Skocz do zawartości
Rutilus

TUNZE REEFPACK 500

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktoś posiada, uzywa odpieniaczy firmy TUNZE badz calego zestawu w postaci reefpacka?

Poszukuje jakis opini uzytkownikow tego sprzetu?

Chce zalozyc morski zbiornik 150x60x50 czesciowo wbudowany w sciane, ale chcialbym zrezygnowac z sumpa i zastosowac wewnetrzna technike filtracji TUNZE comline (jest tam filtr, modul odpieniacza dla zbiornikow do 500l, osmolator z zamontowanym regulatorem poziomu wody z sensorem optycznym, ze zbiornikiem wyrównawczym i pompą dozującą oraz urządzenie sterujące pokazuje wszystkie funkcje poprzez diody i ostrzega akustycznie przy zakłuceniach)

Do kompletu planuje: oswietlenie: lampa Aqua Medic - Ocean Light 2x150 + (2 x 54W świetlówki aktyniczne T5 Ocean Blue actinic) cyrkulacja: Tunze - Turbelle Stream Kit TS07 (1 x pompa Turbelle® Stream 6000, o wydajności 7000 l/h, 1 x Singlecontroller) + 2 pompy nanostream 6025 (Przepływ: 2500l/godz)

Jezeli chodzi o zycie, plany sa jeszcze otwarte: okolo 50-80kg zywej skaly, kilka miekkich, jakies 2 ukwaialy i okolo 10 szt ryb (w tym jakies 2 pokolce).

Prosze o opinie o takim zestawie i pomoc w jego ewentualnej korekcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie chcesz miec sumpa to bedziesz mial wszystko na wierzchu w zbiorniku. Smietnik bedzie straszny, jednak jest to wszystko mozliwe.

Widze, ze malo chcesz miec ryb. Ja polecam zbiornik bez odpieniacza. W tej chwili mam akwarium bez niego i teraz stawiam drugie 360 litrow bez odpieniacza. Daj 10cm wyzej wysokosc akwarium na 60cm to wtedy bedzie miejsce na DSB. Jednak sump mimo wszystko by sie przydal, np. na MM.

Dlaczego nie chcesz go miec?

Cyrkulacja troche slaba. U mnie w mniejszym zbiorniku bede mial ponad 16000 l/h, a u Ciebie jest 12000 l/h. Jednak dla miekkich i LPSow wystarczy, ale SPSom nie bedzie sie podobalo.

Co z dozowaniem pierwiastkow? Jak zamierzasz to rozwiazac? Samo podnoszenie Ca i Mg. Troche trudno bedzie to zrobic od razu do zbiornika glownego, chyba ze pompami bedziesz podawal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ReefPacka da sie ladnie zaslonic zywą skałą, troche toto wieksze niz przecietny komin :D ale na podobnej zasadzie daje sie ladnie zamaskowac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi!:D

czyli powinienem zwiekszyc jeszcze cyrkulacje? np z 6025 na 6045?

co to jest DSB? i MM?

czy swiatla wystarczy - dlugosc lampy 120 cm a akwarium 150cm?

nie chce miec sumpa bo nie mam do konca na niego miejsca! a nie zamierzam przeladowywac akwarium wiec mam nadzieje ze taki uklad bedzie dobrze funkcjonowal - czytalem wiele pochlebnych opinii na temat wewnetrznego systemu filtracji TUNZE (np REEFPACK 500), pozatym odpadna mi koszty urzadzenia sumpa (dodatkowy zbiornik, hydraulika, pompy) zabezpieczenia szafki pod akwarium przed parowaniem i dzialaniem soli (zawiasy w szafce) - a zawsze z czasem cos gdzies przecieknie!?) pozatym taki system jest duzo bardziej oszczedny - całkowity pobór energii takiego REEFPACK'a to tylko 24W na godzinę

mam pytanie jak moge rozwiazac dozowanie pierwiastkow? czy uda mi sie to robic recznie? a jezeli nie to jaki system polecacie?, ile to kosztuje? i jakie preparaty sie tam stosuje? i czy jest sens przy zalozeniu ze nie bede hodowal bardzo wymagajacych korali

wszystko chcialbym umiescic na jednym poziomie po bokach akwarium (mam do dyspozycji 250 cm sciany, czyli po 50cm po odjeciu 150 cm na zbiornik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy malej obsadzie korali twarych nie bedzesz musial duzo dozowac. Reczne dozowanie spokojnie wystarczy. Jezeli chcesz to mozesz pozniej kupic pompe Grotecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.