Jump to content
Rezus

Brązowy glon

Recommended Posts

Witam. Wie ktoś może co to za glon? Pomyślałem i bryopsis ale na necie wygląda inaczej 

Brak zdjęcia ?

Już daje 485619c88a98010965e21399b3edf487.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

.20012311957e74e962ebd22c3ea386f6.jpg

Ma szerokie i plaskie łodygi

Ten bordowy nalot to nie jest przypadkiem cyjano? Miejscami widać pod tym nalotem choinkowaty charakter bryopsis, jednak zdjęcie jest dość niewyraźne... Najlepiej jeśli wyciągniesz trochę glona i położysz na coś białego, wtedy zdjęcie wyjdzie o wiele wyraźniejsze ;)

Ten bordowy nalot to nie jest przypadkiem cyjano? Miejscami widać pod tym nalotem choinkowaty charakter bryopsis, jednak zdjęcie jest dość niewyraźne... Najlepiej jeśli wyciągniesz trochę glona i położysz na coś białego, wtedy zdjęcie wyjdzie o wiele wyraźniejsze 
Przyznam że w zbiorniku inaczej to wygląda. Bryopsis? Cyjano to swoją drogą...22a67b8862d13c00018c5856750ed78e.jpgb8160ba250c5da64b29bd7c1d2f1506e.jpg

6 minut temu, Rezus napisał:

Przyznam że w zbiorniku inaczej to wygląda. Bryopsis? Cyjano to swoją drogą...emoji22.png22a67b8862d13c00018c5856750ed78e.jpgb8160ba250c5da64b29bd7c1d2f1506e.jpg

Rzeczywiście na Bryopsis to jednoznacznie nie wygląda, jeśli nie widać takiej łodygi jak paproć czy palma to nie jest to raczej bryopsis... Chociaż aby to usunąć potraktowałbym tak samo jeśli żadny glonożerca się tego nie czepia

Rzeczywiście na Bryopsis to jednoznacznie nie wygląda, jeśli nie widać takiej łodygi jak paproć czy palma to nie jest to raczej bryopsis... Chociaż aby to usunąć potraktowałbym tak samo jeśli żadny glonożerca się tego nie czepia
Tzn chemia np flukonazol?'mam salariasa i hepatusa Ale zainteresowania żadnego.

4 godziny temu, Rezus napisał:

Tzn chemia np flukonazol?'mam salariasa i hepatusa Ale zainteresowania żadnego.

Najpierw jeszcze raz bym się przyjrzał i upewnił czy to nie bryopsis. Jeśli nie ostrożnie bym podskubał tylko tak, że po każdym pojedynczym skubnięciu wyciągasz co zdobyłeś i wszystko wycierasz w np papier toaletowy aby nic się nie rozprzestrzeniło po baniaku. Dzięki temu jak trawa jest bardziej przystrzyżona niektóre zwierzaki, w szczególności kraby jak mitrax czy percnon o wiele bardziej są zainteresowane. Jeśli to nie pomoże to najlepiej flokonazol. Ostatnio walczyłem kilka miesięcy na różne sposoby z kilkoma rodzajami glonów i doszło do tego że zaczęły rosnąć na koralach przez co je drażniły i uniemożliwiały wzrost. Fluconazol pomógł w 90%, resztę wyjadł percnon. Jeśli chodzi o salariasa to żaden z moich podopiecznych nigdy nie tknął zielska...