Skocz do zawartości
joopa

kraby -pustelniki w zbiornikach z sps-ami

Rekomendowane odpowiedzi

trzymacie czy nie ?

mam tylko 2 sztuki ale ile one potrafia zniszczyc :)

juz sporo szczepek mi narobiły i tak sie zastawiam czy jest sens je trzymac

BO nie wiem czy tylko mi sie tacy niszczyciele trafili


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko Tobie sie takie trafily :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinny robić większych szkud. są po prostu za małe :) albo szczepki :)


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szkody objawiaja sie tym ze namietnie obzeraja glony wapienne i wszystko co sie da i nie da przestawiaja, przesuwaja i wywracaja. :)

Poza tym wyzeraja zarelko zoanthusom z jamy chlonaco trawiacej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj wiec chyba jest za duzy

wlazi mi na komin, objada glony wapienne, a spadajac czesto udaje mu sie trafic na jakiegos spsa i cos zlamac :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim krabom odwaliło kiedyś na widok nowej skałki z xenią egipską, oprócz xeni skałka czysta, a ten dekiel leciał jak do miodu skubiąc nie wiadomo co i po co, oczywiście nową xenią nacieszyłam się dwa dni bo całą zmaltretował swoją muszlą, a była niewielka. Odpędzanie go nic nie dało, bo wracał jak bumerang. Z jednej strony kraby lubię, ale z drugiej jak idą to taranem byle przed siebie i fakt mogą niszczyć "niechcący", zwłaszcza małe szczepki, bądź wkurzać co wrażliwsze korale...:)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj objada glony wapienne :/..i czerwona ładna skałe w noc robi biała....dlatego wyleciał i teraz zyje sobie w panelu

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego najwiekszego "szkodnika" probowalem do sumpa exmitowac ale zrobil sobie w nocy wycieczke po pokoju wiec zmieklem i postanowilem go nie narazac na takie niewygody i ryzyko utraty zycia. W koncu ladny jest bandzior :)

Poprzestawial wszystko co sie dalo teraz tylko male kamyki przenosi z kata w kat :D

No i robi sliczne biale skalki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filzox :

moj objada glony wapienne :/..i czerwona ładna skałe w noc robi biała....dlatego wyleciał i teraz zyje sobie w panelu

pozdro

Wyleciał za dobre uczynki? To co z nim zrobisz jak coś zepsuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "łajzy" już tak mają, ale mimo wszystko więcej z nich pożytku, niż robią szkód.


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joopa, poczekaj az im przyjdzie do glowy nocowac w spsach. wtedy dopiero zaczniesz rwac wlosy z glowy. wciskaja sie na hamca miedzy galezie lamiac co popadnie i zdzierajac tkanke


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie zdąrzą, wczoraj wróciłem z pracy i okazało się że mam "zrobioną:" szczepke montipory czerwonej, mojego ulubionego sps-a

TO była kropelka .....

Siedzią w sumpie i czekają teraz na zebranie się Trybunału i wyrok :)

Zapewne zostaną zakute w łańcuchy i sprzedane


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.