Skocz do zawartości
atk

Dino / Cyjajno / Inne ;) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zbiornik sobie spokojnie dojrzewa i pracuje... przy czym prośba o identyfikację - czy to Dino, cyjano lub inne ?

Z powodu ospy rybcie przekarmione i nastąpił skok no3/po4.

Zakładam, że najlepiej ograniczyć jedzenie, lać bakterię i nitraphos minus oraz spokojnie czekać dalej ? ;)

IMG_20191023_212659.jpg.745747b109dc99a7fc0a284ed3ce6fd9.jpgIMG_20191023_212922.jpg.2bec896c9e82031cfa541abfacea376d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak początek cyjano,zwiększ jak masz możliwość  cyrkulacje może trochę pomorze 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni później jakby bez zmian lub gorzej... Wsadzone wczoraj phosguard i nadal lane bakterie... Staram się odsysac co się da... 

Jakies dodatkowe uwagi i spostrzeżenia? Czy dać sobie i akwa czas? 

Najgorsze że euphyllia się tym oblepia :(

 

IMG_20191030_191243.jpg.8a965d63cbc559495e7a6535195ed41c.jpgIMG_20191030_191251.jpg.422e368d8a915ed61f36eb0e81ee28af.jpgIMG_20191030_191321.jpg.d7059734afa483a221bd927164c80040.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atk tak tylko informacyjnie..

cyjano,i to inne to brak twojego doświadczenia i ładowanie takiej obsady do takiego akwarium które jest dopiero po starcie :(

Obciążenie zbiornika,dodatkowo dojrzewanie lejesz do akwarium co tylko chcesz i czekasz na efekt..ale jaki? Nie wspomnę ze i ospa była,

Karmisz za dużo młody system i sobie nie radzi stąd no3 po4

Do tylu rybek to jaki pieniek jest ?

Cyrkulacja też bardzo ważna..

 

1.proponuje dać sobie czasu

2.ogranicz karmienie

3.nie rób podmian przy cyjano.

4.nie kupuj więcej ryb

Robisz bardzo podobne błędy jak kolega Rezus po starcie zbiornika.

Nie można mieć w ciągu miesiąca wszystkiego,tz można ale skutki są jak widzisz.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti - dziękuję bardzo za rzetelny wpis, naprawdę to doceniam :)

Masz rację przez pośpiech i nie doświadczenie popełniam błędy początkowego akwarysty. 

Obsada na chwilę obecną zamknięta i raczej nie będę dokładał na razie ryb, planowałem dołożyć żółtka i xanthurum, ale jeszcze się wstrzymam. 

Leje do zbiornika 1x w tyg bio gro 123 oraz zacząłem codziennie  nitraphos minus, lecz przestałem dawać pożywke, bo mam wrażenie że przez to problem się nasilił. 

Działa odpieniacz Nyos Quantum 160 i codziennie jest mega urobek - jestem z niego mega zadowolony :)

Jestem po przebytej ospie i świadomym przekarmianiu ryb. Aktualnie karmie 2x dziennie po 3 kostki ON Mysis + Artemia + zamiennie kryll/one/two - czy to za dużo? 

Czyli potwierdza się, że teraz odsysać, dawać bakterie i spokojnie czekać? :)

Kombinować coś z innymi bakteriami lub też z jakąś chemia czy sobie darować? 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc ;)

P. S. Finalnie to jest dino / cyjano czy coś jeszcze innego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cyjano..nie przesadzaj z bakteriami bo zrobisz zakwit w moment.

18 minut temu, atk napisał:

planowałem dołożyć żółtka i xanthurum, ale jeszcze się wstrzymam. 

 obecnie nie żartuj nawet ...

 

Ja bym dala rano 2 kostki wieczorem 1 przynajmniej na jakis czas.

 

Edit,jak wstawiasz zdjęcia w galerie nie dawaj kopi,robi Ci podwójnie,zerknij w opcje.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to za mało na tyle rybek? :)

2x blazenek, 2x babka, zebrasoma scopas, borsuk, midas, 3x Anthias, doktorek, valentini, garbik, salarias, decora. 

Dawac Mysis czy Artemia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, atk napisał:

Nie jest to za mało na tyle rybek?

@atk słuchasz ?:D

No to pakuj dalej pieniek ma co robić jak sam piszesz..

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham... Czytam... I... Zmęczenie robi swoje :)

Mysis czy Artemia? :)

Będzie dieta dla rybek... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry:

7d78d4375c7c90384068228c184f85c4u1853a17

@@Beti - bazując na Twoim doświadczeniu, co byś zalecała w obecnej sytuacji? Lać nitraphos minus? Zwiększyć dawki bakterii lub je zmienić? Nic nie robić i nie zmieniać, uzbroić się w cierpliwość i czekać ? ;)

oraz do pozostałych :)

Dziwne jest to, że na teście Colombo No2 = 1, a na salifert jest to 0 lub 0.1.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez atk
Zły url do parametrów (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti w zasadzie wszystko Ci napisała, szybkie zmiany to Twój wróg, zbiornik dojrzewa a Ty szalejesz tu trzeba czasu, ryb za dużo, masy koralowej mało co ma przerabiać te odchody z wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fannadil- co masz na myśli że masy koralowej mało?

