Jump to content

atk

Klubowicz
 • Content Count

  675
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Torun

Recent Profile Visitors

1356 profile views
 1. Zadałem oficjalne pytanie do Tritona i dostałem szybką odpowiedź - może komuś się przyda : Hi Grzegorz, Thanks for your email. Following are some easy answers to your questions: - is 3a and 3b that same? Yes - can i mix them? Yes - is there any know issues or problems after mix them together? No - can i use double portion of 3a and when it's end, then use double 3b? Yes Best regards, Julian B. BSc Head of Science Division Australia _________________________________ TRITON GmbH Rather Broich 25 40472 Düsseldorf (Germany) Tłumacząc i w skrócie: 3a i 3b to dokładnie to samo, można mieszać i nie ma żadnych skutków ubocznych tylko należy pamiętać aby dawać podwójna porcje. Miłego dnia Pozdrawiam G.
 2. Witajcie, oficjalnie triton podaje, że niby można zmieszać ze sobą środki 3a i 3b odpowiadające za alkaliczność/kh, tylko trzeba podawać dawkę x2. Pytanie czy ktoś z Was miesza 3a i 3b razem? Jakie jest ryzyko oraz jakie wady tego rozwiązania? Dziwię się, że oficjalnie Triton nie podaje środków jako 1 + 2 + 3, tylko 1 + 2 + 3a + 3b... Jakieś uwagi i spostrzeżenia? Z góry dziękuję za info zwrotne... Pozdrawiam G.
 3. Witajcie, chciałbym usystematyzować wiedzę stąd też kilka pytań/wyjaśnień i wątpliwości: Pomiar PH - w praktyce mając zmierzone PH (zakładam, że jest np. 8.15) powinno być w miarę stałe. Od czego i kiedy może spaść lub się podwyższyć? Jak często należałoby ten parametr mierzyć? Z tego co udało mi się gdzieniegdzie wyczytać, to PH spada w nocy (chyba że mamy oświetlane refugium), w wietrzonym pomieszczeniu powinno być zbliżone do 8 (od 7.8 do 8.4) ? Spaść może chyba również w przypadku zakwitu bakteryjnego. Chyba ? Czy jest sens monitorować ten parametr np. specjalnym komputerem akwarystycznym w trybie ciągłym, czy wystarczy prosty test typu salifert lub sonda ph? Pomiar Zasolenia - w praktyce podwyższy się w przypadku odparowania wody i nie dolewania RODI, spadnie w przypadku wywalenia przez odpieniacz i dolania w automatycznej dolewce (rozrzedzenie solanki). Jak często mierzycie? Jak uzupełniacie braki (podczas podmian [?]) ? W praktyce zakładam, że niewiele wywalane winno być przez odpieniacz, więc mając automatyczną dolewkę przy zbiorniku kilkaset litrów, parametr powinien być w miarę stały lub spadać baaaardzo powoli... Pomiar temperatury - kluczowy, gdyż podwyższy się lub zmniejszy pod wpływem uszkodzenia grzałki oraz wiadomo latem temperatury dają się we znaki. Zakładam, że powinien być monitorowany na bierząco wraz z jakimś alarmem Min/Max ? KH - jak często mierzyć? Jak najsensowniej ustawić sobie dozowanie ballinga - lepiej kilka dawek mniejszych np. co godzinę/dwie? Czy więcej podawać np. w godzinach świecenia lampy a w nocy zmniejszone dawkowanie? Czy większa konsumpcja jest w dzień, w nocy czy jest stała? Bardzo prosiłbym o sensowne odpowiedzi (im więcej tym lepiej) doświadczonych akwarystów. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane jak też sprostowania mojego toku rozumowania... Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękować G.
 4. Dzień dobry, na sprzedaż: pompa dozująca Pompa dozująca Reefdoser EVO 4 Aqua Medic - 320 PLN https://www.olx.pl/oferta/pompa-dozujaca-reefdoser-evo-4-aqua-medic-akwarium-morskie-CID103-IDFuCx4.html Odpieniacz białek - cena 550 PLN: https://www.olx.pl/oferta/odpieniacz-bialek-na-pompie-ocean-runner-3500-CID103-IDFjCUH.html Odbiór osobisty Toruń / Bydgoszcz lub ewentualna wysyłka. Pozdrawiam G.
 5. atk

