Skocz do zawartości
andzior70

Tarło błazenków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  moje błazny podeszły kolejny raz do tarła i mam zamiar pobawić się w odchowanie tego narybku, 

 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdą ładne czekoladki, powodzenia


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć, z poprzedniego tarla plywa 6 maluchów i już wiem na co zwrócić uwagę. 

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływa?? i jeszcze nie zamieściłeś zdjęcia "tatusiu"?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę zrobić dobrego zdjecia tym "wielorybom" jak podrosną to wkleję foty. 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też z chęcią popatrzę! Powodzenia! ;)


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz przekładał skałę do wyklucia czy łapał larwy w głównym zbiorniku? 


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładka skałki, lubią składać na tej skale i nie ma problemu z przekładką bo nie jest duża i dzięki temu nie muszę jej wyjmować z wody, w akwarium wkładam do plastikowego pudełka i przenoszę do kotnika.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak super z tą przekładką to nie jest do końca,  wciąż próbuję ze swoimi i kiedyś się skusiłem, niestety ikra mi spleśniała w 80%

może trochę za szybko przełożyłem (tarło odbyło się bez mojego udziału ;) bo byłem w delegacji) i celowałem na oko.

mam już kilka podrostków 35-dniowych wszystko dokumentuję, ale to już w swoim temacie opiszę jak tylko znajdę czas 

pozdrawiam!

 

 

 

Edytowane przez darod (wyświetl historię edycji)

450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem ikra musi być po przekładce omywana wodą, lekkie napowietrzanie w pobliżu ikry powinno załatwić sprawę, nie wiem tylko czy lepiej z kamienia czy z samego wężyka można uzyskać lepszy efekt omywania ikry. 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepeiej zrobić przekladkę przed samym wylegiem. No chyba,ze rodzice zżerają jajka


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się  zdawało że już pora a do wylęgu czekałem jeszcze 2 dni, tak że pierwsze wylegaly się  po 10 dniach, a wszędzie można przeczytać ze po 8-9 dni od tarła następuje wylęg. Jeszcze nie potrafię rozpoznawać ikry która jest już "gotowa".


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andzior70 napisał:

Tak mi się  zdawało że już pora a do wylęgu czekałem jeszcze 2 dni, tak że pierwsze wylegaly się  po 10 dniach, a wszędzie można przeczytać ze po 8-9 dni od tarła następuje wylęg. Jeszcze nie potrafię rozpoznawać ikry która jest już "gotowa".

To kiedy następuje wylęg tzn po ilu dniach zależy od temperatury wody im wyższa tym szybciej. Ikra robi się taka srebrna i to jest ostatni etap przed wylęgiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem napowietrzanie prosto z wężyka, ikra falowała wraz z ruchem wody.

Co do konkretnego dnia wylęgu to jest różnie 9..10 dzień a nawet i 11-sty

dość często przeciąga się nawet na dwa dni, z czego  zaczyna się po zgaszeniu światła potem przerwa kolejnej nocy reszta albo w czasie dnia.

 

Edytowane przez darod (wyświetl historię edycji)

450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, andzior70 napisał:

Z tego co zauważyłem ikra musi być po przekładce omywana wodą, lekkie napowietrzanie w pobliżu ikry powinno załatwić sprawę, nie wiem tylko czy lepiej z kamienia czy z samego wężyka można uzyskać lepszy efekt omywania ikry. 

Napowietrzanie powinno być z kostki bezpośrednio na ikrę. Mocne albo nawet bardzo mocne :) Tak aby pęcherzyki powietrza bezpośrednio dotykały ikrę. Z mojego doświadczenia wynika że wtedy nic nie pleśnieje. Ikra która była obok, mimo że był ruch wody, ale bez pęcherzyków niestety potrafiła spleśnieć.

Dodatkowo przed przełożeniem dobrze jest ją zdezynfekować. Można użyć błękitu, perhydrolu lub formaliny.

-37% formaldehyd 1 do 2ml na litr wody, 15 minutowa kąpiel z napowietrzaniem, wypłukać i do zbiornika gdzie mają się kluć

-perhydrol 1-5ml, lepsza jest większa dawka i 15 minutowa kąpiel z napowietrzaniem, wypłukaniem i do wykluwaina 

Oba przepisy z książki "The complete illustrated breeders guide to marine aquarium fishes" Matthew L. Wittrenrich 2007

Ilość dni do klucia jest zależna od temperatury, diety rodziców i pewnie jeszcze kilku innych czynników. Np świecenie bezpośrednim światłem, np latarek z soczewką, na ikrę potrafi przedłużyć czas klucia, czasami samo przenoszenie powoduję że wyklują się później itd.

Dużo też zależy od pary. Od mojej standardowej pary klują się najczęściej 10 dnia, od platinum 8, a od Premnas 6. Co do pory klucia.... Premnas książkowo w nocy na raz, 30 min po zgaszeniu światła jest po wszystkim, platinum potrzebują całej nocy, standardowe klują się przez cały dzień :) Temperatura wszędzie jest taka sama.

Także to co piszą w Internecie a rzeczywistość... Nie zawsze do siebie pasuje :) Warto zapisywać sobie czas klucia dla pary w określonej temperaturze. Jak również czas pomiędzy następnymi tarłami. Te wartości są dość powtarzalne.


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrobić lepszej fotki, ale coś widać:D

crop_563112911532883855-879x1113.png


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostały 4 maluchy ale teraz to przypominają już dorosłe, niestety sprzęt którym dysponuje nie jest w stanie zrobić dobrego zdjęcia tym kolosom.

crop_750531641698818983-750x579.png

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać paseczki, czyli błazenek :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano,  blazenek:rolleyes:, pierwsze koty za płoty,  do kolejnego tarła którym  się zajmę przygotuje się lepiej,  z tego które filmowalem zniknęło już ponad połowę ikry,  odpuszczę  JE i za dwa tygodnie będzie następny rzut,  wtedy będę zwarty i gotowy. 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za następne podejście :) 

Własne młode bardzo cieszą :D 


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuję żeby nie zapeszyć,  a odchowanie młodych zawsze daje satysfakcję i stanowi wyzwanie które, w pewnym sensie,  doprowadziło do tego że dzisiaj mam akwarium morskie, w słodkim skończyłem na paletkach które wyprowadzaly młode już w akwarium ogólnym podobnie jak przysłowiowe gupiki.:D


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybcie rosną, jedzą już suche pokarmy, niestety nie mogę ich karmić zbyt często więc nie wiem jak z przyrostem, mają około 1 cm i żyją coś koło 25 dni.

crop_341074655177531210-643x567.png

crop_2553221515303340303-687x553.png

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje że na dnie jest sporo jajek po artemii? U błazenków trzeba na to uważać ponieważ larwy mogą się nimi zaczopować.

 

Miło widzieć następne ryby wyhodowane w akwarium anie łapane na rafie :) 


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wieku już im to nie zaszkodzi, wiedza co jadalne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.