Przerabiać maja bakterie, które winny być na/w skale oraz dodatkowo jest 4kg kulek maxspect i chyba działają bo codziennie odpieniacz wywala mi ze 200-300ml czarnego gęstego urobku. 

Mam miejsce w sumpie i planuje asap wystartować z refugium (glonami) lub też kolega namawia mnie na biopellets. 

Mam świadomość że to młode akwa i będzie dojrzewać jeszcze rok oraz że potrzeba czasu... Pytanie czy warto stosować extra jakieś środki typu nitraphos minus lub inne czy po prostu uzbroić się w cierpliwość ? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, atk napisał:

-Beti bazując na Twoim doświadczeniu, co byś zalecała w obecnej sytuacji? Lać nitraphos minus? Zwiększyć dawki bakterii lub je zmienić? Nic nie robić i nie zmieniać, uzbroić się w cierpliwość i czekać ?

@atk , ale ja nie mam doświadczenia, trochę czytam forum biorę przykłady ze starej gwardii + własne próby i błędy= to że trochę wiem na tyle że mogę postawić większy zbiornik, a co będzie dalej zobaczymy :D
 

5 godzin temu, atk napisał:

co masz na myśli że masy koralowej mało?

masa koralowa to koralowce objętościowo do zbiornika (duża ilość koralowców do pojemności zbiornika,dużo korali duża masa koralowa),czyli u Ciebie sama skała praktycznie,karmisz łopatą a ryb dużo system bardzo młody, morał z tego taki że pieniek Ci oddaje co może, w sumie robi co może :)
Mówisz że codziennie coś wylewasz, to urobek własnych rybek ich odchodów.Zmniejsz karmienie o co najmniej połowę,rybami się nie martw poradzą sobie chwilowo.

widziałam na zdjęciach w galerii jest 1 falownik? tylko na całe akw?

 

5 godzin temu, atk napisał:

4kg kulek maxspect i chyba działają bo codziennie odpieniacz wywala mi ze 200-300ml czarnego gęstego urobku. 

 @atk odpieniacz wywala to co narobią twoje ryby stąd masz tego tyle, zanim dobrze się zasiedlą bakterie w kulkach i namnożą trochę wody przepłynie.

 

5 godzin temu, atk napisał:

Mam świadomość że to młode akwa i będzie dojrzewać jeszcze rok oraz że potrzeba czasu... Pytanie czy warto stosować extra jakieś środki typu nitraphos minus lub inne czy po prostu uzbroić się w cierpliwość ? 

jak myślisz co z tego zdania jest najważniejsze ?


jeśli no3/po4 jest w krytycznym stadium ja bym zastosowała nitraPhosMinus w sumie to jak VSV tylko stopniowo... na takie akwarium to bańka 2 l i podawanie pompą, u mnie tak idzie dziennie 20ml.

a na koniec życzę cierpliwości bo to jest bardzo ważne przy pierwszym akwarium.

jeśli czegoś nie dodałam może inni dopiszą,to tak tylko z mojego skromnego podwórka :)

Pozd
 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti - dziękuję :)

Niestety nikt nie ma idealnej  instrukcji obsługi do akwarium morskiego tak samo jak nikt nie dał instrukcji obsługi do dziecka ;) jako rodzic też radzę sobie na podstawie mądrych książek, własnego doświadczenia oraz mądrości innych :)

Po kilkunastu postach na przestrzeni czasu i półrocznego prowadzenia drugiego małego akwa też jestem mądrzejszy o swoje i innych błędy których teraz najprawdopodobniej nie popełnił :)

Godzinę temu, @Beti napisał:

widziałam na zdjęciach w galerii jest 1 falownik? tylko na całe akw?

Są dwa falowniki jebao sow-15 i sow-8. Początkowo były umieszczone na przeciwległych stronach ale jakoś nie podobała mi się ta cyrkulacja. Przeniosłem sow-8 na tylną ścianę, a sow-15 został z boku, jest lepiej ale nadal nie podoba mi się ta cyrkulacja, bo z jednej strony wichura i urywa euphyllie, a z drugiej woda jakby stała... :( muszę jeszcze powalczyć i pokombinować... 

A jakie ustawienie falownikow wg Was jest najlepsze

Godzinę temu, @Beti napisał:

jak myślisz co z tego zdania jest najważniejsze? 

@@Beti - Cierpliwość ? ;)

P. S. Czy wg Ciebie to moje wartości są krytyczne? Pompę mam i mogę spokojnie dozowac nitraphos jak też zwykle vsv, obawiam się czy nitraphos nie jest pożywka dla cyjano

Pozdrawiam serdecznie ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, atk napisał:

Cierpliwość ? ;)

P. S. Czy wg Ciebie to moje wartości są krytyczne?

@atk

ale nie podałeś wartości No3 / Po4 domyślam sie tylko ze jest duże..po samym urobku kubka, stąd napisalam że są może krytyczne.

 

A jesli to drugie twoje alwarium to chyba juz coś wiesz...

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, @Beti napisał:

nie podałeś wartości No3 / Po4

Wydawało mi się, że udostępniłem dane z reefstat :)

Dzisiejszy pomiar: no2 = 1, no3 = 10, po4 = 0.48 (mała Hanka mierząc P = 157 ppb).

Drugie a w zasadzie pierwsze akwarium od lutego, więc też nie mam mega doświadczenia ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.