Skocz do zawartości
KrisNH

Interpretacja testów ICP - prośba o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

 ponieważ od jakiegoś czasu nie mogłem sobie poradzić z akwarium i już powoli wychodzę na prostą, dla upewnienia się, postanowiłem zrobić testy wody icp, których wyniki właśnie otrzymałem. I tutaj moja prośba czy możecie mi pomóc je zinterpretować? 

Co jeszcze robię źle, czego powinienem ująć czego dodać?

Dodam, że sól jakiej używam to Hiker Ocen SPS<teraz powoli będę zmieniał na LPS>, podmiana co 7-10 dni 10% wody, balling z AF w proszkach plus mikro i makro AF, dozowanie 3x28 ml. Oświetlenie Pacific sun hyperion r2. 

Wszystkie sugestie mile widziane :) bo niestety moje SPS-y ubolewają, a acry w ogóle nie chcą polipować. 

Pozdrawiam,

Kris. 

 

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Sitko. 

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez KrisNH (wyświetl historię edycji)

Posolone akwa 100x50x60 i sump 94l z małym DSB

2 x RW8

Obiegówka Blaue 6000l

LED 220W + 3 x 39W T5 25k

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko

Brak jodu,słabe zasolenie,duże Po4,kh też wysokie jak przy 32ppt


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie zabija acry. Podnieś zasolenie bo przy tak niskim poziomie micro kompletnie nie będzie realne. Dopiero po odpowiednim zasoleniu można brnąć dalej w pomiary icp. A kh będzie dużo za dużo. 

Trochę poczytałem na temat tej soli którą stosujesz. I uważam że nie jest ona odpowiednia dla Twojego zbiornika na etapie w którym się znajdujesz. Przede wszystkim kh znacznie odbiega od reszty parametrów. Nie uważam że jest zła, ale napewno nie dla Twojego zbiornika na teraz. Stosując ją w podmianach wody robisz duże skoki kh a potem wchłanianie micro i maco jest zaburzone, dlatego icp wykazało że nie bardzo masz możliwość ruchu w miarę dobrym kierunku. Duża podmiana odpada. Nie chcę Cię namawiać, ale jeśli chcesz ją zużyć to kupił bym sól tropic marine pro-reef i mieszał bym ją z tym co masz w ilosci TM/HO 10:1. Zaprzestał bym suplementacji aż do właściwego podniesienia zasolenia (w ciągu miesiąca czyli conajmniej 4 podmiany ale lepiej rozłożyć to na dłuższy okres) dozując jednocześnie jod. Sól TM pro reef ma obecnie najniższe kh na naszym rynku przy jednocześnie dużej ilości micro. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na wstępie dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie tematem.

Co do zasolenia, to już pierwsza podmianke poszla, niestety okazało się, że solimetr jest do kalibracji <przypuszczalnie po upadku jakieś 2 msc temu się rozkalibrowal>.

W dniu 22.03.2019 o 18:27, dla syna napisał:

Zasolenie zabija acry. Podnieś zasolenie bo przy tak niskim poziomie micro kompletnie nie będzie realne. Dopiero po odpowiednim zasoleniu można brnąć dalej w pomiary icp. A kh będzie dużo za dużo. 

Trochę poczytałem na temat tej soli którą stosujesz. I uważam że nie jest ona odpowiednia dla Twojego zbiornika na etapie w którym się znajdujesz. Przede wszystkim kh znacznie odbiega od reszty parametrów. Nie uważam że jest zła, ale napewno nie dla Twojego zbiornika na teraz. Stosując ją w podmianach wody robisz duże skoki kh a potem wchłanianie micro i maco jest zaburzone, dlatego icp wykazało że nie bardzo masz możliwość ruchu w miarę dobrym kierunku. Duża podmiana odpada. Nie chcę Cię namawiać, ale jeśli chcesz ją zużyć to kupił bym sól tropic marine pro-reef i mieszał bym ją z tym co masz w ilosci TM/HO 10:1. Zaprzestał bym suplementacji aż do właściwego podniesienia zasolenia (w ciągu miesiąca czyli conajmniej 4 podmiany ale lepiej rozłożyć to na dłuższy okres) dozując jednocześnie jod. Sól TM pro reef ma obecnie najniższe kh na naszym rynku przy jednocześnie dużej ilości micro. 

Dla Syna: akurat teraz kupiłem sól  hiker lps i sprawdzilem czysta solanka kH na poziomie 8,7. Więc spróbuje nią obniżyć twardość.

 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś sugestie? Wszystkie mile widziane :)


Posolone akwa 100x50x60 i sump 94l z małym DSB

2 x RW8

Obiegówka Blaue 6000l

LED 220W + 3 x 39W T5 25k

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KrisNHta sól w dalszym ciągu ma wyższe kh o 3 od tropic marine coral pro. Zwiększając zasolenie nadal będziesz wlewał kh w okolicy 10. Jak bedziesz używał TM kh wyniesie w okolicy 7,5-8. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.