Skocz do zawartości
Hoom

Kessil h80

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie na temat oświetlenia refugium . Będzie miało ono wymiary 40cmx30cm  kupilem kessil h80 . Na Facebooku napisał mi ktoś ze będzie to za słabe oswietlenie i powinienem zainwestować co najmniej w h160 . 

Kupilem dziś wiec mogę bez problemu wymienić na h380 z tym ze cena jest 2.5 wyższa i chce sie upewnić czy ta h80 napewno będzie za słaba . Chce trzymać tylko spaghetti . Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Hoom napisał:

Proszę o opinie na temat oświetlenia refugium

Kupiłeś lampkę do refugium, o mocy 15W, za 7 stów? A to refugium będzie chociaż jakoś eksponowane, czy w szafce pod akwarium zamknięte? Do refugium to się kupuje naświetlacz z marketu, lampę z chin, taśmy led... Glony pod wszystkim, co ma barwę czerwoną w widmie, urosną. No rozumiem, że Cię stać, ale nie lepiej tą kasę na jakiegoś korala wydać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i lepiej ale już kupiłem . Refugium będzie w szafce i raczej nie będzie widoczne . Pytanie czy to nie za słabe będzie oświetlenie . 

 

6 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Kupiłeś lampkę do refugium, o mocy 15W, za 7 stów? A to refugium będzie chociaż jakoś eksponowane, czy w szafce pod akwarium zamknięte? Do refugium to się kupuje naświetlacz z marketu, lampę z chin, taśmy led... Glony pod wszystkim, co ma barwę czerwoną w widmie, urosną. No rozumiem, że Cię stać, ale nie lepiej tą kasę na jakiegoś korala wydać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Nie znam tego modelu i nie wiem jaka jest w nim najnizsza temperatura barwna a Kessile do morszczyzny maja najmniej 10000K, wiec bardzo bialo a glony lepiej rosna przy cieplejszych kolorach...

Jezeli chodzi o moc to bez problemu wystarczy...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Iceberg napisał:

Nie znam tego modelu i nie wiem jaka jest w nim najnizsza temperatura barwna a Kessile do morszczyzny maja najmniej 10000K, wiec bardzo bialo a glony lepiej rosna przy cieplejszych kolorach...

Jezeli chodzi o moc to bez problemu wystarczy...

Jak "wyguglałem," to wychodzi że to jest jakaś lampa do roślinniaka, nazywa się to " H80 Tuna Flora" i ma czerwonego dość, i podczerwieni nawet. Więc zakres i moc spoko. Do tego ma sterowanie i inne bajery... No po prostu szkoda tego do "glonarium" w sumpie. Aquael "sunny&plant" za niecałe 2 stówy byłby tu już wypasem. Albo jakiś moduł ledowy chiński.

3 godziny temu, Hoom napisał:

Moze i lepiej ale już kupiłem

Jak kupiłeś przez internet, to może jeszcze całkiem zwrócić możesz? Nie wiem, jak z tym na wyspach jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Słony leszcz napisał:

 

Jak kupiłeś przez internet, to może jeszcze całkiem zwrócić możesz? Nie wiem, jak z tym na wyspach jest.

Dzieki za odpowiedz . Jezeli sie nada to nie będę zwracał . Bo mi sie lampa podoba . Chodziło mi o jej moc bo na Facebooku napisał mi ktoś ze będzie za mało mocy do mojego refugium . Następna to h380 i tu wydaje mi sie ze była by za mocna . 

 

3 godziny temu, Iceberg napisał:

Hej...

Nie znam tego modelu i nie wiem jaka jest w nim najnizsza temperatura barwna a Kessile do morszczyzny maja najmniej 10000K, wiec bardzo bialo a glony lepiej rosna przy cieplejszych kolorach...

Jezeli chodzi o moc to bez problemu wystarczy...

Co do barwy zerknij na ten film . Naprawdę ładnie to wyglada 

https://youtu.be/to5E86qLwHU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Hoom napisał:

 

 

Co do barwy zerknij na ten film . Naprawdę ładnie to wyglada 

https://youtu.be/to5E86qLwHU

Noo, super lampka, nawet nie wiedzialem ze Kessil robi dedykowane lampy do refugium a jak masz glowne oswietlenie Kessila to mozna to wszystko podlaczyc pod kontroler...

Kessil jest bardzo mocna lampa o skupionym swietle, wiec trzeba sie bardziej obawiac spalenia, nizeli niedoswietlenia, dlatego gosciu na filmiku mowi o bezpiecznej odleglosci (6"-10" cali) pomiedzy lampa a glonami...

Ja mam Kessila A 160W Tuna Blue (40 watt) i w tej chwili nastawiony jest na 65% mocy w godzinach szczytu i do tego ustawilem go na najwyzszej wysokosci, na ile pozwala gooseneck...

Powiedziano Ci ze 15 w to za malo i byc moze to malo, ale Kessila nie mozna przeliczac jak inne swiatla...

 

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.