Jump to content
Sign in to follow this  
Matys82

Pomoc w doborze odpieniacza albo kaskady.

Recommended Posts

Witam Prosił bym o opinie co było by lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o oczyszczenie wody.

Mam do dyspozycji tylko 29,4cm bocznej ścianki na której mogę coś powiesić, obiecnie pracuje SunSun HBL-701 ale jest maskarycznie głośny.

1) Tylko Kaskada AquaEl Versamax FZN 3 albo AQUA CLEAR 70  wkłady: Boyd chemi pure blue 156g + Maxspect Nano-Tech Bio-Sphere + Wata

2) Tylko Odpieniacz Bubble Magus QQ3 

3) Połączyć  AquaEl Versamax FZN 2 + Odpieniacz Bubble Magus QQ1  wkłady: j.w. tyko wiadomo o wiele mniej.

Akwarium ma wymiar 60x30x40 7kg skały planowana obsada:

2x Amphiprion ocellaris

1x Pterapogon kauderni

1x Chrysiptera springeri

Krewetka czyszcząca + krab pustelnik może kilka ślimaków.

Kilkanaście korali głównie miękasy i LPS + dwa proste SPS

Komin lub pudełko przelewowe + sump pod akwarium było by najlepsze. A tam już możesz sobie media zaladować jakie fantazja podpowie, i odpieniacz jaki podpasuje.

A jak koniecznie kaskada, to raczej tidal 110 i bez odpieniacza, albo malutki odpieniacz wewnątrz akwarium. Miejsca w kaskadzie zawsze jest za mało. Choć i tak szybko się przekonasz, że trzeba było stawiać sump, ale będzie już za późno.

I bym powiedział, że ryb za dużo i za duże na ten litraż. Teoretycznie 72L, w praktyce z 50... To jakieś 2-3 malutkie rybki typu gobiodon okinawae czy inny mikrus.

Dzięki za odp.

Niestety sump odpada ze względu na konstrukcję szafki. Prawdopodobnie w przeciagu kilku miesiecy przeskocze na około 300l w obiegu z sumpem i innymi bajerami. Narazie jednak chce usprawnić to co mam.

Masz na myśli jakiś konkretny odpieniacz?