Skocz do zawartości
Manniek66

Pierwsza kostka 125L - weryfikacja osprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od dłuższego czasu raz na jakiś czas przechodzi mi przez głowę myśl aby uruchomić akwarium morskie.

W planach mam stworzenie kostki 50x50x50cm + sump. Wstępnie zaplanowałem szczegóły, proszę o weryfikację oraz ewentualne poprawienie jeśli można zrobić coś lepiej/mniejszym kosztem. Jeśli chodzi o obsadę, korale miękkie + twarde LPS + para małych błazenków, może jakieś inne ryby o ile litraż i warunki pozwolą.

  • Kostka 50x50x50 + komin - wewnętrzny czy zewnętrzny? Tego jeszcze nie wiem, co będzie lepszym rozwiązaniem? Akwarium oglądane z 3 stron.
  • Sump - będzie stał w szafce pod akwarium, jaki rozmiar sumpa i komór będzie najbardziej odpowiedni przy założeniu osprzętu poniżej?
  • Odpieniacz Tunze Comline DOC Skimmer 9004
  • Pompa obiegowa Tunze Silence 1073.020
  • Ryrkulacja Jebao RW-4 x1
  • Grzałka Eheim Jager 125 W
  • Światło - nie mam pojęcia, ceny około 1000zł na lampę na sam początek trochę mnie przerażają - można taniej?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz raczej nie nadaje się do sumpa, wymaga wysokiego poziomu wody. Komin polecam zewnętrzny - ale to już kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki odpieniacz byłby wg Was odpowiedni do tego typu konstrukcji?

Jeśli chodzi o temat lampy - jakieś sugestie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze byłem zadowolony z odpieniaczy Schuran, aczkolwiek to już wiekowe konstrukcje i ciężko je dostać, chociaż może ktoś ma używkę w dobrej cenie. Myślę że do takiego zestawu to model "100". 

Co do lampy dróg jest wiele, kwestia czy jakieś "diy" wchodzi w gręczy ma być plug and play. Ja osobiście lubię mix t5 i ledów i zwykle sam sobie składam takie lampy. Bez bajerów i cudów, ale robią robotę i to najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.