Skocz do zawartości
IPretOriaNI

Nowe akwarium, obsada.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jako że powoli  wstępne dojrzewanie dobiega końca ( minęło 45 dni) i parametry się stabilizują  zaczynam zastanawiać się nad obsadą. 

W akwarium nie  ma jeszcze żadnego życia i chciał bym zacząć od wypuszczenia jakiś ślimaków,  krewetek, krabów.

Co byście polecali na start do świeżego zbiornika? 

Podobają mi się wężowidła  ale czy jest sens wpuszczać osobnika  do świeżego akwa?

Zbiornik 120x50x50 300l 

Jakie ślimaki i kraby  mogli byście polecieć? Czy może najpierw  zacząć od korali  i jakieś mało wymagającej  rybki?

Z góry dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, IPretOriaNI napisał:

Witam serdecznie, jako że powoli  wstępne dojrzewanie dobiega końca ( minęło 45 dni) i parametry się stabilizują  zaczynam zastanawiać się nad obsadą. 

W akwarium nie  ma jeszcze żadnego życia i chciał bym zacząć od wypuszczenia jakiś ślimaków,  krewetek, krabów.

Co byście polecali na start do świeżego zbiornika? 

Podobają mi się wężowidła  ale czy jest sens wpuszczać osobnika  do świeżego akwa?

Zbiornik 120x50x50 300l 

Jakie ślimaki i kraby  mogli byście polecieć? Czy może najpierw  zacząć od korali  i jakieś mało wymagającej  rybki?

Z góry dzięki za pomoc. 

ślimaki to turbo  nassarius babylonia co do krabów mitrax 
nassarius i babylonia to kopacze piasku, więc jak go nie masz to one odpadają. 

Edytowane przez piotrs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, piotrs napisał:

ślimaki to turbo  nassarius babylonia co do krabów mitrax 
nassarius i babylonia to kopacze piasku, więc jak go nie masz to one odpadają. 

Piasek jest, z krabów  tylko mitrax? Nie pchać  się w pustelniki  ?  :) Różne opinie czytałem i sam nie wiem. 

Jakieś krewetki  na start ? Czy poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pustelnika niebieskonogiego, jest tak malutki że ciężko mu cokolwiek nabroić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na podobnym etapie, podobny litraż i wstępnie coś wybrałem :

Ślimaki - na glony tectus (podobno lepszy do turbo i trochus) ale pewnie trafią też  turbo , trochus , na detrytus strombus i nassarius

Kraby - mitrax , clibanarius tricolor , dardanus megistos , neopetrolisthes oshimai 

Krewetka : lysmata amboinensis , lysmata debelius , lysmata kuekenthali

Babka : signigobius biocellatus , cryptocentrus leptocephalus , valenciennea puellaris raczej nie , podobno zbyt mocno przewraca piasek

 

Nie wiem jeszcze jak z ilością poszczególnych egzemplarzy, bo to niezbyt duży litraż, może Koledzy i Koleżanki się wypowiedzą.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, IPretOriaNI napisał:

Piasek jest, z krabów  tylko mitrax? Nie pchać  się w pustelniki  ?  :) Różne opinie czytałem i sam nie wiem. 

Jakieś krewetki  na start ? Czy poczekać?

ja mialem pustelnika to mi ladowal sie w sps tam siedzial i muszla mi je niszczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego pustelnika znalazłem za szafką na podłodze kiedy przesiadałem się na większe. Jakim cudem wyszedł po koronie z PCV nie mam pojęcia. 

Ja polecam Percona. Znacznie aktywniejszy za dnia od Mitraxa. 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.