Skocz do zawartości
SanMiguel

pompa w mikserze warczy jak diabli :(

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Otóż pompa maxi jet w moim mikserze DIY zaczęła wydawać mega dziwne odgłosy. Brzmi to tak, jakby pompa chodziła na sucho (oczywiście w tym przypadku nie ma takiej możliwości). Czyszczenie jest mocno utrudnione bo nie da się wyjąć wirnika. Płukałem pompkę w occie przez pół godziny i na chwilę pomogło. W zasadzie nawet nie wiem czy to właśnie to czy to może chwilowe humory sprzętu. Czy Waszym zdaniem da się coś zrobić czy moze pompa leci do kibla?


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w MaxiJet przekręcasz tą część obudowy gdzie jest wlot i wylot tak, aby zaczepy trafiły na wycięcia i nie ma innej opcji - pokrywka musi zejść.

Wirnik wychodzi z obudowy razem z magnesem.

Rozbierz i wyczyść.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,rozmawialem na temat mixerow DIY z Lukaszem Kurem,odrazu mi powiedzial zebym sie nastawil ze co miesiac bede wymienial wirnik w pompce ,wiec dalem sobie siana i nie robie mixera na pompce.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze ze ktos wymienial wirnik co miesiac u mnie chodzil najmniejsza pompa aquael przez rok i nic sie nie dzialo .A jezeli ktos nie chce uzywac pomki mozna dac wiatraczek od komputera i mieszadelko.Pozdr


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem. juz raz zostala wymieniona pompa aquabee 500

teraz znow jest pompa w naprawie, z tego co wiem to tylko wymiana.

a co do powodum sam sie zastanawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyj wirnik; potem zalej woda i wlej flaszkę octu zostaw włączony na dzień. Czasem pomaga i pompka pracuje po cichu po tych zabiegach. Jak to nic nie da to pozostaje wymiana wirnika


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pa_blo powodem jest samo kalkwasser.Pompki wirnikowe sa skonstruowane jednak do pompowania czystej wody,a tu musza pracowac w extremalnych warunkach.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, wirnika nie da się wyjąć bo zamknięcie jest zaklejone na amen. Inaczej chyba się nie da tego zrobić, zeby nic się na zewnątrz nie wylało:con

Spróbuję jeszcze raz wykąpać pompę w kwasie. Tym razem dam jej cały dzień


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokladnie ten sam problem wiec wymieniłem pompke na nowa ale po 6 miesiacach stalo sie to samo wiec wywaliłem mixer


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze nie ma sensu wymieniać pompki. Jesli dłuższe czyszczenie nie pomoże to stawiam mikser na mieszaczu magnetycznym. Może to załatwi sprawę.


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

rozmawialem na temat mixerow DIY z Lukaszem Kurem,odrazu mi powiedzial zebym sie nastawil ze co miesiac bede wymienial wirnik w pompce

O KURDE.

Ja pierniczę ... mój chodzi 2 lata i jeszcze ani razu nie wymieniałem, a powinienem już 24 razy wymienić.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.