelność sumpa bez wnoszenia go na docelowe miejsce?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.