Skocz do zawartości
spcn

Która lampa do 90x40x50h ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.. standardowy problem przy wyborze lampy do solniczki 90x40x50 + sump. Którą wybrać/polecacie/macie/mieliście do czynienia? :

1. ZetLight QMAVEN 6600 200W

2. ZETLIGHT SHIELDO ZS7000 MARINE 170W

3. ZETLIGHT HORIZON QMAVEN ZT6600 II  160W

4. Maxspect RSX R5-150 150W

Dodam, że lampa ma stać na akwa (nie podwieszana) oraz w obsadzie miękkie, LPS oraz mniej wymagające SPS.

HELP :D:D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w podobnym akwarium (80x50x50) miałem Zetlight qmaven 6600 skręcona na połowę mocy i wszystko rosło pieknie - możesz poszukać w naszych akwariach jest wątek z moim starym akwarium.

 

Też stała na akwarium - uważam że bardzo fajna lampa, niestety nie ogarnia mojego nowego akwarium o długości 150cm.

 

Miałem też razora i uważam że światło jest całkiem inne, bardziej różowe - ma tylko 2 kanały sterujące a Zetlight 4, dużo łatwiej jest ustawić światło jakie się chce.

 

Ps. Aktualnie mam na sprzedaż tego Zetlight'a wraz ze sterownikiem A200 to bezprzewodowego zarządzania lampą.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mogę polecić  Maxspect RSX R5-150 150W.  Osobiście jej nie mam ale używa ją znajomy i miałem możliwość sprawdzenia jej w swoim akwarium, kolory rewelacyjne 4 kanały sterowane jak chcesz, brak różowej poświat jak we wcześniejszych wersjach, świetny serwis. Zamienił ją z ZetLight QMAVEN 6600 200W i jest mega zadowolony. Sam choruję na tą lampę ale jeszcze trochę muszę poczekać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz na poważnie o SPS to polecam najzwyklejszą lampę t5 4x39w dobrze doświetli Ci zbiornik, a SPSy będą ładnie rosły. Wymiana 4 jarzeniówek w ciągu roku nie jest dramatyczna pod względem kosztów, a jak chcesz bliki to możesz sobie zawsze zmontować dodatkowo belkę Led.  A jak koniecznie Ledy to może warto zamówić u kogoś na forum żeby zbudował lub odsprzedał używaną sprawdzoną lampę LED DIY, pod którą będziesz miał pewność że wszystko rośnie ok.

Osobiście posiadam lampę ZetLight QMAVEN 6600 200W w trochę większym akwarium (360l) i żeby rosły ładnie acropory wspomagam ją 2x39wt5. Pod samą lampą Zetlighta ładnie rosną miękasy, lpsy i montipory. Acropory jakby stoją w miejscu. Zauważyłem że dużo ludzi na forum dokłada do swoich Ledów jarzeniówki.

Mankament tej lampy (QMAVEN 6600) to zużywające się ledy. Po dwóch latach musiałem parę dni temu przelutować sporo diod power Led (Royal Blue 3w Bridgelux 450nm, jakby ktoś szukał) bo w większości potopiły się kapturki, a kilka diod się zjarało. W twoich 180l zapewne będziesz świecił połową mocy, więc nie powinieneś mieć tego problemu. Wentylatory w tej lampie to głośny badziew, który polecam wymienić na początku na jakieś komputerowe silent. Kolejny problem z LED to ustawić odpowiednio lampę tak aby światło odpowiadało naszym oczom i koralom, oraz odpowiedni czas świecenia. Musisz wybrać to co najbardziej tobie odpowiada.

 


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Na pewno wezmę wszystkie pod uwagę przy wyborze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.