Jump to content

mati21

Klubowicz
 • Content Count

  267
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Mateusz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zakopane
 • Akwarium
  200l+sump

Recent Profile Visitors

1385 profile views
 1. Później miałem maxspect rsx 150, fajna lampa ale czegoś mi brakowało, obecnie od roku mam hybryde 50w rb + 4x24w t5 i to jest najlepsza lampa jak dla mnie.
 2. Miałem kessila a360x jakieś pół roku. Jest mniejszy od 360we, posiada dodatkowe kanały: czerwony,zielony, cyjan,fiolet, trochę głośny, wiatrak chodzi cały czas, łatwe sterowanie, fajne bliki, szeroki kąt świecenia. Niestety nie podobał mi się kanał biały, był mdły.
 3. Z ledami to tak jest. Dla nas wygląda że jest ciemno to dajemy więcej a dla korali to już za dużo. Resztę pozostaje czekać aż wszystko wróci do normy.
 4. Skracanie świecenia nie da nic. Trzeba świecić normalnie tylko zmniejszyć moc lampy. Żeby korale wróciły do kolorów i wzrostu potrzeba ze 3 tyg więc cierpliwości.
 5. To ukwiał majano. Szybko się dzielą
 6. Cześć. Jeżeli ma szkielet wapienny to nic jej nie będzie i możesz ja przykleić gdzie będziesz chciał, miałem podobna sytuacje i rośnie sobie dalej
 7. Jak dla mnie to najlepszy i najdokladniejszy test na no3. Resztę jak pisze kolega, cykl azotowy wystartuje to wartości zaczną spadać.
 8. Test na no3 jest tylko do 4, musisz rozcienczyc próbkę wodą ro np 10razy i wtedy otrzymany wynik pomnożyć x10.
 9. Z gorszych zdjęć się wróżyło
 10. To scolimia. Cynarina ma bardziej przezroczystą tkankę i żebrowaną budowę.
 11. Używam tej soli od listopada i jest bardzo dobra. Parametry stałe a korale zadowolone. Polecam
 12. mati21

  Co to jest?

  To jedynie spróbuj wyszorowac skalę ale wątpię żeby to pomoglo. Kiedyś wziąłem kawałek skałki z tym i wysuszylem, po wsadzeniu do wody w innym akwarium odżyło i to bardzo szybko. Jakieś zarodniki musiały być.
 13. mati21

  Co to jest?

  Ja mam na skale w 2 miejscach takie kolonie i przez 2 lata się nie rozrosły, raz są większe, raz mniejsze ale plagi nie ma.
 14. Ja polecam reefroids z polyplab, dostają to moje acany i blasto i rosną jak na drożdżach
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.