Skocz do zawartości
dadario

LPS w średnim stanie. Co to jest i jak mogę mu pomóc???

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, w zasadzie w gratisie dostałem takiego LPSka. Stan średni, odsłonił większość szkieletu (takiego brałem ze sklepu wiedząc, że może nie dać rady) ale od kilku dni u mnie stoi w miejscu, tylko delikatnie się pompując. Mój typ to Plerogyra sinuosa  ale czy na pewno nie wiem, dlatego proszę o pomoc tych bardziej doświadczonych. 

Druga część to jak mogę pomóc w odbudowie korala???Względnie stabilne warunki mam. Średnie Światło, średni ruch wody, kh7,6 ca 410, mg 1550, No3 10, po4 0,1. Coś więcej???

co to jest.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Tak, to Plerogyra, mialem ja kiedys i byl to koral nie do zdarcia, chyba najsilniejszy jakiego w ogole mialem, choc pisze sie o nim ze jest dosc trudny...

Jezeli bylby to moj koral to mysle ze zrobilbym mu kapiel plynie lugola (bys musial znalezc proporcje z woda) a potem odcial obumarla czesc lub zakleil klejem do korali...

Pisze to tylko teoretycznie, gdyz z Plerogyra tego nigdy nie robilem, wiec powertuj jeszcze na forach zagranicznych, jezedli nie znajdziesz na polskich...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg Dzięki. Ale mam jeszcze pytanie. Jakie u Ciebie miała parametry??? Wiatr we włosach i pełne słońce czy raczej spokojny cień?? Nie chcę jej obcinać jeszcze szkieletu bo to fragment jednego grzebienia. Gdyby miała główki jak euphylie to dawno była by już ciachnięta. A o płukankach w płynie lugola nie słyszałem. Poczytam to dowiem się czy warto :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu jeszcze czas. U mnie przez 2 tyg od zakupu wyglądał  jak u ciebie. Po tym czasie zaaklimatyzował się i od tamtej pory nie grymasi i cieszy oko ( i tak od 2 lat):)


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, ja zawsze mialem za mocna cyrkulacje dla korali, ktore chodowalem, czyli LPS-y i nawet dzisiaj musze sie bardzo pilnowac, gdyz mam tendendcje do podkrecania a z jakiegos powodu maly przeplyw, zawsze wydaje mi sie niewystarczajacy co oczywiscie nie jest prawda...

Parametry zawsze trzymalem raczej w miare poprawne, tylko KH zawsze wyzsze (8-9), chociaz na wiekszosci stron opisowych korali LPS (Ja uzywam Animal-World Pet and animal information) podaje sie pomiedzy 8-11dKH, lecz najwazniejsza jest stalosc, ale to wiesz...

Znalazlem temat z problemem, ktory Cie dotyczy i nawet dobrze ze nie chcesz obcinac martwego szkieletu...

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1161103

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomol Dzięki... Dam mu sporo czasu... Ogólnie nie jest źle, właśnie światło przygasa i widzę, że wyciąga takie cienkie polipy pomiędzy kuleczkami. 
 

@Iceberg Dzięki za temat, u mnie będzie miał "średnio" i oby mu służyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral trudny i problematyczny  , wrazliwy na infekcje , zmiany parametrow i uszkodzenia mechaniczne. Nie lubi zmian jak sie juz zaaklimatyzuje. Ta twoja juz kiedys dostala po dupsku wiec jak sie postarasz to w takiej postaci jak obecnie moze wegetowac miesiacami.

Plerogyra postawilbym na rowni z Goniopora wiec wiesz chyba z czym walczysz.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@R.I.P dzięki za info... Zobaczymy co z tego wyjdzie... Jak się uda to super, jeden zwierzak uratowany, a jak padnie to niestety trudno, w sklepie i tak by padł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.