Skocz do zawartości
R@F@L

Co wybrac ??

Rekomendowane odpowiedzi

GroTech - TEC III NG lub Aqua Medic Reefdoser RD 3


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Aqua Medic Reefdoser RD 3 dziala inaczej niz GroTech. ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to R@f@l zmieniasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grotechu możesz ustawić dozowanie w ml, a w AM chyba nie.

Nie jestem pewien, ale w aquamedicu chyba tylko czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w AM ilość podawanego płynu jest ściśle skorelowana ze stanem węży w pompie + dochodzi niepewność, że mogą popękać :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rafał bierz Grotecha, nie widziałem w opisach aby ktoś używał AM, więc siłą rzeczy Grotech popularny, sam zresztą go zamówiłem.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pa_blo :

co to R@f@l zmieniasz ?

@pa_blo narazie nic nie zmieniam


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

Rafał bierz Grotecha, nie widziałem w opisach aby ktoś używał AM, więc siłą rzeczy Grotech popularny, sam zresztą go zamówiłem.

Pozdrawiam Roman

Wiem Roman ja tez nie widzialem zeby ktos uzywal Aqua Medic Reefdoser RD 3 tutaj na forum dlatego pytam co wybrac.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@R@F@L

zapytaj Wiltom, on Ci dokładnie powie, co jest upierdliwego w programowaniu AM.

Mi kiedyś tłumaczył na GG - jak znajdę to napisze tutaj.

Dobra ... znalazłem.

Mam nadzieję, że Wildtom się nie obrazi, gdy publicznie pokaże naszą prywatną rozmowę. W koncu rzecz dotyczy WYŁĄCZNIE programowania pomp AM.

W razie czego - Wildtom sorry, ale jakbyś tu teraz był, to pewnie napisałbyś to samo.

Wildtom (25-02-2007 0:25)

ten doser AM

Wildtom (25-02-2007 0:26)

nowka 1200 zlociszy w sklepie

Wildtom (25-02-2007 0:26)

a NAWET nie ma wbudowanego zegara czasu rzeczywistego

Wildtom (25-02-2007 0:26)

wiesz jak go ustawiasz ?

Ja (25-02-2007 0:26)

jak ?

Wildtom (25-02-2007 0:26)

musisz dokladnie o tej godzinie i minucie o ktorej chcesz zeby sie pompa wlaczyla zaczac programiwac

Wildtom (25-02-2007 0:26)

i ustawiasz tylko czas pomiedzy cyklami

Ja (25-02-2007 0:27)

mialem napisac, ze czekasz do 3 nad ranem do programowania :)

Wildtom (25-02-2007 0:27)

tzn jak chcesz 4 pompy na 4 rozne pory ustawic to musisz caly dzien spedzic przy pompie


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem do niego ale nie odpowiada ale mimo to dzieki :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
R@F@L :

Pisalem do niego ale nie odpowiada

Pewnie w Egipcie siedzi.

Zawsze możesz też zadzwonić lub pojechać do pierwszego lepszego sklepu, i zapytać o dokładny sposób programowania pomp AM i ew. zweryfikować te informacje.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AM ustawia się czas działania pompy oraz "odległość" czasową pomiędzy poszczególnymi włączeniami. Wiadomo więc jak długo będzie pompa działać ale nie wiadomo jaką ilość np. wody przepompuje. Trzeba zrobić test i wtedy wiadomo, że w ciągu minuty pompuje ok. 25ml (nie pamiętam dokładnie). Wiele zależy od zastosowanego zaworka zwrotnego - mogą być różne opory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.