Skocz do zawartości
Szymon

Korallenbrucht - zobaczymy, co bedzie

Rekomendowane odpowiedzi

Duża pompa nic Ci nie da (przy Knopie). U mnie pracuje pompka 1000 l, średnica rury 120 mm a wysokość 60cm, po kilku miesiącach pracy, tak zamuliło wkład, że podniosło mi cały słup wkładu do góry aż pod dekiel i poszedł w pompę. Zaczyna mnie to denerwowć, przechodzę niedługo na pompy jak Andrzej.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i precyzja swir... zasyp sobie 10% magnezem reaktor i odpowiedz... ile dokladnie dodajesz wapnia w kontekscie magnezu... a jak chcesz zmienic proporcje? dosypujesz... dolewasz cosik?... lub codziennie robisz testy.. i walczysz z reaktorem... a dolewajac plyny.. sobie wygodnie ustawiasz dozowanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Vitamino to Używałem go jakiś czas a teraz używam Aminokwasy ReefStar Amino i sądze ze są lepsze;) Duuużo droższe ale widać po koralach różnice.

Jedyny Minus to jest taki że trzeba to trzmyać w lodówce heh jeszcze troche i będę musiał mieć osobną lodówke na te akwarystyczne preparaty

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodziarka to już inna sprawa:) Narazie mam Klimatyzacje w domu i jest ok, ale planuje dołożyć kilka t5 więc dokupie też Chodziareczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja siedze w pracy i wypatruje kuriera z moja chlodziareczka:)

Actyn - gdzie kupiles te aminokwasy?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodziarka a lodowka a coinengo klimatyzacja domowa :D a jeszcze coinnego chlodziarka do akwarium :D

Szymon ja juz nie wypatruje kuriera bo mam go chec pobic :D drugi miesiac leci jak zamowilem ten KIT Tunze z Multikontrollerem :]

Myslalem ze cos goscio kreci i napisalem do Tunze maila w ktorym zapytalem ile czasu potrzeba czekac na taki zestw jesli go dzisaj zamowie , odpowiedzieli ze do 8 tygodni :]

No i tak do jesieni mi zejdzie jak tak dalej pojdzie z tym zalaniem :]


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po dniu dzialania na odcieku kH 25 a Ca 510 :D co nie ukrywam, ze bardzo mnie cieszy, bo nigdy tak nie bylo;) Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salifertem, ktory mam, to moge sobie sprawdzac i zawsze bede mial zero. Mam w sumpie w worku rowaphos, musze skombinowac do niego jakis filtr przeplywowy. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również poszedłem taką samą drogą jak Andrzej, pompy i płyny. Od tego czasu mam spokojniejsze i mniej nerwowe życie, :D które nie ukrywam przyprawiała mi praca reaktora.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie tak wlasnie zastanawiam bo nie bardzo mnie sie podoba to nieustanne nanoszenie sody do akwarium i tymczasowe podbijanie tego KH , chyba zostane jednak przy reaktorze .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soda, czy CO2, to trucizna i to, wybór należy do Ciebie :D


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od dawki ..wiadomo ze bez chemi nie ma niczego jak i za duzo chemi tez nie ma nic .

soda bardziej "trucizna" jak to Co2 ktoro w morzu wystepuje naturalnie , nawet w bardzo duzych ilosciach na wiekszych glebokosciach .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.