  Triton other methods

  Jakiej pojemności jest duży zbiornik? Czy 300L to duży czy jeszcze nie? 500L? 700? 1000? Reaktor wapnia chyba wtedy gdy opłacalność płynów zanika na rzecz jednorazowego dużego kosztu reaktora? Wszystko zależy chyba od obsady i zużycia kh/ca/mg? Czy leje 10ml dziennie ballinga czy 100ml czy dużo więcej... Ja tylko pytam - ja się nie znam i chętnie się czegoś nowego dowiem i nauczę
 6. Heeey, użyłem kompletu 2x54w z firmy zoo***** (aby nie było że reklama) - znajdziesz łatwo na google Najważniejsze, że jest oparte na porządnym stateczniku marki Philips i dobrej jakości odbłyśniki zabezpieczone folia (trzeba pamiętać o jej ściągnięciu :)) Myślę jak to ogarnąć... Dostawca ma wariant w tubach pcv ale podobno bardzo się grzeje i kosztuje 200 PLN więcej
 7. Według mnie nie da złe... Brakuje wg mnie tylko delikatnie niebieskiego/indygo... Ja ze swojej jestem bardzo zadowolony, a do tego za takie pieniądze się nic lepszego nie dostanie Po dołożenia T5 jest mega
 8. Witajcie, za namową pewnej osoby podjąłem temat dołożenia 2x54W T5 do mojej lampy led maxspect rsx r5 300 i chciałem się z Wami tym podzielić Efekt który uzyskałem z użyciem 2x Ati Blue Plus jest po prostu WooooooW Na razie zestawione roboczo tylko kable będę odpowiednio prowadził PS. Muszę jeszcze ogarnąć szyby w akwa... Zdjęcia poniżej (nie oddają rzeczywistego uroku) :
 9. Najlepiej... klimatyzator typu split... rodzina zadowolona... mieszkańcy akwarium zadowoleni... a i tak idzie prąd po kieszeni czy chłodziarka do akwa czy klima
 10. atk

  Carbon

  Super A teraz inne pytanie lepiej mniej a wymieniać częściej czy więcej bo nie ma to znaczenia... Np. na moje 450L obiegu załóżmy 200ml w woreczku co tydzień lub co 2 tyg lub lepiej z 400-500ml co miesiąc ?
 11. atk

  Triton other methods

  W przypadku tritona masz 3 srodki bo w praktyce masz 1 = Magnesium + Traces 2 = Calcium + Traces 3A = Alkalinity + Traces 3B = Alkalinity + Traces teorytycznie 3A i 3B można zmieszać razem. Kontrolować parametry powinno się wszystkie, w praktyce: NO3, PO4, Zasolenie, KH, Ca, Mg, PH
 12. atk

  Triton other methods

  Wszystko zależy od korali, obsady, konsumpcji etc... Tak naprawdę konsumpcja pożądna kh zaczęła mi się jak wstawiłem kilka sps... inaczej lałem 5ml co tydzień... i nie spadało poniżej 7.2 (staram się utrzymać 8), robiąc pomiary hanna na kh alk.
 13. atk

  Triton other methods

  Wszystko zależy od korali, obsady, konsumpcji etc... Tak naprawdę konsumpcja pożądna kh zaczęła mi się jak wstawiłem kilka sps... inaczej lałem 5ml co tydzień... i nie spadało poniżej 7.2 (staram się utrzymać 8), robiąc pomiary hanna na kh alk.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.