Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że dziecko podroslo to czas wrócić do morskiego. Na start akwarium bardzo nietypowe. Wysokie na 90cm, jakies 390l wody plus sump.

 

Pierwszy raz mam sump dłuższy niż parę cm więc rozmyślam nad typem filtracji. 

Iść w:

-refugium

-reaktor glonowy

-siporax lub podobne media 

-czy coś innego?

Obsada to będzie głównie LPS z dodatkiem łatwych SPS i może kilka miękkich. Sporo ryb. 

 

20191031_103449-756x1008.jpg

20191103_200337-1008x756.jpg


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki są wymiary zbiornika? Jestem ciekaw jak to będzie wyglądać. Kibicuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, berciak napisał:

Jaki są wymiary zbiornika? Jestem ciekaw jak to będzie wyglądać. Kibicuje.

W przybliżeniu 120x40x90. Trochę wąsko ale za to pole widzenia duże.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie akwarium. Będzie ciekawie wyglądać. A co to za ciekawa korona z wyświetlaczem? Sam robiłeś?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, rysio2000 napisał:

Wysokie akwarium. Będzie ciekawie wyglądać. A co to za ciekawa korona z wyświetlaczem? Sam robiłeś?

Ta korona to powód kupna tego akwarium. Oryginalna. Miało być otwarte używane małe akwarium ale żona nie lubi takich więc kazała mi kupić nowe z koroną i ma być zamknięte. A, że do wyboru dała mi w sklepie 2 razy większe niż chciałem to kłócić się nie będę. :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CNCRob napisał:

W przybliżeniu 120x40x90. Trochę wąsko ale za to pole widzenia duże.

Widzę że na zdjęciu razem z szafką sięga na wysokość futryny. To razem z szafką to ze 2 metry będzie. Wygląda świetnie ale ciężko będzie tam ręce wkładać. 

Kiedy zalewasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, berciak napisał:

Widzę że na zdjęciu razem z szafką sięga na wysokość futryny. To razem z szafką to ze 2 metry będzie. Wygląda świetnie ale ciężko będzie tam ręce wkładać. 

Kiedy zalewasz? 

Powoli składam wszystko. Zalanie dopiero po wklejenia skały. Chce uniknąć błędów, które kiedyś robiłem z pośpiechu. Z szafka ma jakieś 170 od ziemi tak na oko. Z wysokiego krzesła sięgam dna czubkami palców. Nigdy nie grzebień zbytnio w akwariach więc raczej to nie powinno być problemem. 

4 godziny temu, brzezin napisał:

cleair aquatics ?? wygląda ciekawie, ale w Polsce to chyba nie dostania ...

Ja kupiłem w UK. 


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Baloon napisał:

Polecam szczególnie od 1min : 15 sek

 

Wytrzymałem kilka minut. Nie dałem rady obejrzeć całego. Takie biadolenie dla ludzi, którzy nigdy akwarium nie mieli. Ja morskie już miałem ponad 5 lat i mniej więcej więc co i jak. Tylko teraz głowie się w jaki rodzaj filtracji Iść. 


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, po prostu akwarium poza tym że ma fajny designerski wygląd wydaje mi się wyjątkowo upiardliwe w temacie aranżacji, doświetlenia i zwyczajnej codziennej obsługi, ale jak to jest przemyślany wybór i wiesz co robisz to pozostaje mi trzymać kciuki i z ciekawością śledzić temat. U mnie jako filtracja sprawdza się na razie mieszanka 10% skały (75% w displeju reszta w sumpie), 3 litrów ceramiki, refugium, i nie przewymiarowany odpieniacz. Ładnie to wszystko trzyma parametry  w ryzach, tylko że na razie u mnie pływa 10 niedużych ryb w 450 litrach więc i filtracja nie za bardzo ma co robić :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni lubią zbiorniki niskie a inni wysokie. Każdy robi to co mu się podoba.
Samo akwarium spoko, ale ten komin wygląda gorzej - jak tam przeloty zamontować? Ręką się chyba nie dosięgnie?
Jakie oświetlenie planujesz? W tej koronie prześwituje coś jakby ledy? Planujesz coś jeszcze dodać?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rysio2000 napisał:

Jedni lubią zbiorniki niskie a inni wysokie. Każdy robi to co mu się podoba.
Samo akwarium spoko, ale ten komin wygląda gorzej - jak tam przeloty zamontować? Ręką się chyba nie dosięgnie?
Jakie oświetlenie planujesz? W tej koronie prześwituje coś jakby ledy? Planujesz coś jeszcze dodać?

Przeloty już są zrobione. Tylko je trochę zmodyfikuje po swojemu więc komin to nie problem. A że mały to i więcej miejsca zostaje :)

w koronie jest oryginalne światło led ale będę je przerabial bo jest za słabe pod korale. Widać, że to akwarium jest robione pod sztuczne korale na rynek amerykański. Słabe światło aby glonów nie było. Nawet w dnie akwarium jest zawór do spuszczania całości wody.   Mam już sterownik, który kiedyś sam zrobiłem. Muszę tylko ledy zamówić i zamontować całość do kupy. Ta lampa od akwarium idealnie nadaje się do przerobki. Wysune srodek i wsune w nią swój gotowy. Zostaje przy led. Chociaż myślę nad dolozeniem dwóch rur.   

2 godziny temu, Baloon napisał:

Oki, po prostu akwarium poza tym że ma fajny designerski wygląd wydaje mi się wyjątkowo upiardliwe w temacie aranżacji, doświetlenia i zwyczajnej codziennej obsługi, ale jak to jest przemyślany wybór i wiesz co robisz to pozostaje mi trzymać kciuki i z ciekawością śledzić temat. 

Jak już pisałem wyżej. Nie lubię mieć mokrych rak. Unijalem przez całe życie moczenia łap w akwariach więc nie widzę konieczności grzebania w akwarium a więc i zero problemu przy obsłudze.  


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.