Skocz do zawartości
piotrs

Anampses Lineatus ktoś miał??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam nabyć tą rybę i prosiłbym o opinie, bo nigdzie nie ma info. Będzie to moja druga ryba tak sama, niestety miałem 1 przez 2 dni(wyskoczyła mi z akwa i stała się przysmakiem dla kota;/) 
z góry dziękuiza opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypływana czy prosto z importu?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, R.I.P napisał:

Wypływana czy prosto z importu?

PK

jest w sklepie z 3 mc juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niczym sie nie przejmuj , możesz brać śmiało. Najtrudniejsza jest aklimatyzacja. Sprawdz czy pobiera pokarm , czy nie ma problemów z pyszczkiem. Dobrze jest mieć wsrstwę piasku. Ryba nieagresywna , jak każdy wargacz bardzo pożyteczna w zbiorniku. Ja też obecnie czekam na import A.lineatus i meleagrides. To są śliczne ryby. Ja bym brał bez zastanowienia taką zaaklimatyzowaną sztukę. Najgorsze ma już za sobą.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, R.I.P napisał:

To niczym sie nie przejmuj , możesz brać śmiało. Najtrudniejsza jest aklimatyzacja. Sprawdz czy pobiera pokarm , czy nie ma problemów z pyszczkiem. Dobrze jest mieć wsrstwę piasku. Ryba nieagresywna , jak każdy wargacz bardzo pożyteczna w zbiorniku. Ja też obecnie czekam na import A.lineatus i meleagrides. To są śliczne ryby. Ja bym brał bez zastanowienia taką zaaklimatyzowaną sztukę. Najgorsze ma już za sobą.

PK

jak patrzyłem na płetwy to było ok, nie wiem czy pobiera pokarm ale jak jest u nich juz 3 mc to chyba coś jeść musi ale sprawdze. no mam troche problem z slimakami osiadłymi i ponoc wargatki je wcinają ale zobaczymy. Ryba ładna mocno płochliwa no i mi wyskoczył  pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodziłem dwa razy do tego gatunku i za każdym  razem dostawały infekcji pyszczka i mimo pobierania pokarmu padały. Dlatego pisałem ci na co ja bym zwrócił szczególną uwagę. Mam kilkanaście wargaczy i niestety ale szyba nakrywowa to moim zdaniem podstawa ... inaczej bedziesz zbierał wargatki z podłogi. Musisz się również pogodzić - trzymając wargacze - że ślimaki nawet te pożyteczne mogą ci znikać ze zbiornika.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, R.I.P napisał:

Ja podchodziłem dwa razy do tego gatunku i za każdym  razem dostawały infekcji pyszczka i mimo pobierania pokarmu padały. Dlatego pisałem ci na co ja bym zwrócił szczególną uwagę. Mam kilkanaście wargaczy i niestety ale szyba nakrywowa to moim zdaniem podstawa ... inaczej bedziesz zbierał wargatki z podłogi. Musisz się również bogodzić - trzymając wargacze - że ślimaki nawet te pożyteczne mogą ci znikać ze zbiornika.

PK

a jak wypatrzeć infekcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuchnięte wargi , biały nalot na nich ...  i non-stop otwarty pyszczek. Ryba ma potężnego stresa jak nie może zakopać sie w piasku - to też jest ważne.

PK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, R.I.P napisał:

Spuchnięte wargi , biały nalot na nich ...  i non-stop otwarty pyszczek. Ryba ma potężnego stresa jak nie może zakopać sie w piasku - to też jest ważne.

PK

 

no piasek mam bo wczesniejszy sie zakopywał normalnie. Ok dziek za info zwróce uwage. A one normalnie jedza sucha i morka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zaaklimatyzują to jedzą wszystko. 

Moje wargacze jedzą wszystko co wrzucę do akwarim. Resztę czasu spędzają na penetracji skały i wyjadaniu wszelakiego robactwa.  Niestety są gatunki które gustują w tych pożytecznych ślimakach ... np. Helichoeres marginatus wyciął mi 90% wszystkich ślimaczków.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam Anampsesa i chyba nawet Lineatus, bardzo fajna ryba ale skoczna trzeba mieć siatkę i to szczelną nad akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, R.I.P napisał:

Spuchnięte wargi , biały nalot na nich ...  i non-stop otwarty pyszczek. Ryba ma potężnego stresa jak nie może zakopać sie w piasku - to też jest ważne.

PK

 

Wyczytałem że te zapalenia mordek są od skaleczeń spowodowanych ostrym za duZym piaskiem, zakopując sie w piasku gdy jest ostry bądź za duze ziarna ma kaleczy sie i wchodzi infekcja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.