Skocz do zawartości
Bishop358

Żółta acropora traci kolor

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, lewy1355 napisał:

To na bogato widze masz w akwarium:D
Ja rowniez nie walcze z tym nie wiadomo jak, poprostu staram sie to usuwac gdy widze w poblizu korali. Z moich obserwacji mam juz tego mniej.

No tak to bywa w tej branży ;)

Też na chwilę obecną usuwam tylko mechanicznie, choć na wirki chyba sprawie sobie doktorka, powoli już mnie męczy codzienne ściąganie ich z szyb :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorek nie ruszy Ci wirkow .100% wirki zalatwi slimak helidonura warians. Ciezko go kupic  Kiedys probowalem wszystkiego i dopiero slimak pozwolil mnie od nich uwolnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, tedeus63 napisał:

Doktorek nie ruszy Ci wirkow .100% wirki zalatwi slimak helidonura warians. Ciezko go kupic  Kiedys probowalem wszystkiego i dopiero slimak pozwolil mnie od nich uwolnic.

 

14 minut temu, Laszek napisał:

U kolegi chrysus, mandaryny i hexa wytępiły plagę wirków.

Dzięki panowie za rady. Dobrze że napisałem bo bym kupił doktorka niepotrzebnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2019 o 10:28, Bishop358 napisał:

 

 

Dzięki za odpowiedź. 

No pięknie, najpierw wirki teraz hydropody. 

Trochę poczytałem o tych stworzeniach no i różnie to bywa 

Niektórym w ogóle nie stwarzają problemów A innym pozabijały większość SPS-ów, choć posolonych których spotkała druga opcja jest zdecydowanie mniej ( podobno komuś hydropoda przyczepiła się do spsa A mimo tego koral żył bez obrażeń)

Nie wiem na tę chwilę jak z tym walczyć i nie będę jak na razie ponieważ korale nie są podraznione oraz hydropody nie rozprzestrzeniają się aż tak bardzo. 

Wiele informacji było takich że po jakimś czasie same znikały. 

Raz trafiłem na artykuł w którym pewien Pan zmniejszył cyrkulację do minimum tym samym powodując cofanie się hydropodów (prawdopodobnie nieświadomie).

Chemii nie chce żadnej lać, jest to dla mnie ostateczności i staram się unikać tego za wszelką cenę. 

Zobaczymy, może tak jak w innych przypadkach odejdą same.

witam. Poradziles sobie z tymi hydropodami?


05749fb103997611a51b80b26a0bdd6du1932a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, lewy1355 napisał:

witam. Poradziles sobie z tymi hydropodami?

Czesc,

Po kilku tygodniach odsysania itp ktore nie przynioslo skutkow wkoncu odpuscilem az wkoncu wiekszosc hydropodow i wirkow sama znikla. Nie jestem w stanie powiedziec dlaczego :d

Zreszta do wiekszosci plag tak podchodzilem i czekalem az natura sama zalatwi sprawe i sie sprawdzalo. Jedynie z glonami nitkowatymi nie moglem sobie poradzic czekajac az samo zejdzie, tutaj sprawe zalatwily kilka podmian wody na naturalnej wodzie morskiej i przejscie z bogatej soli na ubozsza (uzywalem Red Sea Coral Pro teraz uzywam Red Sea Salt).

Na obecna chwile tylko aiptasia sie mnozy i ona sama raczej nie odejdzie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.