Skocz do zawartości
Beti

Brzydal kontra Lpsy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, waldek123blau napisał:

Kiełkuje mi taki pomysł aby wyjmować skałę z akwarium oczyszczać ją z korali wkładać do innego akwarium i zasypywać całkiem piaskiem tak aby róże wyszły na piasek - wtedy można ją zebrać rękami Po kilku dniach z powrotem do akwarium i na nowo mocowanie korali. Myślałem nawet nad wymianą całej skały ale boję się ponownego dojrzewania.

U mnie 4 chełmony straciły życie przez pokolce:  Xanthurum, żółtek i Velifirum ścigały je po całym akwarium. Myślę że będzie Ci bardzo trudno sparować chełmona z żółtkiem

Dokladnie wczesniej o tym pisałam właśnie,te pokolce...kurde czemu te róże to temat tak trudny,jest wiele problemów w akwarystyce i da się rozwiązać prawie zawsze,a róże to wielka niewiadoma:angry: 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w mniejszych akwariach róże można szybciej usunąć. W większych tankach robi się już masakra.

Po za tym chełmon nie zawsze je aiptasie. Trzeba dużo szczęścia żeby takiego kupić. Mój kolega włożył jedną sztukę chełmona do sumpa razem ze skałą porośniętą aiptasią i zaparł się nie karmiąc go. po miesiącu chełmon zdechł a róży nie ruszył


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak od 2 tyg mój kochany brzydal jada aiptasie,leń który nawet się nie popatrzył na aiptasie:angry:

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to najświeższy temat o Brzydalu więc napiszę o moim przypadku i podpytam zarazem. Mój Brzydal wycioł róże w dwa dni ostatnio zniknęła mi xenia a dziś widzę pogryzioną papaye. W akwarium poza ukwiałami mam binareum, grzybki, ricorde, gorgonie, lobopythona, czarne tuby, alcyonium, dendrophyllie. Czy któryś z powyższych korali jest zagrożony czy teraz Brzydal już będzie tylko zajmował się pokarmem i różami?



Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może się zająć wszystkimi wyżej wymienionymi.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.