Skocz do zawartości
GAMMIS

Temp. pracy sterownika AQMA LED + płytka AQmaB MW6 (Mean Well LDD-L (700mA).

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Korzystam ze sterownika AQMA LED jak w temacie. Do sterownika mam podłączone trzy obwody po 8 diod 3W. Układ jest zasilany zasilaczem HP 32V 2.5A. Cały układ do testów leży sobie na biurku z ustawioną max. mocy świecenia na 90%.

Temperatura pracy driverów wahają się od 55 do 68 stopni, diody zabezpieczającej od 70 do 80 stopni.

Czy wymiana diody prostowniczej z 1000V/1A na np. 800V/3A spowoduje spadek temp. pracy tej diody?

Jak w Waszych lampach wygląda temat temp. pracy poszczególnych elementów układu?

 

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata mocy (ciepło) wiąże się ze spadkiem napięcia na diodzie. Można to zmniejszyć dając diodę, na której będzie ten spadek mniejszy, np. diodę schottkego (o ile nie jest juz taka zastosowana u AQmy), nie zyskasz na tym wiele i tak.
Ja projektując swoją płytkę do driverów  MW na wejściu z tego właśnie względu, zastosowałem układ z tranzystorem. Jednak podczas montażu i uruchomienia pominąłem go i dałem zworę, rezygnując z zabezpieczenia. Oczywiście NIE zachęcam do takiej praktyki jak nie chcesz ryzykować spalenia drivera o czym zresztą jest wzmianka na stronie AQma.

Co do temperatury samych driverów. Ja mam wyczuwalnie wyższą na Ldd-1200H, 600H są chłodniejsze. Na początku miałem przykleić kawałek radiatora do układów, ale z lenistwa tego nie zrobiłem. Układy pracują tak ponad pół roku i nic się z nimi nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymienię te diody na Schottky MBR1060 i przykręcę do radiatora

zobaczymy jaki będzie efekt.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.