Skocz do zawartości
Sumo4871

Zmarnowana Euphylia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Doświadczeni aquamaniacy proszę o pomoc i informacje co może być  przyczyną takiego spadku wizerunku na moim koralu. Akwarium mam 2 msc wszystko dojrzewa ale martwi mnie Euphylia.

Dzisiejsze testy jak i poprzednie na podobnych poziomach

Sol - 1.024

Ph 7-8

Kh - 7.0

No3 - 3

Po4 - 0.03

Ca - 430

Mg - 1350

Zdjęcie po przyniesieniu ze sklepu i teraz po miesiącu. Z góry dziękuję za pomoc

20190630_232526-916x916.jpg

20190630_231430-980x2016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na skałę, która po miesiącu jest biała:

za młody zbiornik na euphylię 

Wahania parametrów.

Bardzo tego "zmarnowania" nie widać bo i na pierwszym zdjęciu kuleje, one pompują się lepiej. Cyrkulacja nie targa nią za bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiałem ją 2 tyg temu w mniej "targające" miejsce ale zachowanie bez zmian. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz jod i stront do wody? Karmisz ją czasami?


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik młody i nic więcej. Daj ją na przetrzymanie komuś kto ma stabilny zbiornik i spróbuj za 4-5 miesięcy. 

Ps skała wygląda na baaardzo jałową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co drugi dzień daje pół kostki artemii na 3 krewetki czyszczace i 2 kraby. Dodatkowo jak polecili w sklepie - bio s,  pro bio f, phyto mix codziennie; component abc co tyg wg rozpiski.

Edytowane przez Sumo4871 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Sumo4871 napisał:

Co drugi dzień daje pół kostki artemii na 3 krewetki czyszczace i 2 kraby. Dodatkowo jak polecili w sklepie - bio s,  pro bio f, phyto mix codziennie; component abc co tyg wg rozpiski.

Component wg jakiej rozpiski? To się ustala wg pomiarów. Podaj wyniki tych pomiarów. Może się okazać że przecholowałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

32 minuty temu, dla syna napisał:

Component wg jakiej rozpiski? To się ustala wg pomiarów. Podaj wyniki tych pomiarów. Może się okazać że przecholowałeś. 

5 ml kazdego na 100 litrów wody raz w na tydzien

Edytowane przez Sumo4871 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Sumo4871 napisał:

 

5 ml kazdego na 100 litrów wody raz w na tydzien

Ok, ja leje po 2,4ml na dobę i mam w górnej granicy normy wszystko przy trzydziestu acrach. W tym zbiorniku nie ma prawie koralowców. Więc chcieli byśmy znać wyniki, no chyba że lane jest na oko. To znasz parametry czy nie? 

Wg mnie jest przekroczone micro z powodu lania komponentów. Nie ma konsumpcji w tak świeżym zbiorniku, a nadmiar micro osadza się na szybach wraz z fito. Ja bym wstrzymał dodawanie czegokolwiek, korale dał na przechowanie, a sól zmienił bym do podmian na reef salt. Zrobisz jak uważasz. Moim zdaniem zbyt młody zbiornik na takie lpsy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dla syna napisał:

Ok, ja leje po 2,4ml na dobę i mam w górnej granicy normy wszystko przy trzydziestu acrach. W tym zbiorniku nie ma prawie koralowców. Więc chcieli byśmy znać wyniki, no chyba że lane jest na oko. To znasz parametry czy nie? 

Wg mnie jest przekroczone micro z powodu lania komponentów. Nie ma konsumpcji w tak świeżym zbiorniku, a nadmiar micro osadza się na szybach wraz z fito. Ja bym wstrzymał dodawanie czegokolwiek, korale dał na przechowanie, a sól zmienił bym do podmian na reef salt. Zrobisz jak uważasz. Moim zdaniem zbyt młody zbiornik na takie lpsy. 

Reef salt używam od poczatku. Mierze tylko te parametry które podałem. Jeśli  mam mierzyć jeszcze cos innego proszę o doradztwo. Zawsze warto się uczyć od lepszych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził potas. Zawsze dobrze wiedzieć ile się go ma. Co do Micro, uważam że 5 ml raz w tygodniu to za duże uderzenie. Lepiej rozbić ta dawkę na mniejsze i podawać codziennie. Ale tak jak kolega pisał na początku sprawdź jaki masz poziom Micro bo możesz mieć za dużo.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę napiszcie jakie testy micro robic ? Jutro zamówię odrazu całość żeby potem znowu coś  nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem żeby były testy na Micro. Jedynie Icp wody musisz zrobić to wtedy będziesz wiedział.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autor chce wiedzieć czemu ma taki nalot, niezbędne będzie icp koszt około 100pln. Uważam że jest to zbędne na tak wczesnym etapie zbiornika. Robić standardowe podmianki na soli reef, nie dozować niczego i samo wróci do normy po kilku miesiącach. Jedynie co to korale dostają po plecach. 

Co do bakterii to stosować zgodnie z instrukcją bakterie do wody morskiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staram sie nie robic podmian tylko uzupelniam braki. Glownie stosuje chlorki tylko zastanawiam sie czy kiedys nie zrobi sie ich za duzo i jak tego uniknac (poza podmianami)


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobną euphylię w dojrzayłem akwarium i kurczy mi się tak na zbyt silny prąd wody , może warto by przestawić cyrkulację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ją postawilem w innym miejscu a z kazdym dniem coraz bardziej sie chowa.

20190702_185750-784x1613.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.